Recepti za 90-dnevno dieto

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

18. mar 2004 16:45

Čujem, da ste siti testenin s paradižnikom. Če ste site testenin, ne morem pomagat, ampak eno idejo za nadomestit paradižnikovo omako pa imam. Na kocke narezano papriko ( lepše, če je različnih barv) in nariban korenček, ter majhen, na kocke narezan paradižnik podušite (lahko tudi na čebuli ali kak drug dodatek) , začinite in s tem prelijete testenine, kus-kus, riž... Suzana

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. mar 2004 17:19

V enem od postov v forumu sem prebrala, da naj bi bila smetana nevtralno živilo. To drži ali se je izogibate? Ker če se jo lahko kombinira s testeninami, potem bučke operite in na tanko narežite, na žlici olivnega olja jih prepražite s strokom strtega česna, ko malce uvenejo, jih zalijte s smetano za kuhanje (rastlinska), dodajte sol in poper, noževo konico sladke paprike, ščep timijana ali origana ali rožmarina (ali si dajte duška z začimbami po želji) in dušite še nekaj minut. Mi smo tako jedli tudi mlince in je bilo čisto dobro...če je komu do tega, da menja testenine z mlinci... TanjaG.

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

19. mar 2004 8:14

TAnjaG, na mlince sploh nisem pomislila. Hvala! Pa že dolgo jih nisem jedla. Sem pa včeraj našla tortilje v trgovini, pa se mi zdijo pretirano drage. A jih je katera že probala, saj je v knjižici tudi recept: TORTILJE S PARADIŽNIKOVO OMAKO ( 44 ) OH dan Potrebujemo 4 kupljene tortilje, pogrejemo jih nad paro ali v pečici. 3 srednje velike paradižnike potopimo v vrelo vodo, jih olupimo, narežemo na majhne koške, damo v teflonsko posodo, dodamo origano ali baziliko ter na hitro podušimo. Ali zna katera sama delati tortilje? Pa še en škrobni dan; SOJINA MUSAKA (55) 20 dag sojinih kosmičev namakaj v mlačni vodi 15 minut in jih odcedi. Na olju prepraži čebulo in šampinjone, dodaj sol, poper in namočene sojine kosmiče ter vse dobro premešaj. Bučke nareži na kolobarje in nato v ognjavarno posodo naloži plast bučk, nato plast sojine mase...Zadnja plast naj bodo bučke, ki jih premaži z malo prihranjene sojine mase in potresi s strtim česnom in nasekljanim peteršiljem. Dolij vodo, tako, da je z njo pokrita vsa masa in peci v pečici pri 180° C, dokler odvečna voda ne izhlapi, jed pa kljub temu ostane sočna. Pojej še kos kruha in zeleno solato. Kaj mislite, ali lahko uporabim tamari ( sojino omako) ? Dober tek! Irena

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

19. mar 2004 8:32

Ojla! Punce, jaz sem imela včeraj (OH) tako čudovito kosilo, da vam moram povedat recept (je na tej strani nekje v bazi): Por narežeš, ga pražiš na žlički olja, dodaš česen, kasneje malo kocke, začimbe in malo žličko smetane. Pokuhaš, dodaš kuhane makarone (ali kaj drugega), premešaš in ... DOBER TEK! Z veliko skledo solate seveda! Uživajte! Noel

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. mar 2004 8:57

Ja, Irena19, jaz sem mlince prvič v življenju jedla v bolnici in mi niso niti najmanj teknili. Od takrat zamera. Potem pa sem v bazi receptov našla recept za pripravo mlincev, pa sem se lotila. Sem jih naredila že večkrat, z različnimi mokami, z različnimi dodatki v moki in različnimi omakami in moram rečt, da sem jih kar sprejela, tako da so zdaj občasen, ne prepogost, spremljevalec v mojih jedeh. Tudi v 90-dnevni dieti najdejo prostor. Še en predlog za zelenjavno prilogo: šalotko sesekljam na drobno in jo prepražim na žlički olivnega olja, ko malce porumeni dodam stročji fižol s strtim česnom , to prepražim, zalijem z vodo in pokrijem, da se poduši. Ko je malce mehak, dodam smetano za kuhanje, solim, popram, dodam še malce čilija v prahu in še malce kuhljam na nizkem ognju. Jaz sem se tako navdušila nad to prilogo, da si jo naredim kar za dva dneva, shranim v posodico v hladilniku in pogrejem, ko rabim. TanjaG.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. mar 2004 9:09

Zanima me,kaj si mislite o hujšanju z mineštro,ki sem jo poslala na forum pod dr.Sentočnik. Vesna Leben

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

19. mar 2004 10:50

Hvala, Tanja. Zelenjavo obožujem, kakršnokoli, in jo tudi jaz pripravljam na veliko načinov. Najraje jo podušim v pečici, pripravim pa takole: vzamem kar imam v hladilniku in se poskušam držati 5ih barv. Začnem s čebulo, narezano na kolobarje ( bela barva), nadaljujem s korenčkom, kolerabo (oranžna), bučke, lahko malo pora, brokoli, zel.paprika( zelena b.), paradižnik, rdeča paprika (rdeča), dodam tudi šampinjone, če jih imam, in vso to zelenjavo očistim, narežem in naložim v pekač. Ponavadi dam na vrh na kolobarje narezane jajčevce, vmes malo posolim, dodam najrazličnejše začimbe, kajenski poper ne sme manjkati, zalijem z vodo ali zelenjavno juhico iz kocke in dam v pečico, da se duši. Topla je odlična, mrzla pa super, tako, da jo imam za najmanj dvakrat. Uporabljam jo kot prilogo in potem ne rabim k mesu nič drugega, še solate ne, ali pa k testeninam, rižu, krompirju. Uporabim jo za zelenjavne lasagne, musake in to jem na škrobni dan oz OH dan, pa čeprav je takrat glavni paradižnik. Ko si pa pripravljam solato, si noter naribam zeleno, korenček, dodam razne kalčke, rukolo, paradižnik, papriko....skratka, kar imam takrat pri roki. Začinim jo s česnom, soljo, kajenskim poprom, olj.oljem in balzamičnim kisom. Odlična je. No, in danes sem se razpisala o tem, ko imam sadni dan in jutri 1. vodni. Dobro je, da napisanega ne morem jesti, ha-ha. lp Irena

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. mar 2004 13:41

Punce kam bi uvrstile Kus Kus ? LP, Klavdija

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. mar 2004 14:42

Po filingu v OH. Se motim? TanjaG.

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

19. mar 2004 20:30

V škrobni dan paše. Tako kot riž in prosena kaša. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti