Recepti za 90-dnevno dieto

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

tema odprta - 18. mar 2004 6:29 | ogledi: 104.644 | odgovori: 144

Pozdravček!

Zdaj imamo še en forum kjer lahko pišemo o naših prehranjevalnih težavah in kako jih odpravit!

Aiwa

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

18. mar 2004 6:35

Danes imam škrobni dan in sem si včeraj ogromno sveže zelenjave nabavila tako, da si bom skuhala zelenjavno kremno juho (dan 80): 30 dag mešane sveže ali zmrznjene zelenjave (korenček, peteršilj, stročji fižol, brokoli, por grah, bučke, paradižnik,... po želji), 3 krompirji, 1 čebula, 7 dl jušne osnove, 1 žlica olja, 1 strok česna, sol, poper, nasekljan peteršilj, ščepec bazilike Na olju prepražite narezano čebulo, dodajte narezano zelenjavo, nasekljan česen in na kocke narezan krompit. Vse prelijte z jušno osnovo in kuhajte približno 20 minut oziroma dokler se zelenjava ne zmehča. Juho pretlačite v mešalniku. Po želji jo solite, poprajte in potresite s peteršiljem in baziliko. Pa še kos kruha! Aiwa

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. mar 2004 7:11

Živjo, 20 minut sem pisala jedilnik, pol me je pa ven vrglo! Imam OH dan in sem sicer že sita testenin in paradižnika, pa vseeno: GRAHAM REZANCI S POLIVKO ( 27 ) Strok česna olupite, stisnite in skupaj s pelati iz manjše pločevinke popecite na žlički olivnega olja. Zalijte z vodo in kuhajte slabih 5 minut. Dobljeno omako premešajte s paličnim mešalnikom in začinite s soljo, poprom in baziliko. Kuhajte še kakšno minuto in omako prelijte po testeninah. Lahko naredite še drugačno omako iz svežega paradižnika in jo shranite v hladilniku.: V mešalniku zmešajte 4 paradižnike, žlico olivnega olja, 1 čebulo, 2 stroka česna, malo popra, ščepec bazilike in žličko nasekljanega peteršilja. Dobljeno zmes kuhajte na zmernem ognju 10 minut. Solite po okusu. ZAKAJ TOLIKO PARADIŽNIKA ? POSEBNO NA OH DAN. Ta sadež je bogat z vit. A in C, ki poskrbita, da telesne celice ostanejo mlade. Vsebuje tudi mnogo mineralnih snovi, posebej kalija in fosforja in likopen, ki je eden najboljših antioksidantov, prenese pa tudi kuhanje. Paradižnik oskrbi telo z vlago in ima rahlo diuretičen učinek ( jaz ga jem kot jabolko). Ima rad družbo bazilike in origana. LP Irena

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. mar 2004 7:20

Mogoče za katero še ideja na ŠKROBNI DAN MEŠANA ZELENJAVA S PROSENO KAŠO ( 68 ) Vse po 1 kom : jajčevec, papriko in čebulo narežite na manjše kocke in prepražite na 1 žlici olja, dodajte na kocke narezan paradižnik, začimbe ( ščepec bazilike, rožmarina, sol, poper, žličko gorčice). Dušite še 5 minut. Primešajte 10 dag kuhane prosen e kaše. Zraven pojejte še kos kruha in manjšo skledo poljubne solate. ALI 50 dag graha stresite na žličko vročega olja, popražite in prilijte toliko jušne osnove, da je grah pokrit z njo. Večkrat premešajte. Zmehčanega solite, poprajte in potresite z nasekljanim peteršiljem. Grah v omaki lahko zgostite z 2 naribanima (suri+ovima) krompirjema. V primeru lakote si pripravite še solato in zraven pojejte košček kruha. Dober tek! Irena

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

18. mar 2004 7:29

Sy! Za tvoje težave kaj jesti na oh dan! Recimo navadna pogača(dan 19): 40 dag mehke moke, vsaj 3 dl mineralne vode, 1 zavitek pecilnega praška, 1 kavna žlička soli, 1 žlica olja Moki dodajte pecilni prašek in sol tej jo skupaj z mineralno vodo (ki jo dodajate počasi) umesite v mehko maso (da se testo še lepi na roko). Pekač premažite z oljem, testo raztegnite v pekaču in ga z vlažno roko poravnajte. Pecite v pečici, segreti na 220 stopinj, dokler ne porumeni. Zapečeno poškropite z navadno vodo, prekrijte z kuhinjsko krpo in počakajte, da se malo ohladi. Pogače ne režite, ampak jo trgajte. Pojejte polovico, polovico pa shranite v zmrzovalnik za kdaj drugič. Ali pa testenine z pesto omako, ki jo lahko kupiš v trgovini ali pripraviš sama. Če jo pripraviš sama: v mešalniku zmešate velik šopek sveže bazilike, pest pinjol, strt česen, olivno olje in sol. Aiwa

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

18. mar 2004 8:02

Pa še kakšna nora ideja za sadni dan: Z: kozarec korenčkovega soka M: jabolko K: dušena jabolka z malinovim pirejem M: žlica bučnih semen in kozarec korenčkovega soka V: V mešalniku zmešajte breskev in banano. Dodajte toliko vode, da dobite ne pregost sok. Po želji dodajte sladilo in okrasite z rezino svežega sadja. Priprava kosila: 3 jabolka olupite, očistite in narežite na debele krhlje. Dajte jih v ponev, dodajte 6 žlic vode, sok 1 limone, limonino lupinico, po želji pa še vanilijevo in cimetovo skorjico ter nekaj klinčkov. Vse dušite na zmerni temperaturi tak dolgo, da se jabolka na pol zmehčajo. Stresite jih na krožnik in ohladite. 20 dag malin (ali poljubnega jagodičevja) operite in v mešalniku zmešajte v pire. Malinov pire prelijte po dušenih jabolkih. Po želji dodajte sladilo. Aiwa

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. mar 2004 8:39

Aiwa, majčken popravek: kupljen pesto (katerega obožujem) ima notri kozji sir, zato je bolje, da ga neredi sama. Ko vam na proteinski dan odgovarja riba..... SOLATA S POPEČENIM LOSOSOM (5) 2 oprana lososova fileja narežite na trakove in jih pustite, da se namakajo v soku ene limone. Medtem pripravite solato (nekaj lososovih trakov pustite v soku za večerjo). Vso zelenjavo(1/2 majhne glavice zel.zelja,pol majhne glavice rdečega zelja, 1 por) drobno narežite, razen 1 male cvetače, ki jo prej nacvetkajte in malo pokuhajte. Sestavine premešajte, solite in poprajte, prelijte z žlico olja in sokom limone. Potresite z rožmarinom in naribano limonino lupino. Lososove trakove na hitro popecite v teflonski ponvi in z njimi okrasite solato. Pojejte s kosom kruha. 3 dl juhe pijte počasi. Lososa lahko zamenjate s kakšno drugo nemastno ribo ali pustim piščančnim mesom. Za večerjo polovična porcija brez kruha in juhe. Lahko jeste za narezano piščančjo klobaso LAHKO POLI ( 20 dag za kosilo in 10 dag za večerjo) Za naslednji dan namočite 8 suhih fig v 3 dl vode. Uživajte

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

18. mar 2004 10:47

Kakšna dieta pa je to? OH dan, pa škrobni dan, pa proteinski dan? Več info prosim. Hvala

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. mar 2004 11:13

Ideja za beljakovinski dan. Različno zelenjavo (por, korenje, cvetača, brstični ohrovt, brokoli, stročji fižol) sem lepo oprala, osušila in narezala na manjše kose. Vse sem skuhala nad paro. Medtem sem s čopičem, namočenim v olivno olje, premazala nepregorno posodo. Skuhano zelenjavo sem še malce razkosala in potlačila z vilco, stresla v namazano posodo, dodala različne začimbe (strt česen, timijan, origano, neko grško mešanico kaj-vem-česa, je pa dobra....), dodala paradižnike v koščkih, potresla z manj mastnim sirom in lepo zapekla v pečici, proti koncu pa še malo pod grilom. Zraven skleda solate in kos polnozrnatega kruha, za so-jedce, ki pa niso na dieti še pečena piščančja bedra na mehiški način. TanjaG.

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

18. mar 2004 11:16

Sweety to je 90 dnevna ločevalna dieta. Več si lahko prebereš na forumu. Tukaj si pomagamo z recepti, da je bolj pregledno. Aiwa P.S.: Če si zainteresirana te vabim, da se nam pridružiš.

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

18. mar 2004 15:12

Mnjami dobro se sliši Tanja... Natasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti