Sladice iz kakija

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

tema odprta - 5. dec 2013 10:35 | ogledi: 15.296 | odgovori: 13

Pozdravljeni!

Ker vem, da več glav več ve,se obračam na vas s prošnjo za kakijeve sladice.Ker kaki obožujem, bi ga rada preiskusila tudi kod sladico. Pripravila bi jo namreč za sladico pri silvestrski večerji. Moji namreč vsi po vrsti zavračajo ta sadež,a bi jih rada presenetila in jim ga "podturila"

 

Hvala za vašo pomoč.

 

Jelka

klari

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

5. dec 2013 10:55

Lani sem za silvestrovo pripravila kakijevo sladico v kozarčkih (zelo rada delam sladice v kozarčkih, pri njih fantazija dela 100/uro pa še vsak dobi svojo porcijo in je to to). Super je izpadlo (pa so bili vmes tudi kakijevi neljubci), delala pa sem približno takole: zblendan kaki sem dala v kozarčke, naj posipala tanko plast kokosa (bolj za barvo), na to nadevala zblendan kivi, nanj pa tanko plast kakava in dala v hladilnik. Pred postrežbo pa sem dodala stepeno smetano, na vrh pa malo mlete čokolade. Vem, da sem sladico slikala, če bom slikco našla, jo prilepim.

neny111

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

5. dec 2013 11:00

neny111,

hvala za nasvet, tudi jaz sem razmišljala o nekaj v kozarčkih, a me skrbi postreči surov kaki, saj razumeš nejedce kakija.

klari

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. dec 2013 11:11

Še več nasvetov skrivajo tele teme in recepti

lp

mzm

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. dec 2013 11:58

Lahko se ga porabi za biskvit.

Tele količine so približne, ker delam po občutku: Dva dobro zrela kakija (srednje velika) fino zmeljem, dodam moko (cca 150g) in žličko vinskega kamna (ali pecilnega praška), nekaj žlic kakava, včasih še kakšno žlico sončnic in rozin. Zlijem v pekač in spečem (okoli 180 stopinj).

 

trac

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

5. dec 2013 14:22

Živijo, poskusi tako - 2dcl smetane, 250g skute ali mascarponeta, 500g zmletega kakija, vanilin sladkor - že cel mesec vsak drugi dan pripravljam to kremo, pa se ne naveličamo, res je fina. Za lepši izgled pa dodaj želatino. Recepti so v bazi pod kakijeva strjenka, mislim. Aja moja ideja pa je, da bi naredila zloženko z baby piškoti namočenimi v mleku in rumu in to kremo. Pač izgled kot tiramisu, na vrh pa smetano. Samo nisem še izpeljala, ker imajo tako radi samo kremo...

Lp

ursiii

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2013 11:44

jgoren17 je napisal/a:

. Pripravila bi jo namreč za sladico pri silvestrski večerji. Moji namreč vsi po vrsti zavračajo ta sadež,a bi jih rada presenetila in jim ga "podturila"

 

Hvala za vašo pomoč.

 

Jelka

 

klari

 

Draga moja, ne vem kako bi ti tole prijazno povedala, pa da hkrati ne bi bil šus....

Tvoje pleme NE mara kakija. Kateri del informacije je tako nepopisno nerazumljiv?

Če ne marajo kakija, ga pač ne marajo. Ne gre v življenju siliti ljudi, ker bo efekt preverjeno takšen, da bodo zadevo še bolj zavračali. Zlasti se pa to ne dela na praznični dan. Ker tam se pa človek potrudi, da naredi nekaj, za kar velja konsenz, da to pa jemo. Ne živi v iluziji, da bo kaki tako super zamaskrian, da bodo pa vsi dol padli od presenečenja in rekli, hvala, da si nas razvsetlila, kaki je super stvar, od danes naprej vsak od nas minimalno dva kakija na dan,  bili smo slepi, sedaj vidimo. To se ne bo zgodilo.

Word of advice: Ne razvij se no, v tisto zorpno gospodinjasto babše, ki misli, da zato, ker ima iskrenorada svojo družino, lahko organizira ostale člane svoje družine tako, kot sama misli, da je za njih najbolj prav in da ti bodo vsi nekoč za ta trud hvaležni, še najbolje pa, da so hvaležni kar takoj.... Tako žensko organiziranje vseh ostalih v familijah je tisto, ko gre ženska čez črto in najeda in začne s svojim angažiranjem za druge daviti vse okoli sebe in vsak, ki je pameten, se od take ženske, ki se ne zna ustaviti, umakne, če ima pa srečo, pa tudi pobegne. Se je že velikokrat zgodilo.

Ker resno, punce: Dajte se malo nehajte razdajati in začnite sprejemati. Ženske smo za to, da sprejemamo, tisti, ki dajejo, so moški.

Glede kakija: je to tako kvalitetn sadež, da se ga ne splača pacati s smetano, ne z mandlji, ne z ničemer. Lepo si ga položi na krožnik, pa lepo z žličo po sočni sredici in uživaj. In poskusi ukapirati, kaj pomeni prejšnji odstavek (tisti del, ki je podčrtan)

 

 



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 06.dec 2013 11:44

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

6. dec 2013 12:15

Se strinjam z Vandelino. Točno na ta stavek sem ti mislila že marskaj napisat, pa nisem našla besed da nebi bil šus :)

 

AMpak resno nekaj ne maraš pa ti nekdo na silvestra tlačit v usta. jaz tut ne maram kakija, pa da mi ga kdo podturi ga bom še bolj zavračala. Razen če pričakuješ da bodo vsi navdušeni samo zato ker si se trudila. NE NE negre to tako, žal.

 

testeninca

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. dec 2013 13:30

testeninca, če bi se malo manj zaletela s pisanjem, bi opazila, da je pred teboj pisala VEndelina jr., pa tudi pravopisje bi morda lepše steklo, kot pa tole skrpucalo v tvojem drugem odstavku. 

Evo, to je bil zdaj pa kar en šus, ampak ne zlonameren.

Ognjič

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

6. dec 2013 13:51

Ojoj se opravičujem. pozabila sem da smo vsi popolni tu gor. Kaj češ veseli december že vpliva name pa sem malo raztresena

testeninca

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. dec 2013 14:10

Ni nujno, da nečesa ne boš maral ne glede na to kako je pripravljeno.  Meni npr. kumarice v solati nekako ne sedejo, kuhane v omaki so mi pa super dobre. 'Podturila' - morda res malo nerodno izraženo.

In se strinjam, da je kaki najboljši kar tako na žlico, samo se pa kdaj zgodi, da se ga preveč zmehča naenkrat. Takrat pride prav tudi kakšen 'rezervni scenarij'.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti