Tradicionalno nedeljsko kosilo

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. okt 2014 7:21

Opa...hvala za HITER odgovor. Wau..to pa je bilo.

Sem pa pozabil omeniti, sem v PALEO režimu, tako da odpadejo zadeve iz moke ipd.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. okt 2014 7:25

E pa hvala...kar zanimivo. Bo enkrat za zajtrk 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. okt 2014 7:53

MiriBon je napisal/a:

Beef wellington? :p



Life is war against boredom~



 
Pravi si,hehe

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. okt 2014 9:07

(sem pobrisala, ko sem ugotovila, da si na Paleo režimu) hihi

Life is war against boredom~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

13. okt 2014 9:07

Brando - meni je zelo všeč file svinjske ribice v pršutovem ovoju, polnjena s kozjim sirom in šparglji, lahko tudi dodaš dušene gobice.  In sicer svinjsko ribico po dolgem razrežeš popopraš, potreseš s kozjim sirom in dodaš bodisi pokuhane sveže šparglje ali odcejene iz slanice, po želji še dušene gobice. Zviješ v zvitek, ki ga zvežeš z vrvico. Potreseš z timijanom in opečeš z vseh strani na ponvi. Opečeni odstaniš vrvico in oviješ s pršutom. Skupaj z sokom iz ponve prestaviš v pekač in pečeš še cca 15 min, da se pršut hrustljavo zapeče. Narežeš na rezine in postrežeš z pečenim krompirjem z rožmarinom. Seveda pa dodaš še tvojo bučo za gušt...

Pri nas zadnje čase večkrat spečemo švedski krompir. In sicer krompir z lupino dobro operemo, z ene strani narežemo na rezine ( spodaj se mora držat skupaj), damo na pekač z olivnim oljem, posolimo, na vsakega košček masla in na dno pol skodelice vode. Peče se cca 1 uro.

Sem pa jo že nadevala tako, da sem v ribico naredila večjo luknjo v katero sem natlačila palčke kuhanega krompirja, šparglje in kose sira. Jo posolila, popoprala, dodala timijan, konice spela z zobotrebcem in spekla v pečici. Da je bila bolj sočna sem jo polila z malo vode in belega vina.  Zraven pa postregla dušen riž z jurčki in lisičkami. 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 13.okt 2014 09:16

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. okt 2014 12:37

Trixi je napisal/a:

Brando - meni je zelo všeč file svinjske ribice v pršutovem ovoju, polnjena s kozjim sirom in šparglji, lahko tudi dodaš dušene gobice.  In sicer svinjsko ribico po dolgem razrežeš popopraš, potreseš s kozjim sirom in dodaš bodisi pokuhane sveže šparglje ali odcejene iz slanice, po želji še dušene gobice. Zviješ v zvitek, ki ga zvežeš z vrvico. Potreseš z timijanom in opečeš z vseh strani na ponvi. Opečeni odstaniš vrvico in oviješ s pršutom. Skupaj z sokom iz ponve prestaviš v pekač in pečeš še cca 15 min, da se pršut hrustljavo zapeče. Narežeš na rezine in postrežeš z pečenim krompirjem z rožmarinom. Seveda pa dodaš še tvojo bučo za gušt...

Pri nas zadnje čase večkrat spečemo švedski krompir. In sicer krompir z lupino dobro operemo, z ene strani narežemo na rezine ( spodaj se mora držat skupaj), damo na pekač z olivnim oljem, posolimo, na vsakega košček masla in na dno pol skodelice vode. Peče se cca 1 uro.

Sem pa jo že nadevala tako, da sem v ribico naredila večjo luknjo v katero sem natlačila palčke kuhanega krompirja, šparglje in kose sira. Jo posolila, popoprala, dodala timijan, konice spela z zobotrebcem in spekla v pečici. Da je bila bolj sočna sem jo polila z malo vode in belega vina.  Zraven pa postregla dušen riž z jurčki in lisičkami. 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

O TI MATER!! THIS ŠIT IS THE BOMB!!! 
V ožjem izboru!! Sedaj brskam po knjigah v knjižnici. Fajn je, ker imam še kakšen teden čas, tako da lahko zakompliciram v nulo 

 



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 13.okt 2014 09:16

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. okt 2014 19:15

Tradicionalnega nedeljskega kosila v paleo režimu pač ni, vsaj rezanci na juhi pa restan krompir so neo hrana. Ampak resno, brando, glede na tvojo prehrambeno zgodovino - ali se res moraš zdaj znašati nad samim seboj še s  hip-dietami?

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. okt 2014 6:32

limnol je napisal/a:

Tradicionalnega nedeljskega kosila v paleo režimu pač ni, vsaj rezanci na juhi pa restan krompir so neo hrana. Ampak resno, brando, glede na tvojo prehrambeno zgodovino - ali se res moraš zdaj znašati nad samim seboj še s  hip-dietami?



Sonja



Vsakemu svoje a ne? Meni odgovarja moj življenski način HFLC prehranjevanja in pač izključujem zadeve, katere mi pač ne doprinesejo nič in samo napolnijo. Sam je svoje sreče kovač, zatorej ne bi rad odpiral novih zdrah tukaj, saj se hitro zgodi, da kdo udari preden premisli. 
Vsakomur svoje in pri tem je najlepše to, da smo si tako različni ter drug drugemu priporočamo to in ono, priredimo to ali ono idejo ter na koncu dneva sedemo k skupni pijači in uživamo.

A ni tako?


Ideje se kar letijo. Mamamia me je kar založila z njimi. Majkemi, ta VUNZVRAGA  ženska pa res obvlada.
Sem pa naletel na eno super kuharico v knjižnici; gre se predvsem za hrano NAŠIH BABIC s poudarkom na BAVARSKI-NEMŠKI hrani. OHOHO, koliko meseka in kakšne jediiiiiii. MMMMMM, prepelice, svinjski oreh, špkan tatarc... OMG

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti