Pomoč pri peki strojnih keksov

trtica  

član od: 19.9.2011

sporočila: 9

tema odprta - 4. dec 2013 16:27 | ogledi: 3.971 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

spet sem se lotila peke strojnih keksov, vendar mi niso uspeli. Ne vem kaj delam narobe. Prosim za pomoč ;)

Testo izdelam po receptu, moka, cela jajca, mlet sladkor, vanilij sladkor, limonova lupinica, maslo ali rama margarina, vrečka pecilnega praška. Testo se lepo izdela, kekse lepo narežem, položim na peki papir in dam na ventilacijsko pečico na 190 stopinj. Keksi se razlezejo iz svoje oblike, narastejo za polovico in sploh niso lepi, dobri pa;)

Prosim za nasvet, kaj delam narobe. Imela bi rada lepe kekse kot na sliki.

 

Pozdrav vsem!

trtica

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

4. dec 2013 16:49

Ne dodajaj pecilnega praška.

Johanna

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

4. dec 2013 17:18

Kot pravita predhodnici je "krivec" pecilni prašek. Poizkusi enkrat brez ali pa daj samo za noževo konico pecilnega praška in nič več. Držim pesti, da uspe... :)

"You learn something new every day..."

trtica  

član od: 19.9.2011

sporočila: 9

4. dec 2013 17:36

hvala vam za predloge, sem poskusila takoj ko mi ni uspelo brez pecilnega praška, dodala sem samo noževo konico sode bikarbone. so uspeli in so lepi. Hvala lepa.

 

trtica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti