Recepti za 90-dnevno dieto

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

11. nov 2006 20:50

Hvala za nasvet darkad. Zelo veliko pijem, tudi vitaminske tablete (vsaj dve dnevno), pa seveda še šumeče. Lahko pa da je kriv tudi veter, ki trenutno piha zunaj. No ja bomo videli. Levinjav

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

12. nov 2006 7:32

Pozdravljene, kot boste opazile, sem na prvi strani. Moja izkušnja; če sem začela s 3MD januarja, februarja, nisem imela nobenih stranskih učinkov. Ko pa sem začela drugi krog septembra, sem tri leta zapored fasala karkoli: prehlad, virus, utrujenost. To pa kljub vsemu sadju, ki sem ga pojedla, litrom popite vode navkljub so mi pokale ustnice, bila sem razcvetena, kot bi pila kis. Pila sem zraven šumeče tablete kalcija z vitaminom C, pa ni bilo nič bolje. Potem sem začela še z Grenifit kapljicami. Te so močnejše za naš imunski sistem. Pomembno je samo to, da ko končate s 6-imi meseci nadaljujete tako, kot ste se v zadnjih mesecih navadile. Jaz se, šla 3x nazaj na staro. Prav imate, da to ni dieta, je le nov način prehranjevanja, tako kot Montignac, ki mi je celo bolj všeč. A pri obeh načinih se vrneš na staro stanje nazaj, če "grešiš". Nov način prehranjevanja naj bi bil za stalno. A mene tako zaskomina kdaj pojesti nepravo kombinacijo, pa še enkrat, pa še enkrat in ponovno sem iz št.40 na 44. No, pa naj vam ne pade volja, samo dosledne morate bit. Srečno Irena Sporočilo je spremenil(a) Irena19 dne 12. nov 2006 07:33:21

maja.mnm  

član od: 15.3.2010

sporočila: 3

15. mar 2010 11:09

pozdravljene! Dones sem začela z ločevalno dieto in me neki zanima.Za kosilo lahko ješ neomejeno solate,a jo to normalno ukisaš,posoliš ?? Hvala lepa maja.mnm

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. mar 2010 11:39

Pojm "normalno" je strašno raztegljiva reč. Solato pripravi z minimalno količino olja. Razmišljaj v tem smislu, da po koncu diete NIKOLI več ne boš mogla brez posledic jesti preveč, premastno, presladko, v slabih kombinacijah. Zato se v okviru te diete, oz. načina prehranjevanja navadi na količine, ki so zdrave in jih boš lahko uporabljala dolgoročno. Lisa

maja.mnm  

član od: 15.3.2010

sporočila: 3

15. mar 2010 12:23

Hvala Lisa. A kisa čist nič? maja.mnm

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. mar 2010 14:08

Nisva se razumeli - pri dieti je problem maščoba. torej reduciraj olje, kis pa polivaj po želji. Kis ni ena redilna zadeva, razen če se lotiš balzamičnega, ki vsebuje precej sladkorja. Lisa

maja.mnm  

član od: 15.3.2010

sporočila: 3

16. mar 2010 18:21

Mene pa še neki zanima...Prebrala sem da en kos kruha lahko ješ k maš beljakovinski,škrobni in OH dan.pol sem pa zasledilac da kruh spada pod OH.Zdj me pa zanima kdaj lahko poješ kos kruha?Pa še neki k imaš sadni dan a ješ samo sadje al pa lahko tudi kakšno solato? Hvala maja.mnm

zvezdanko  

član od: 4.8.2009

sporočila: 6

19. mar 2010 22:25

mene pa zanima pod kaj bi uvrstile pivo in vino?? Tako, da človek ve, kdaj lahko spije kak kozarček??Hvala zvezdanko

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

19. mar 2010 22:32

tabina je napisal/a:
ŽIVILA, KI SODIJO V BELJAKOVINSKI OBROK: ... Mleko, tudi posneto ali delno posneto, ... sir -mehki in trdi- z manj kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. camembert (30%), edamec (30%) limburžan (20%), masleni sir (30%), romadur (20 ali 30%), westlight (30%)), sejtan (pšenična beljakovina), sirov burek, Skuta, smetana, smetanov sir, sojina moka, školjke, tatarski biftek, Tofu, vsi izdelki iz sojinih zrn, npr. namazi za kruh ... V. NEVTRALNO Zel. Priloge 1- šalotko sesekljam na drobno in jo prepražim na žlički olivnega olja, ko malce porumeni dodam stročji fižol s strtim česnom , to prepražim, zalijem z vodo in pokrijem, da se poduši. Ko je malce mehak, dodam smetano za kuhanje, solim, popram, dodam še malce čilija v prahu in še malce kuhljam na nizkem ognju. ... NEVTRALNA ŽIVILA ... - mleko in mlečni izdelki polnomastno mleko, kobilje, ovčje, kozje mleko, kondenzirano mleko (vse polnomastno in neoslajeno), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki, npr. creme fraiche, jogurt, kefir, kisla smetana, kislo mleko, pinjenec, skuta; - siri vse mehke in poltrde vrste z več kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. bel paese, brie, camembert, edamec, ementalec, gavda, gorgonzola, grojer, masleni sir, pekorino, provolone, raclette, roquefort, siri s plemenito plesnijo; vse bele vrste, npr. kočarski sir, kozji sir, maskarpone, mocarela, ovčji sir, rikota, sveži sir. V nevtralno skupino spada tudi trdi sir parmezan. Sicer vsebuje samo 35% maščobe v suhi snovi, vendar je v njem tako malo vode, da je v 100 g parmezana 22 g maščobe. ... tabina
Pozdravljena! Imam nekaj vprašanj - sicer vem, da je tema stara pa ok. Mlečne izdelke prištevamo med beljakovinske izdelke. Potem pa si napisala, da so mlečni izdelki nevtralna živila. Kaj zdaj drži? V knjigi 90 dnevna ločevalna dieta tudi piše, da ne smemo mešati različnih vrst beljakovin in tu tudi piše da so mlečni izdelki beljakovine. Stročnice pa v knjigi spadajo med škrob. So stročnice škrobno živilo ali ne? Če so škrobno živilo, to pomeni, da jih ne smemo mešati s smetano za kuhanje, ki je mlečni izdelek. Malo sem zmedena zaradi dvojnih podatkov, pa bi te lepo prosila, če bi mi lahko odgovorila. lp, s_luce s_luce

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

21. mar 2010 12:58

Kolikor sem seznanjena, so alkoholne pijače, vseh vrst, prepovedane (med dieto). barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti