Tradicionalno nedeljsko kosilo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. okt 2014 8:12

MBrando je napisal/a:

 

Vsakemu svoje a ne?

 

Se popolnoma strinjam. Ampak z najboljšimi možnimi nameni, čisto resno - premisli, ali res potrebuješ to, v kar spet rineš - ker zdaj je še čas. Ga pa ni več veliko. Ker zveniš približno tako kot alkoholik, ki si s kavno žličko začenja po malem zlivati slivovko v čaj, češ, vse imam pod kontrolo. Ima. Vse, razen sebe.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. okt 2014 8:35

Ni problema in ostajam tukaj. 
Zakaj?

Ker me je ta način pripepljal iz mojih zablod in 52kg, do sedanjega POLN-SEM-ENERGIJE-IN-POZITIVEN-DO-NEBA počutja, 62kg (in se povečuje) ter barve v obraz in super krvne slike. 
Decembra pa se na eno testiranje, da vsem NEJEVERNIM dokažem črno na belem, kako je vse okoli holesterola,maščob,železa itd super, glede na količino "slabe hrane" (po medicini) katero mečem vase :D

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

14. okt 2014 8:51

Btw A sol uporabljaš? Kolikor sem brala o paleo prehranjevanju, je sol na seznamu 'prepovedanih živil'.

Life is war against boredom~

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. okt 2014 11:16

Uporabljam sol in zacimbe. Izogibam se pa žitaricam, kolikor se le da. Valda ne gre čisto brez, ker nočem in ne želim tako komplicirat (kakšna nona še vedno naredi podmet iz moke. V kandelabre še vedno pade nekaj kruheca) in takra zamižim na eno oko. Doma pa je druga pesem.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

14. okt 2014 12:18

MBrando, tole je tudi zanimivo (no, ni tradicionalno pri nas :)), ideja je, da navadne nudle zamenjaš z bučnimi:

http://whiteonricecouple.com/recipes/zucchini-noodle-pad-t

(upam, da ang ni problem)

In na tak način se da rezance nadomestiti še v kakšni "pašti".

lunacka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

14. okt 2014 13:26

MBrando je napisal/a:

Uporabljam sol in zacimbe. Izogibam se pa žitaricam, kolikor se le da. Valda ne gre čisto brez, ker nočem in ne želim tako komplicirat (kakšna nona še vedno naredi podmet iz moke. V kandelabre še vedno pade nekaj kruheca) in takra zamižim na eno oko. Doma pa je druga pesem.




---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Pametno..brez soli in začimb si res ne predstavljam, da bi se daleč prišlo, razen če bi šlo za prehranjevanje izključno s sadjem.

Itak pa, dokler je počutje ok, ne bi smelo biti problemov.

Life is war against boredom~

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

14. okt 2014 14:07

limnol je napisal/a:

Tradicionalnega nedeljskega kosila v paleo režimu pač ni, vsaj rezanci na juhi pa restan krompir so neo hrana. Ampak resno, brando, glede na tvojo prehrambeno zgodovino - ali se res moraš zdaj znašati nad samim seboj še s hip-dietami?

Sonja

 

Vesnuska je napisal/a:

Ja Brando, zdaj je še vse ok, ker je telo v šoku od stradanja. Itak da ti vse paše. Čez en čas boš pa videl, lahko prideš tudi v drugo skrajnost. Ne vem zakaj bi bili ocvirki, smetana, ogromno mesa, jajc itd. tako zdravi, kos kruha pa bav bav.  Ma itak se nas nič ne tiče, samo res se zgrozim, ko berem tvoje prispevke, ker vidim, da si še nisi porihtal v glavi glede prehrane. Sploh zato, ker razmišlajnju o enem obroku, posvetiš veliko preveč časa. Moj nasvet je čisto dobrohoten, vem da ga ne boš upošteval, a mogoče vseeno malo razmisli v tej smeri.



Vesnuska

 

Khm, mislim, da so taki osebni nasveti, za katere oseba niti ne prosi, primerni za ZS, pa še to dvomim ali so res primerni, ker gre v primeru "neznancev" s foruma le za pametovanje (smo le na kulinaričnem forumu). Res se mi ne zdi primerno, da se osebne stvari, za katere dotični ne sprašuje, takole vleče po temi o tradicionalnem kosilu. Bi se vprašala tudi o manku in kompenzaciji pri osebi, ki ima potrebo tovrstne dobre nasvete deliti.



lunacka



Sporočilo je spremenil(a) lunacka dne 14.okt 2014 14:08

Sporočilo je spremenil(a) lunacka dne 14.okt 2014 14:10

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. okt 2014 14:18

MiriBon je napisal/a:

Itak pa, dokler je počutje ok, ne bi smelo biti problemov.

Ne drži. Saj v tem je ravno problem odvisnosti - ves čas, ko drviš v prepad, je počutje OK. Še več. Super. Naravnost evforično. Dokler se ne znajdeš v.... saj veš kje (oziroma bolje, da ne veš). Zato tudi ni isto, če trepljaš po ramenu mladega športnika s čisto glavo, češ, le provošči si, dokler ti tekne, ali pa zdravljenega alkoholika (ali ortoreksika ipd.).

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

14. okt 2014 14:43

Ne vem, če gre za isto stvar, ker ne gre za neko evforijo ali sicer podobne učinke stimultantov, temveč telesu oz. želodcu enostavno (precej) olajšaš delo in to se pozna na celotnem počutju, vendar se pravi učinki pokažejo šele, ko se temu primerno spremeni celotna presnova, kar pa nima kaj dosti z odvisnostmi, ki prinašajo takojšnje ugodje. Pravzaprav se spremembo prehrane boriš proti številnim slabim navadam/odvisnostim, ki so se razvile toku življenja, res pa je, da siliti iz ene skrajnosti v drugo ni rešitev (kot ugotovljeno iz prve roke).

Meni osebno tista polnost, ko se naješ tipičnih OH-jev, ni več zelo prijetna, še posebej potem, ko sem sprobala razne kombinacije zelenjave, sadja in rib ter ostalih beljakovin. Res da nisem na paleo režimu, vendar pa mi zmanjšanje najpogostejših (in tipično najcenejših) izdelkov iz bele moke v prehrani zagotovo dobro dene, s tem da sem od nedavnega popolnoma nora na ajdo in pa zlasti skuto, katerih v mlajših letih še videti nisem mogla...vendar pa oboje v primernih količinah (kolikor mi uspeha, haha).

Life is war against boredom~

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. okt 2014 16:47

 

Khm, mislim, da so taki osebni nasveti, za katere oseba niti ne prosi, primerni za ZS, pa še to dvomim ali so res primerni, ker gre v primeru "neznancev" s foruma le za pametovanje (smo le na kulinaričnem forumu). Res se mi ne zdi primerno, da se osebne stvari, za katere dotični ne sprašuje, takole vleče po temi o tradicionalnem kosilu. Bi se vprašala tudi o manku in kompenzaciji pri osebi, ki ima potrebo tovrstne dobre nasvete deliti.



lunacka


Glede na to, da oseba že več kot tri leta na različne načine ta forum in javnost nasploh podrobno obvešča o svojih prehrambenih in drugih zgodah in nezgodah, lahko sklepamo, da gotovo željno pričakuje tak ali drugačen feedback.

Kdor se je odločil, da bo svoje osebne navade tako zelo javno in vztrajno izpostavljal, vsekakor prosi, če že ne za nasvete, pa vsaj za pozornost.

To sta mu z prijaznimi nasveti "neznanki" tudi naklonili.

Sicer pa, khm, lunačka, tale tvoj prispevek je nedvomno tudi nasvet, vsekakor primeren za premislek o manku (presoje) in kompenzaciji (česa že) pri osebi, ki se ji je zdelo primerno, da nam ga servira.





nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 14.okt 2014 16:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti