Zakaj si dojenček pri 2 mesecih ine rokice v usta?

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

2. dec 2013 14:07

Točno tako Trixi, naš je začel piti po 4 mesecu ker sem dodajala gosto hrano že bolj proti petemu mesecu, pa še to samo kak požirek. Prav začel piti je pa po 6 ko je res že nadomeščal obroke. Jel je na 3 ure, včasih malo več. Jaz sem ga navadila na vodo in še sedaj pri skoraj 14 mesecih pije samo vodo, soka nemara niti čaja ni ljubitelj.

testeninca

20srček13  

član od: 2.12.2013

sporočila: 6

2. dec 2013 14:10

Trixi je napisal/a:

Predkratkim je rodila moja sorodnica in razen mleka otroku ne dodaja nič pa je že v 4 mesecu starosti. Ga pa sicer doji. Kljub temu, da je imela krče čaja niso dovolili. Tudi jaz svojemu nisem dodajala ničesar, za krče pa sem imela kapljice.

Če jo hraniš na 3-4 ure v vmesnem času ne potrebuje ničesar. Sploh pa mrzel čaj pri dojenčku, kjer se šele razvija črevesje. Zdaj je čisto zmedena in seveda zamenjuje čaj z mlekom. Posvetuj se s patronažno sestro.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Jp, nekje med 3 - 4 ure jo hranim. Ker čaja včasih popije na enkrat kar po 30 - 40 ml v minuti. Tudi sama sem se odločila, da bom probala brez čaja pa bom vidla, če je to res krivec, da noče jest. Ke včasih mi je tako lepo pila, a zadnje čase pa kar mota in rine tisto dudo vn.

20srček13

20srček13  

član od: 2.12.2013

sporočila: 6

2. dec 2013 14:11

Trixi je napisal/a:

To je čisto normalno. Najbrž nima dudice?



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Dudico ima samo za tolažbo, kadar joka, da se malo zamoti, drgač jo sploh noče, jo takoj vn vrže.

20srček13

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

2. dec 2013 14:18

Poizkusi pa boš videla. Sicer te pa čisto razumem mlada mamica in prvi otrok pa te skrbijo razne malenkosti. Tudi sama sem bila na tem :)

testeninca

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

2. dec 2013 14:53

Tudi sama imam doma skoraj sedemmesečnika. Do dopolnjenega šestega meseca je pil samo moje mleko. Šele ko sem začela uvajati gosto hrano (6 m), sem začela dodajati tudi vodo. A še to le po obrokih nekja žličk. Mamino mleko ni le hrana ampak tudi pijača, zato ni nobene potrebe po drugi tekočini. Še zlasti, če otroček ne pridobiva zadostno teže, mu po mojem mnenju ni pametno dajati kaj drugega kot mleko. Srečno.

magnolija

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

2. dec 2013 17:38

Moj sinko je pri 2 mesecih začel sesati palec, potem pa je čez kak mesec kar naenkrat odnehal. Imajo obdobja, zdaj sem se že navadila. Ko bodo začeli rast zobki, bo imela pa vse v ustih, pa še slinila se ti bo. Glede čaja oz. vode pa je tako. Če se doji, potem otrok nima potrebe po pijači. Če pa ga imaš na steklenički, pa potrebuje tekočino, ker mleko v prahu ni dovolj. To je teorija, jaz pa ti svetujem, da se ravnaš po svojem občutku in to pri vseh stvareh. Če boš videla, da mala cepeta oz. da te gleda, ko piješ, potem bi ona pila (to velja za malo starejšo, ne še pri 2 mesecih). Prav tako glede goste hrane. Jaz sem svojega uvedla že pri 4,5 mesecih, ker je enostavno hotel jesti, ko je mene videl pri kosilu.

Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti