Veganska smetana za stepanje

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

tema odprta - 14. dec 2013 19:38 | ogledi: 12.181 | odgovori: 10

Z veganstvom nimam praktičnih izkušenj  torej lahko namesto veganske smetane za stepanje uporabim navadno rastlinsko? Veganske kolker sem gledala so sicer narejene iz soje, raznih žit...

Hvala v naprej 

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

14. dec 2013 21:05

Odvisno od sestavin, običajno navadna rastlinska ni veganska. Od veganskih se meni najbolje obnese kokosova; pazi le, da ni preveč umetnih sladil, kajti potem okus ni ravno najboljši.... Skratka, če imaš striktne vegane ali alergike, bodi pozorna, da je na embalaži oznaka "vegan". Srečno!

Titikaka

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

15. dec 2013 0:16

Mislim, da nobena navadna rastlinska ni primerna za vegane, ker so v njih mlečni dodatki. So pa fajn alternative od firme Soyatoo, dobi se sojina, riževa in kokosova. Po mojih izkušnjah se najlepše stepe sojina, če pa se bojiš, da ne bo dovolj trdna, ji lahko dodaš žlico krompirjevega in žlico koruznega škroba in stepeš ter daš v hladilnik počivat za kake pol ure, da se strdi. Izgledajo pa takole: http://www.vegan.si/files/5113/6560/6171/smetana_

NaturensGalleri

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

15. dec 2013 6:26

Oj!

 

Ali kdo ve,če obstajajo tudi nesladkane rastlinske,veganske smetane za stepanje? In kje jih imajo?

 

hvala lepa

nejcanja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

15. dec 2013 10:48

Punce najlepša hvala za vse tole!!! 

Titikaka, kje pa se kupi to kokosovo, če ni skrivnost?

Sojine se malo 'bojim' uporabit, ker sem že cel frik na temo GMO ratala 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. dec 2013 15:36

Oobstaja tudi rižev pripravek, ki se da stepsti podobno kot smetana. Ima pa, tako kot kokosova ali sojina, dodan kup zgoščevalcev, emulgatorjev, stabilizatorjev in dodatkov za uravnavanje kislosti.

Kolegica, ki se bojuje z neštetimi alergijami, veliko kupuje na http://www.mojaalergija.si

 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. dec 2013 10:08

OlivaB je napisal/a:

Sojine se malo 'bojim' uporabit, ker sem že cel frik na temo GMO ratala 



 

Jaz vedno, kadar kdo silno energično viha nos nad vsem, kar je GMO, spomnim, da je vsa evolucija na našem planetu posledica kontinuiranega GMO procesa, ki traja že milijarde let (ker, če tega procesa ne bi bilo, tudi nas ne bi bilo, oziroma bi bili kvečjemu v formatu paramecijev) in da velja "ogoročenje" nad GMO spraviti v eno znosno perspektivo.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. dec 2013 20:03

blossom je napisal/a:

No ja, je pa le razlika med naravno evolucijo in GSO

http://wearechange.si/kaj-je-gso/

Je in ni, kakor vzameš. Članek, ki ga citiraš, je precejšnje skrpucalo, kjer nekaj dejstev sicer stoji, mnoge pa so, kot je videti, delo nestrokovnega prevoda nestrokovnjaka in zato nerazumljice tudi tistim, ki so na področju vsaj za silo doimači, kaj šele ostalim.

Tudi smer, v katero pluje človeška vrsta zadnje 2 ali 3 generacije, je precej daleč od smeri poteka naravne evolucije (če jo razumemo kot sintetsko evolucijsko teorijo, nadgradnjo Darwinove razlage).

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. dec 2013 9:57

Že kar takoj na začetku je z vsako resnostjo konec - nekdo, ki ne ve, da do genskega prenosa med različnimi vrstami še kako prihaja tudi v naravi, pač nima osnovnega znanja, da bi lahko ljudem pridigal o genskem inženiringu. Če ve - toliko slabše. Zelo dobro pa ve, da je Monsanto buzzword, rdeča zastavica, s katero pomahaš, pa ljudstvo pade.

Ravno v nedeljo je imel zelo dobro predavanje prof. Bohanec o na TEDx o gensko spremenjeni hrani, o njenih zagovornikih in nasprotnikih (na povezavi se začne po 24 minutah, Session I). Morda ga bo kdo le pogledal..... je pa najbrž res bob ob steno. Ko čustva enkrat premagajo razum, je pot nazaj zelo zelo dolga.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 18.dec 2013 10:00

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

18. dec 2013 10:59

Saj ne rečem, da se na karkoli spoznam, daleč od tega. Hotela sem samo poudariti, da je več plati. Bereš eno, bereš drugo, eni te vlečejo na eno, drugi na drugo stran(hja, odvisno kdo financira raziskave..........), vsak seveda prepričan v svoje. Jaz, z znanjem ki ga imam, si pa prav tako želim izoblikovati neko svoje stališče. Se pa trudim čim več različnih tekstov iz različnih virov prebrati, kolikor čas dopušča. Rešitev je pa verjetno edino ta, da jemo sezonsko in lokalno :)

 

limnol, hvala za link, bom pogledala :)

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti