Udobna, športna moda

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

5. dec 2013 11:03

elaphus je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Tole je sicer obleka, ampak spodnji del je v bistvu samo ozko krilo. 

 


Vanja

In kako v tej kikli sedi? In kako gre po stopnicah? In kako, buhnedi, spleza v kabino tovornjaka?????

lp



cervus

 

Jaz v podobno krojeni obleki sedim, tečem čez cesto (v salonarjih), nosim otroka v naročju, po stopnicah pa res ne hodim... ker se mi vedno mudi kar tečem:) Res pa je, da v kabino tovornjaka res še nisem lezla (tudi v trenirki ne).

Evalia, za casual stil je meni všeč kombinacija pajkic (kakšnih bolj strukturiranih - ala kavbojke varianta, v Calezdoniji jih imajo ogromno), biker škornji ali visoki škornji, pogojno balerinke, v kombinaciji z daljšim puloverjem (nekaj podobnega kot na linku, ki ga je prilepila Vanja). Druga varianta so kabojke (lepe, dobro krojene) v kombinaciji z biker boots, visokimi supergami (recimo usnjenimi, ne ravno košarkaške najkice). Če imaš hourglass postavo, ti najbrž lepo pašejo obleke do kolen, ki so v pasu tejlirane. Čez lahko oblečeš lepo jopico ali blazer. Kombinacija obleka + hlače pa je pri meni totalen no-go. Tega nisem nosila tudi, ko je bilo moderno - če ne zaradi drugega pa zato, ker mi je optično dodalo vsaj 5 kil.

 

evalia  

član od: 28.1.2011

sporočila: 4

5. dec 2013 12:01

Vanja, jaz pod obleko/tuniko oblečem hlače brez gumbov, čisto oprijete v pasu in zadrgo na strani. Kar je čez pa je telirano, oprijeto, da poudari ozek pas. Raznih pajkic in legic ne nosim, ker sem v njih grozna. Žal imam takšno obliko nog, da je ne želim poudarjat. Pač poudarim zgornji del telesa, pas. Pa vseeno hvala za tvoje razmišljanje. ;)

Miis, mislim, da mi vsi telirani modeli pašejo. Bolj je problem pri hlačah. (; Le to so bolj široke, ravne ali na zvonec. V ožjih sem ..., ker imam tako široka kolena in gležnje. No, običajno jih niti obleči ne morem. Pač genetika. Prav tako je s škornji: dolgo in široko stopalo + ogromna meča - vse to onemogoča, da sploh lahko nosim škornje. Uspelo mi je dobiti ene lepe s peto. Nikakor si ne morem umisliti kakšnih biker boots z ozkimi hlačami, če običajno še škornjev ne morem zapeti.

Pa hvala vsem za ideje, predloge. :)

 



evalia

Sporočilo je spremenil(a) evalia dne 05.dec 2013 12:06

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

5. dec 2013 14:51

Hm, če imaš res tak problem s hlačami, bi na tvojem mestu nosila obleke in krila. Če se v službo voziš z avtom (in ne pešačiš oz. čakaš na avtobus), te tudi pozimi najbrž ne bo preveč zeblo. Za škornje vem, da se v tujini lahko kupijo tudi širši modeli (v predelu meč), usnjene se da tudi še posebej rategnii, ne vem pa, kako je s tem pri nas.

 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. dec 2013 15:31

evalia je napisal/a:

Vanja, jaz pod obleko/tuniko oblečem hlače brez gumbov, čisto oprijete v pasu in zadrgo na strani. Kar je čez pa je telirano, oprijeto, da poudari ozek pas. Raznih pajkic in legic ne nosim, ker sem v njih grozna. Žal imam takšno obliko nog, da je ne želim poudarjat. Pač poudarim zgornji del telesa, pas. Pa vseeno hvala za tvoje razmišljanje. ;)

Miis, mislim, da mi vsi telirani modeli pašejo. Bolj je problem pri hlačah. (; Le to so bolj široke, ravne ali na zvonec. V ožjih sem ..., ker imam tako široka kolena in gležnje. No, običajno jih niti obleči ne morem. Pač genetika. Prav tako je s škornji: dolgo in široko stopalo + ogromna meča - vse to onemogoča, da sploh lahko nosim škornje. Uspelo mi je dobiti ene lepe s peto. Nikakor si ne morem umisliti kakšnih biker boots z ozkimi hlačami, če običajno še škornjev ne morem zapeti.

Pa hvala vsem za ideje, predloge. :)

 



evalia



Sporočilo je spremenil(a) evalia dne 05.dec 2013 12:06

 

Poglej, obleka je eno oblačilo za celo telo, k hlačam se nosijo tunike, bluzice, jakne pa še za te moraš pazit, da niso predolge  oz. da so proporcije prave.  No, no and no! Res ni treba padat za čisto vsako (bedasto) idejo, s katero pridejo na dan dizajnerji. Ker to se mogoče obnese (not) na modni pisti, že na rdečem tepihu je to...saj nimam drugih besed: NO!

Zdaj sem se spomnila še ene: obleka čez hlače potem pa kratka jakna čez. Ajoj, en sam živ obup.

 

Tudi jaz ne morem nositi legic in tunike, lani ali dve leti nazaj sem si vcepila v glavo, da bom našla korenčkaste hlače za poleti, pa sem po enih 25 parih popolnoma obupala. Mi je izgled zelo všeč in ga  prakticira nekaj prijateljic, ki sicer nosijo večje številke cunj, kot jaz. In na njih mi izhleda čisto OK. KO se jaz vidim tako oblečeno v špeglu, se mi zdi, da bo poču.  Bodi vesela, da si spoznala, da ti legice ne pašejo in se jih izogibaš. Pač nosiš hlače z ravnimi hlačnicami. Big deal.

 

Elaphus, tako krojene obleke in krila so običano iz rahlo elastičnega materiala, lahko se spraviš v avto ali tovornjak (pravzaprav je bolj enostavno zlesti v malo višji avto kot v kak Mini cooper)

 

Mamamia, men je Eva Mendes tudi noro lepa. 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2013 15:42

Jaz sem problem z meči rešila tako, da sem zadnjico povečala na 42/44 in ni več težav s širino hlačnic. Postopek je neboleč, ampak prekompliciran, da bi ga zdaj tu na dolgo razlagala.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. dec 2013 15:45

limnol,

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. dec 2013 15:46

Hehe,  Limnol, poznam to metodo, ni treba razlagat, mislim, da tudi drugim ne.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. dec 2013 15:49

naor je napisal/a:

Hehe,  Limnol, poznam to metodo, ni treba razlagat, mislim, da tudi drugim ne.

 



naor

 

Aja, jaz pa nimam pojma...  

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2013 15:58

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

naor je napisal/a:

Hehe,  Limnol, poznam to metodo, ni treba razlagat, mislim, da tudi drugim ne.

 



naor

 

Aja, jaz pa nimam pojma...  



Vanja

 

Naravne implantate imam, Vanja. Jih je bilo eno samo veselje delat!

 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. dec 2013 16:49

evalia je napisal/a:

. Nikakor si ne morem umisliti kakšnih biker boots z ozkimi hlačami, če običajno še škornjev ne morem zapeti.

Pa hvala vsem za ideje, predloge. :)

 



evalia



Sporočilo je spremenil(a) evalia dne 05.dec 2013 12:06

 

Bi rekla, da punce, ki govorijo o svojih širokih nogah, po navadi pretiravajo.... Oziroma, Hillaary Clinton in Oprha Winfrey imata tudi moćnejše noge, pa ni videti, da bi ju to ovirajo.

Nosi lepo bootcut hlače v kobminaciji s kakšnim bolj "kavobjskim gležnarjem", pa bo.

 

In seveda temne nogavice optično pomagajo vsem nogam, ne glede na njihovo širino. Svetlejše pa delajo ravno kontraefekt

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti