Kokosovo mleko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2005 17:24

Ha, če presedlamo na eksotiko, imam kar precej receptov za uporabo kosovoega mleka. Od sladoleda pa do piščančje juhe s kosovim mlekom, pa svinjskega curryja zgrahom in koruzo. Če koga zanima, naj sporoči, pošljem na direktni mail, da ne bomo obremenjevali tega foruma. Ali pa nekaj receptov napišem v direktorij eksotična hrana. Je pa res, da je vsebina kokosa izredno osvežilna, v tropskih državah ga prodajajo navrtanega in s slamico, tako da lahko piješ direktno iz oreha. Me je pa presenetilo, ko sem videla, da so na llmah in (od njimi)orehi v zelenem gladkem olupki in se šele pod tem skriva rjava "slama" ozoroma kokosov oreh, kot ga poznamo mi. Pa to ni še nič, kako nekateri nismo vedeli, kakšen je kokosov oreh "na izviru". ZAdnjič je bila namreč pri nas prijateljica, ki na drevesu ni prepoznala oreha (našega, domačega, da ne bi kdo mislil kokosovega), ker je pač še bil v zeleni lupini in ne rjav, kot ga poznamo iz trgovin. Pa smo rekli še kakšno o orehu. Pozdrav vsem, Mamamia mamamia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

12. apr 2005 17:31

Mamamia, daj me/ nas proooosim osreci z receptom za kokosov sladoled. julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2005 17:50

Dobite jutri, ne vem ga na pamet. AMpak ga pošljem na eksotiko, tako je Jernej ukazal in pri nas doma moške zmeraj ubogamo. Je prav tako, Jernej? Mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. apr 2005 21:37

Pomlad, oprosti se šele spopadam in predvsem opogumljam pri pripravi novih jedi in predvsem okusov. Vem da kari ali curry pomeni več kot začimba. Te prosim za kakšen konkreten recept - tako kot mamamia na forum o eksotiki. Julija, saj sem vedela da boš imela kako idejo. V puding - v 100 letih se ne bi spomnila. Hvala. Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. apr 2005 10:31

Še jaz se priporočam za recept za kokosov sladoled :) LP Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2005 11:47

NA eksotiko ga zdaj pošljem. Mamamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. apr 2005 19:07

Gospa Marinka a lahko napišete še koliko vode in koliko kokosa rabimo za kokosovo mleko? Hvala in LP stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti