Tradicionalno nedeljsko kosilo

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

14. okt 2014 17:11

nola je napisal/a:

 Sicer pa, khm, lunačka, tale tvoj prispevek je nedvomno tudi nasvet, vsekakor primeren za premislek o manku (presoje) in kompenzaciji (česa že) pri osebi, ki se ji je zdelo primerno, da nam ga servira.

 

nola

 

Hehe, hvala, nola, za opozorilo. Saj je na mestu, res me je malo zasrbelo. Prijazno obračam ogledalo.

 

Da prispevam še kaj na osnovno temo, MBrando, tole je tudi zelo dobro in enostavno:

https://www.youtube.com/watch?v=IsX6LuWW5FE 

lunacka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. okt 2014 17:47

Nekje si se vprašal: A ni tako ?

Točno tako je, vsakemu svoje !!!

Zaupaj vase, ne sprašuj vesoljnega sveta tukile, eni se iz tebe norca delajo ( no... ne samo iz tebe ) drugi dajo pametni nasvet, pa so iz več strani zopet popljuvani. EEE.... moj Brandič, kakšnega komisarja vzemi v roke...

jaz sem mal zdrsnila, z  nekaj polomljenimi rebri sem zopet pri romantiki

Tradicionalno nedeljsko kosilo pa je pri nas še vedno:

goveja ali kokošja juha, jajčni vlivanci, meso in zelenjava iz juhe, tenstan krompir in sezonska solata...

Če se mi glih da, je pa še puding, kompot ali pa kaj sladkega, do moje rehabilitacije se mi zdi, da bo moj termitek že dopoldan pri Hoferju pokupil vse, kar je sladkega

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

14. okt 2014 18:51

Če gledam iz mojega vidika, poskušam vsakemu, ki sprašuje za nasvet po svojih močeh pomagati. Jaz MBranda vidim po svoje, potrebuje nasvet, pomoč, sprobava.... Pač  potrebuje pozornost....sicer pa življenje je učenje...

Oh Babka , sem te pa že pogrešala....joj upam, da ni kaj hujšega....

No, če govorimo o tradicionalnih kosilih pri nas seveda goveja juha z domačimi rezanci, kako dobro meso na kakršni koli način, pražen ali pečen krompir, pa obvezno zeljna solata, včasih črna redkev, domača rdeča pesa ali zelena solata....

Se nam pa zadnja leta dogaja, da izkoristimo vrme in  nas ob nedeljah ni doma in to kosilo prestavimo na soboto ali kak drug dan.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

14. okt 2014 19:39

Babka, sem se že spraševala kaj je s teboj? Upam, da se kmalu postaviš v svojo pozitivo!

Pri nas je nedeljsko  kosilo še vedno klasično: gov.juha, ki ji dodam košček domače kure, juha zakuhana z rezanci ali vlivanci, pražen krompir-poleti kaka zelenjava, pozimi pa tudi kako tenstano zelje, govedina iz juhe, endivija z zeljem.

To je za me res tapravo.

Poleg pa, če je volja kako pecivo.

branka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. okt 2014 10:57

hvala za nasvete in ideje ter orenk deb...ATO

Že delamo v smeri neke rolade ali T-bona + kakšna popečena buča. Ništa više.
No ja, vurdeča tekočina ne bo manjkala

PA NAZDRAVJE,DOBER TEK in prelep dan ter teden želim!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. okt 2014 11:00

babka moja!!! WIIIIIIIIIII, me is happy,happy you is back

Ne boš verjela...Dva primera mojega inšpektorja ALDBERGA sta za mano (napeeeeto je bilo + zadnji primer je bil v kontekstu EBOLE; kuga v parizu; majke mi!!) in sedaj sem ga poslal na dopust; dočakal sem jo....UPS; nadaljujem na KAJ BEREMO

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. okt 2014 21:52

MBrando je napisal/a:



Sem pa pozabil omeniti, sem v PALEO režimu, tako da odpadejo zadeve iz moke ipd.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Se, pogledala, kaj ješ in vsaka ti čast...vsakemu svoje....jaz sem kar vernica low-carb prehranjevanja (kar je daleč od no-carb), low-fat pa še kaj bi se našlo in bi ob tej paleo, kot jo vidim pri tebi, umrla od pomanjkanja resnično okusne kuhane hrane.

Naredi lazanjo z melancani (melancane uporabi namesto paste), jaz sem dala v bazo odličen Rozitzin djuveć (rozica je moja bolgarska prijateljica, thank you for asking), naredi ga low carb, saj veš, kaj lahko daš noter ali pa naredi ratatouille in vrži nekaj kosov skoraj mehkega piščančjega mesa ali mehke govedine not. Ali pa na ratatuille naložiš kos malo boljše ribe/škampe/

Nauči se pripravit wine reduction omake. Hrana tako ne bo nikoli več dolgočasna. Za juho pa nabavi brokoli, očisti in daj v posodo, dodaj strt ali suh česen, timijan, mogoče malo lovorja ali majarona, dolij toliko čiste juhe, da bo zelenjava pokrita. Kuhaj do mehkega in potem zmiksaj/zblendaj do kremastega. Ne rabiš čisto nič smetane ali bohnedaj moke za zgošćevanje tele kremne juhe. Če hočeš, jo posipaj s popečeno slanino/pršutom/budjolo/pancet/youname it.

 

 

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. okt 2014 6:46

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

MBrando je napisal/a:



Sem pa pozabil omeniti, sem v PALEO režimu, tako da odpadejo zadeve iz moke ipd.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Se, pogledala, kaj ješ in vsaka ti čast...vsakemu svoje....jaz sem kar vernica low-carb prehranjevanja (kar je daleč od no-carb), low-fat pa še kaj bi se našlo in bi ob tej paleo, kot jo vidim pri tebi, umrla od pomanjkanja resnično okusne kuhane hrane.

Naredi lazanjo z melancani (melancane uporabi namesto paste), jaz sem dala v bazo odličen Rozitzin djuveć (rozica je moja bolgarska prijateljica, thank you for asking), naredi ga low carb, saj veš, kaj lahko daš noter ali pa naredi ratatouille in vrži nekaj kosov skoraj mehkega piščančjega mesa ali mehke govedine not. Ali pa na ratatuille naložiš kos malo boljše ribe/škampe/

Nauči se pripravit wine reduction omake. Hrana tako ne bo nikoli več dolgočasna. Za juho pa nabavi brokoli, očisti in daj v posodo, dodaj strt ali suh česen, timijan, mogoče malo lovorja ali majarona, dolij toliko čiste juhe, da bo zelenjava pokrita. Kuhaj do mehkega in potem zmiksaj/zblendaj do kremastega. Ne rabiš čisto nič smetane ali bohnedaj moke za zgošćevanje tele kremne juhe. Če hočeš, jo posipaj s popečeno slanino/pršutom/budjolo/pancet/youname it.

 

 

 



Vanja



Thank you!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. okt 2014 0:06

MBrando, na bannanninem blogu je res veliko fajn opisanih mesnih receptov, sama nisem sprobala še ničesar (ker mesa pač ne jem), a glede na to, s kakim guštom avtorica opisuje določene jedi in glede na to, da sama zase pravi, da je zelo velika ljubiteljica dobrega mesa, bi rekla, da boš 100% našel kaj za svoj okus tudi ti

Za priloge se ti pa kljub paleo režimu ni treba dosti sekirat, obilica sveže ali dušene zelenjave, pire iz muškatne ali hokaido buče s parmezanom, kostanjev pire (saj kostanj paše v paleo, ali morda ne?), kakšna zelena na maslu, sladki krompir, če navaden ni paleo ... po moje boš imel dosti možnosti za kombiniranje.

Poglej recimo tale "osso bucco" (polento pač črtaš):
http://www.naredilaana.com/2012/10/osso-buco-s-polento.h

ali "Steak s paradižnikovo omako Pizzaiola":
http://www.naredilaana.com/2014/09/steak-s-paradiznikovo

 

ali "Govedina Peposo", kjer vidimo, da je naša Vanja avtorici pomagala z receptom:
http://www.naredilaana.com/2014/08/govedina-peposo.html?

pa kaj "krilatega" (zraven je še recept za domačo barbecue omako):
http://www.naredilaana.com/2013/01/pecene-perutnicke.htm

... skratka, po mojem boš že tule s klikanjem po najbolj "mesno mesnih" slikicah naletel še na kak fajn recept za svoje nedeljsko kosilo
http://www.naredilaana.com/?view=flipcard

 

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. okt 2014 0:09

Če boš pa poleg mesnega rabil kak namig za brezmesne jedi, sploh z dodatkom sira in/ali jajc in brez žitaric,  stročnic ter krompirja, pa vprašaj Imam pa še jaz kaj na lagerju. Pa dober tek!

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti