Pandoro na hitro/enistavni

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

tema odprta - 9. dec 2013 11:48 | ogledi: 5.502 | odgovori: 11

Za potice sem nasla easy recept (zamesis, sestavis, pustis cez noc v pecici, zjutraj prizges in pocakas da zadisi), zdaj pa iscem se easy varianto za pandoro ... izkusnje, nasveti?

bionda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. dec 2013 18:08

Pandoro? Hja, easy variante na žalost ni, vse smo zapravli že s tem, da nismo takoj lopnili po pokrovu one skrinjice, ko jo je začela odpirat. Kaj čmo, firbec je ena grozna stvar!

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. dec 2013 18:55

izkušnje? nobenih.

nasvet? odpeketaj v bližnjo trgovino. Po možnosti 26. decembra, takrat so znižani, na italijanski strani skoraj zastonj.

prosim. hvala. ni za kaj.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. dec 2013 19:09

A se panettone imenuje tudi pandora????? Matr, kaj se bom vse še naučila!!!!

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. dec 2013 19:30

Pan d'oro. Ali tako nekako, sem bolj z avstrijske meje in je moja italijanščina temu primerna. Ampak jem ga pa, z veseljem, kljub jezikovni barieri.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 09.dec 2013 19:31

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. dec 2013 19:32

Božemili, še nikol slišala. In tudi na misel mi ni padlo (hvalabogu, če je zlato, bi mi verjetno totalno stolklo črepinjo). Hvala, limnol!

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. dec 2013 19:43

Bionda, v receptu za panettone si že spraševala, kako se naredi s kremo. To pomeni, da recepte poznaš, ni pa jih res veliko objavljenih. Jaz ne poznam kakšnega turbo hitrega, zato je moj nasvet, da uporabi kakšnega iz baze.

 

naor

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

9. dec 2013 20:25

Pandoro se imenuje panetton, ki je brez vseh dodatkov: rozin, čokolade, kandiranega sadja...

branka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. dec 2013 9:53

Ne bo držalo..panettone in pandoro ni ena in ista sladica.Panettone se peče v papirnati posodi,rjave barve,od zunaj ima ponavadi zlati tisk (ravno včeraj smo jih z prijateljicami kupile v Ljubljani v peki.si,predno smo šle na kulinarični tečaj).Klasičen panettone vsebuje rozine in kandirano sadje,ali pa je "gol",samo testo.

Pandoro se peče v visoki posodi,modelu zvezdaste oblike in navadno je brez dodatkov.Seveda se tudi tukaj recepture modernizirajo in se jim dodajajo razne kreme,limonina,čokoladna,slaščičarska..

Pravilno se pandoro reže poševno,da dobimo rezine v obliki zvezd.Pri peki panettona ,pandora pa žal ni hitre variante.

http://www.kulinarika.net/recepti/16271//pandoro-smreci

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. dec 2013 11:31

No, dekleta, ki veste kaj o teh rečeh, le z besedo na dan. Večina nas "celincev" tega ne ve, pač kar vidimo v trgovini. Sploh če se posebej ne zanimaš za to. Vrtejbenka, prvič slišim, da se panettone peče v papirnati posodi, še kaj napiši prosim. Zelo zanimivo, pa še pravi čas je zdaj!

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. dec 2013 19:38

Naor ,saj kaj več o tem tudi ne vem.Te okrogle papirnate posodice smo kupile v Peki.si.Pred leti smo hodile kupovat v Italijo,v Redipuglio,kjer je ena velika trgovina za slaščičarje in kuharje.Imajo jih res velikoooo vrst.

Sedaj je tudi pri nas velika izbira..v teh posodah lahko pečete  tudi kruh,pogače,potice,zavitke,sadne kruhe..

Enostavno,lično in tudi lepo za podarit ,pa vam ni treba čakat da bo obdarjenec prinesel pekač nazaj.Ena posoda je nekje okrog 50 centov.V Italiji so dražje.

Za velikonočni čas ,pa se panettone "preobleče" v colombo-goloba.Nekje slična sladica,samo da je papirnat pekač v obliki ptice (ali jagnja).Značilno za colombo je da ima povrhu glazuro,posute cele mandeljne in res velik grob sladkor.

Kadar pa nismo imeli teh papirnatih posod ,smo visok lonec oblekli v peki papir in spekli panettone.  

Pandora pa nisem nikoli pekla,ker je preveč dolgotrajno..vzhaja samega testa traja dva dni.Za letos sem si nakupila podolgovate posode za sadni kruh..zelo lične in cena 40 centov.

 

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti