Grelna blazina oziroma odeja?

Ivek1984  

član od: 14.5.2012

sporočila: 19

tema odprta - 29. nov 2013 18:02 | ogledi: 9.971 | odgovori: 25

Dober večer!

Razmišljam, da bi kupil grelno blazino oziroma odejo. Kaj je sploh razlika med njimi? Na kaj moram biti pozoren? Rad bi eno, ki jo je možno oprati v pralnem stroju, porabi malo elektrike pri daljši uporabi in se hitro segreje. Imam posteljo velikosti 200 x 140. Katero mi priporočate. Sem prijavljen v spletni trgovini enaa in mimovrste.

 

Hvala vnaprej

Ivek1984

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

29. nov 2013 18:29

Nisem še slišala za električno stvar, ki bi jo bilo možno oprati v pralnem stroju.  Mogoče se opere v stroju samo prevleka grelne blazine, ali ne? 

Katrca11

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. nov 2013 19:53

Ivek,

nikar je ne poskušaj prati v pralnem stroju, saj tudi televizorja ne pereš s cevjo za zalivanje vrta, a nr?

Za hude primere imam grelno podlogo za pod rjuho, ki kar dobro deluje, ampak mora biti resničo hudo mraz, sicer je bolj neprijetna kot kaj drugega. Če pa želiš pogreti samo en del telesa, recimo koleno ali križ, so pa male blazinice čisto v redu.

Sonja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

29. nov 2013 20:09

Jaz sem zgleda staromodna in sploh ne maram elektrike v postelji, že tako ali tako nas obkroža povsod. In si v posteljo vzamem stari dobri termofor. Ni boljše toplote kot vroča vodica.

Suzi

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

30. nov 2013 10:59

Pri nas že več let vsi uporabljamo grelno blazno-od jeseni do pomladi. Vsem ustreza hladen zrak med spanjem (poveprečno imamo 10st.C), a ne hladna postelja. Sem zelo zmrzljiva in takrat ko imam ledene noge spanca ni od nikoder. Blazino prižgemo nekje uro pred spanjem in ko gremo spat, zmanjšamo gretje na zadnjo stopnjo. Imamo pa razične in kupim jih vedno kar v Lidlu. Ene imajo 3 stopnje, ene pa 6. Na vseh je označeno, da se lahko perejo, a jih še nisem. Vsako drugo,trtje leto kupim novo, namestim jo pod zaščito za jogi in rjuho. Ta ki sem jo letos kupila, se res zelo hitro zagreje.

ATNES

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

30. nov 2013 11:02

Pozabila sem še napisat, da obstajajo tudi grelene odeje, te pa so npr. za na kavč. Ko gledaš TV ali bereš, seveda blizu vtičnice, si lepo pokrit in te dekica še mal pogreje. S tem pa nimam izkušenj. Imam pa tisti zadevo, ki ti greje stopala, saj kot sem že zgoraj napisala so moj problem ledene noge.

ATNES

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. nov 2013 11:32

Jaz imam za mrzle noge nekaj parov toplih nogavičk, samo do gležnja. Letos sem si jih kupila kar nekaj v Hoferju že spomladi. Če imaš ledene noge res ne  moreš zaspati. Sicer pa hladna soba, si ne predstavljam da bi bilo toplo. 

 

naor

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

30. nov 2013 17:52

Imam grelno blazino, daš jo pod rjuho, pol ure predno greš spat jo vklopiš, da se ne uležeš v mrzlo posteljo...meni je ful fajn, sploh če kdaj zvečer ne morem zaspat ker me zebe- predvsem v noge (pa glede na to da je spalnica hladna za boljše spanje). 

Sem pa kupila tudi dormeovo grelno odejo, tista pa se lahko pere v stroju, ima pa 9 grelnih stopenj. Meni je super :)

spelja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. nov 2013 20:55

Odkar je pri teti začelo tleti v postelji, v kateri ja na grelni blazini spala dojenčica, se v našem bližnjem in daljnjem sorodstvu temu na daleč izogibamo. Na srečo je bilo to med popoldanskim počitkom dojenčice in ni bilo nikomur hudega, razen enemu delu postelje, ker so pravočasno opazili. Če bi bilo ponoči...

čoko

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

1. dec 2013 11:03

O, Čoko! Zdaj me je pa malo strah.

 

ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti