Recepti za 90-dnevno dieto

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

22. mar 2004 6:52

Solato ni treba jesti na oh dan. Ni napisana, ampak ni pa prepovedana. Torej če komu paše jo lahko je. Lp Aiwa Urška takole je: proteinski dan je res v bistvu beljakovinski, ločena pa sta škrobni in oh dan kar je treba malo gledati in paziti, ker ponavadi je škrob napisan pod ogljikove hidrate mi pa ga ne smemo dati pod oh. Z zelenjavo se pa ne obremenjuj in jo pojej čim več kateri koli dan! Ne delat traparij in ločevat kam gre katera zelenjava. To je res trapasto. Lp

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

22. mar 2004 8:49

Jaz zelenjave ne ločujem, jem surovo, kuhano, dušeno ali pečeno. V knjižici piše, da lažje shujšaš, če ješ kuhano ali dušeno zelenjavo (zaradi presnove), da, kdor hoče shujšati manj, lahko količinsko poje več, kdor pa bi rad shujšal več, naj se malo omeji tudi pri količini. Če se da, naj bi zmanjšale tudi uživanje kruha, čeprav je predlagan na proteinski in škrobni dan, na OH dan si pa tako ali tako privoščimo kakšno pico. Pa na gibanje ne smemo pozabiti ( da nam ne bo kaj dol viselo). LP

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

22. mar 2004 11:42

Neki me zanima...v knjigici je recept piščanec s solato kjer so prisotni tudi jajčevci. pa piše da premažemo jajčevce z oljno mešanico(olje+začimbe) ampak piše VEČJI jajčevec pa ena žlica olja.....jaz sem včeraj komaj premazala četrt jajčevca......kako naj potem popečem jajčevce če je dovoljena samo ena žlica olja??? Natasa

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

22. mar 2004 11:58

Nisem še probala in ne vem. Drugače mi pa jajčevci niso preveč všeč, raje imam bučke... mnjam. Danes imam beljakovinski dan in si bom popražila veliko zelenjave in še kakšno hrenovko... ali poli salamo. Za večerjo bi pa porovo solato z jajcem ali mogoče brez bom še videla. Komaj čakam. Danes imam nenormalen apetit. Sem pač malo več sadja pojedla. Aiwa

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

22. mar 2004 13:14

Nataška, včeraj sem si spekla jajčevec v teflonski ponvi z resnično malo olja, no, pa mi je kar uspelo. Drugač sem jih pekla na več. Sem pa dala povrh tržaško, ko so bli pečeni. Brez tega pr men ne gre. Včeraj sem imela proteinski dan po vodnem in sem imela za kosilo škarpeno in solato pa melancan, za večerjo pa samo dušeno zelenjavo z malo sira, ker ni bilo več ribe. Ne vem, mogoče je ta razlika vzrok, da sem bila danes zjutraj 1 kilo težja kot v nedeljo zjutraj. Drugače se vedno držim tega, da je večerja enaka kot kosilo, samo manjša. Lp Irena

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. mar 2004 14:23

Ok, punce, nočem bit preveč pametna, ampak mislim, da delate nakaj napak. Npr. Aiwa! Če ješ za kosilo meso (hrenovka, salama), ga moraš tudi za večerjo in ne jajca. Lahko si za kosilo narediš zelenjavo in gor poliješ jajček in zmešaš in potem za večerjo to, kar si napisala. Irena! Verjamem, da za večerjo ne ostane nič rib (pri meni je isto), ampak vseeno ne bi smela jesti sira. Jaz si ponavadi naredim kumarično solato s tuno (iz konzerve). Jaz imam danes sadni dan in UMIRAM od lakote. Vse, razen sadja mi paše. Znorela bom!!!! Lp, Asja

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

22. mar 2004 14:26

Joooj Asja verjamem ti kako si lačna....mene ta dan še čaka....čim bolj se bom probala zaposlit, da ne bo take krize. Pa prav maš glede mešanja jajc pa mesa oz. rib. Natasa

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. mar 2004 14:53

Tudi jaz imam sadni dan in takole popoldne je najhujse. Me veseli, da nisem edina. Pomaga, ce vmes kaj popijem (topel caj), pomagalo bi tudi, ce bi sla ven in hodila, ravno danes pa je ta dez. Ali kje pise, koliko sadja lahko pojemo na tak dan? Je kaka kolicinska omejitev?

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

22. mar 2004 23:35

Punce ve ste super prijazne! Ravno zakljucujem ciklus ene druge dijete in se psihično pripravljam na tole - moram priznat, da mi vaša bolj diši, ker me popade včasih želja po stočnicah in ne morem brez mleka (kmečka dekleta v mestu najbolj pogrešamo domače kravje mleko...šmrc) - ta moja dieta pa ga niti enkrat ne dovoli. Zato v sredo pride beljakovinski dan na vrsto. Hvala za pojasnilo...mi je že čist jasno kje so kljukice! Pa pogumno punce s kilam dol, z veseljem in dobrim počutjem pa gor!!

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

23. mar 2004 6:19

Dobro jutro! No naj vas potolažim - nisem jedla jajčk za večerjo. Vem, da se jih ne sme mešat... Hotla sem samo napisat kakšno idejo... Danes imam škrobni dan... najmanj problemov. Si bom naredila regratovo solato s krompirjem. Pridne bodite in se držite diete še naprej, da boste poleti blestele na plaži! Aiwa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti