A kdo pozna tole?

cirko  

član od: 13.12.2013

sporočila: 3

tema odprta - 13. dec 2013 9:26 | ogledi: 5.279 | odgovori: 10

V Prekmurju sem jedel nekaj takega:

 (vir fotografije: buckinkotek.mojforum.si).

Ne vem, kako se temu reče in bi prosil za recept. Je iz skute, zelo sladko, bilo je postreženo hladno (iz hladilnika). Hvala za pomoč.

cirko

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

13. dec 2013 9:58

je to mogoče casekuhen??  a je bilo spodej testo?

Teja

cirko  

član od: 13.12.2013

sporočila: 3

13. dec 2013 10:17

Ja spodaj in ob strani je bilo testo, ampak bolj tanko. Nadev in na vrhu je izgledalo tako, kot na sliki. Bilo pa je v obliki kroga (pogača) ampak brez maka.



cirko

Sporočilo je spremenil(a) cirko dne 13.dec 2013 10:18

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

13. dec 2013 10:19

Poskusi samo tanko testo in nadev iz recepta. Ker tudi to Gogino alpsko torto lahko pečeš v okroglem pekaču. 

 

Lp od R.

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

13. dec 2013 17:39

No, pa da še jaz dodam svoje mnenje in sicer   po opisu sumim na posolanko (spodaj kvašeno testo, zgoraj skuta) ali kakšen malo prilagajen krapec.  Po sliki se mi zdi preveč gladki zgornji del, ker nepasirana skuta izgleda malo drugače, pa ob strani ni zapečenega testa, pa preveč rumene barve je, je v skuti kar nekaj jajc!!?¨!?!?!?

Slika je lahko malo tako, malo tako, nekateri si tipične prekmurske recepte malce prilagodimo (včasih) sem tudi sama že v skuto na vrhu posolanke zmešala prašek vanilij pudinga (ko sem imela pri roki pasirano, ali kakšno drugo bolj tekočo skuto)Vnesi smeškota  , če je nismo pojedli sem jo shranila v hladilniku, samo posolanko postrežemo toplo. Na povezavi je prava posolanka, na sliki pa takšna naša domača (pečena v velikem oglatem pekaču.

Lep večer, pripravljam se na kuho marmelade iz malin in čokolade.

http://www.goprekmurje.si/slo/kulinarika/recepti/posola

sonce51

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

14. dec 2013 21:34

to so krapci.

nekateri dajo gor tudi orehe.

pekoča paprika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti