Sveže dišavnice

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

tema odprta - 17. mar 2004 7:27 | ogledi: 1.982 | odgovori: 9

ali kdo ve, kje v Ljubljani se dobijo sveže dišavnice, npr meta, sveži koriander, i.p.? Razen peteršilja in morda kake bazlike, ničesar ne najdem.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. mar 2004 8:25

Poglej na glavni tržnici pri tistih branjevkah, ki so čisto pri Vodnikovem spomeniku. lp Vesna Milek Recko

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. mar 2004 9:07

Hvala, Vesna, a tam prodajajo samo v lončkih. Te me ne zanimajo, ker jih nimam kje gojiti. Zanimajo me rezane dišavnice.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

17. mar 2004 9:19

v Mengšu imamo zelenjavarja, ki se kar trudi, da bi imel zelišča, pa še dodatno ga bomo gnjavili, da bo zrihtal še koriander recimo. Je slovenec in posluša, kaj bi stranke rade. Treba jih bo naučiti, ni druge! v Lj sem opazil zelišča v Maksiju, takrat so bili pakirani bazilika, melisa in koprc. Kar lepo, verjetno pa ni stalno za računat na to. Večji Merkatorji prodajajo zelišča v lončkih - če vzameš že nekako bujno razrasli timijan, žajbelj, koriander... ga boš imela za nekajkrat, vseeno kje stoji (ni ti treba prav "gojiti"), saj boš potem vrgla stran.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. mar 2004 9:43

Jaz sem jih dobila tudi že na tržnici BTC, pa tudi na glavni tržnici kot je že rekla Vesna, in to rezane - meta, timijan, origano, melisa in še in še,...pri branjevki preden greš v pokrit del tržnice, ima lepo narejene šopke (mislim da stane okoli 100 sit en šopek) Lp, Maja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

17. mar 2004 10:38

Ja, na glavni tržnici v Ljubljani pri branjevkah na vozičkih in tudi pri drugih prodajalcih. Kar malo povprašaj. Jaz sem kupila tudi že svež koriander poleg "ta običajnih" zadev... Eni imajo ene stvari, drugi pa druge. Res pa je, da se sezona šele začenja, zato izbira še ni tako pestra. LP! Darja

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

17. mar 2004 11:19

Tudi rezane dišavnice se dobijo pri branjevkah. Jaz jih kupujem pri eni mladi punci nekje na sredini. Ima pa pestro izbiro, nekaj v šopkih, nekaj pa na vago. Avena

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. mar 2004 15:06

Hvala za vse vaše odgovore.

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

17. mar 2004 20:59

Koriander dobis pri gospej s Primorske, ga ima vedno, nahaja pa se v desni polovici na sredini trznice in je blizu gospoda, ki nudi disavnice po 10 000 sit na kg (kaj moremo - so zavohali dobicek). Lahko se domenite, meni ga je enkrat dala celo zastonj, ker ni bil najboljsi, drugace spodoben sopek stane okoli 200 - 250sit. Pa se vam ne zdi svez koriander po vonju in okusu naravost odbijajoc? Jaz delam curry in tikko masalo kar brez - dosti boljse! Morate razumeti, da imajo Indijci in Anglezi drugacen okus. lpU

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

18. mar 2004 7:32

opazil sem, da je lahko koriander različno močen- tisti, ki je zrasel na našem balkonu, kjer ga je pražilo sonce, je bil naravnost obupno močan - daš samo en listek v jed za 2 osebi! Potem sem zadnjič provlekel lepo sadiko iz Merkatorja, ki je bistveno bolj blaga in jo normalno doziram. Če gledam Jamieja, ki meče cele pesti tega, si mislim da v vlažni hladni Angliji zraste nekaj, kar je bolj podobno peteršilju kot pa zelo eksotičnemu okusu Res je, da ima zelo specifičen okus, zato pa malo količino dam samo vsake kvatre (v glavnem v Tajski pad thai). Z njim je podobno kot z zeleno ali luštrekom - niti slučajno ju ne bi hotel imeti v vsaki mineštri, vsake toliko pa zelooo paše.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti