Se na deževen dan to tudi vam dogaja?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 27. nov 2013 10:13 | ogledi: 6.629 | odgovori: 57

Dež... v eni roki torbica, v drugi dežnik... Pridem do avta (ali avto do mene). Zadnji sedeži zasedeni. Odprem vrata avtomobila, zaprem dežnik, iz katrerega teče... se vsedem v avto... pa mokro torbico  vnaročje, pa moker dežnik h nogam... in celo pot tako... Kam za vraga naj sopotnik (sopotnica) odloži moker dežnik? In torbo- naj jo celo pot pestujem v naročju? Je kdo že našel rešitev?  

Za dežnik se dobilo neki ovitki, ki se obesijo na zadnji sedež - se dobi tudi pri nas? Vem, da imajo nekateri avtomobili vgrajen prostor za to.. ampak naš ne... Pa za torbico? Ponavadi jo zataknem med mene in vrata- ampak če je torbica malo večja in 'trda', se hitro pomečka in poškoduje... To s torbico me še bolj jezi, saj imam problem tudi ob sončnem vremenu... no ja, takrat si jo dam k nogam...

Še dobro, da imam doma avto pod streho...

alibaba

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. nov 2013 10:27

Če hujš ne bo, še umret ne bo treba . Dež je pač moker, kaj čmo. Takrat se primerneje oblečemo, obujemo, imamo pri roki kakšno vrečko za dežnik notri dat, če imamo sopotnike...in pohitimo domov na toplo, se preoblečemo, spijemo topel čaj in si mislimo, kako fajn, da le dežuje in ni poplav, orkanov, plazov...Dobra volja je najbolja, je rekel Kekec.

Ognjič

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. nov 2013 12:17

Alibaba, pa imej v avtu eno veliko brisačo, se vsedeš, si jo pogrneš čez noge, pa torbico gor in dežnik ob strani. Za dežnik si pa lahko sama z malo spretnosti "oblekco" narediš, pojdi kupit navaden plastičen prt v kako poceni trgovino ala YIsK (en kos), pa s šivalnim strojem sešij dolg "tulec", kamor boš na hitro vtaknila mokro marelo, pa bo.

Mojca

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

27. nov 2013 12:51

Pa ni tak problem, da je torbica mokra... ampak da je nimam kam dat....

alibaba

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. nov 2013 13:03

Zmanjšaj jo na minimum (šminka, ključi, kreditna kartica in zavoj papirnatih robčkov) in jo daj v sovoznikov predal. Lahko si tudi brez (omenjene stvari imaš lahko tudi po žepih). Ali jo zmanjšaj malo manj, tako da jo boš še vedno lahko pestovala brez posebnega napora. Ali je sploh ne zmanjšaj in raje prosi voznika, naj ti pred vstopom v avto odpre prtljažnik. Prikolica najbrž ne pride v poštev, ker bo torbica ves čas mokra, lahko pa zamenjate avto za večjega (svetujem karavane, ker imajo za razliko od enoprostorcev res velike prtljažnike, večina meni znanih torbic gre noter). Skratka, mislim, da ni treba prekmalu obupat. lp, proxima

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. nov 2013 13:11

Ker ni tak problem, če je torbica mokra, je lahko tudi na prikolici 

Pa sreča je, da ni prav veliko moških tukaj. Če bi to npr. pri nas v službi spraševala, bi ji fantje gotovo rekli, da je zelo pomembno, da ima torbica dva predala...

Ognjič

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. nov 2013 13:12

Promixa sem se prav nasmejala. Če nadaljujem v tvojem stilu: avto lahko zamenja tudi za takega, ki ima spredaj tri sedeže (Multipla, pa mislim, da je še kakšen) in bo imela torbico pri roki, pa še vozniku ne bo treba iz avta, da boi prtljažnik odprl..

Se opravičujem avtorici, a če je to največji problem takoj podpišem.

Sicer pa se dobijo tudi dežniki, ki imajo plastičen tulec, v katerega so spravljeni in ko jih odpreš se tulec zloži. Upam da je razumljivo kakšen dežnik mislim. Glede torbice pa imam jaz vedno v njej kakšno polivinilasto vrečko za v trgovino in če močno dežuje ali celo še piha zraven, dam torbico v to vrečko. Mokra vrečka gre lahko k nogam, suha torbica pa v naročje, tako  kot v dneh ko sije.



patka

Sporočilo je spremenil(a) patka dne 27.nov 2013 13:13

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. nov 2013 13:16

alibaba je napisal/a:

Pa ni tak problem, da je torbica mokra... ampak da je nimam kam dat....



alibaba

 

Šele sedaj sem prebrala to! Ne razumem zakaj potem v naslovu deževen dan, če torbice v avtu nimaš kam dat. A ko je sonce jo pa na strehi voziš. Ali sem samo jaz malo

patka

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

27. nov 2013 13:20

Ah punce no... se bom drugič na vas spomnila, pa mi bo lažje ...

Če so pa trije sedeži spredaj, bo pa vedno še en zraven, ki se bo hotel tam peljat... Tako da res ostane samo prikolica . Al si bom pa omislila torbico za okrog vratu, pa bom še marelo gor nataknila...



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 27.nov 2013 13:22

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. nov 2013 13:25

 bravo, bravo, da se rada pohecaš!!! Prav paše 

Ognjič

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. nov 2013 13:34

alibaba, pa ja veš, kaj vse gre med noge

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti