Poslovna moda

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

27. nov 2013 13:43

Poskušam še zadnjič razjasniti...

V začetku sem napisala resnico. Okrog njene službe, delovnega mesta, kraja dela in to pa sem bila skrivnostna in sem navrgla samo balastne informacije, sem pa bila več kot jasna, da potrebujem pomoč pri svetovanju mladi dami za poslovno oblačenje, ki nima časa (in ne volje!) do nakupovanja.

In pomoč se je sprevrglo v obračunavanje o moji vzgoji in mojem vmešavanju v njeno življenje, o mojem posesivnem odnosu in užaljenosti, ker je otrok odletel itd...itd... Zelo redki pa ste (nekateri preko ZS, ker se morebiti (tudi) bojite "forumskega linča") dopisali kar linke, kje ste nakupovali preko spleta in imeli s tovrstnim nakupovanjem dobre izkušnje oz. vsaj predlagali, kaj bi bilo dobro... Hvala vam. Zaradi takih ljudi je ta forum še vedno živ, čeprav se mi zdi, da veliko komunikacije gre preko zasebne pošte, ker je tovrstno nizkotno obračunavanje in moraliziranje (nepoznanim) odraslim ljudem - neprimerno.

Vsem ostalim, ki ste razumeli bistvo vprašanje pa hvala .

Desanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. nov 2013 13:54

Desanka je napisal/a:

 Obsedene ste s samim seboj. In strah vas je in fauš ste vsemu, kar je drugačnega od vas.

Skrajno nesramna pripomba.

rimljanka

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

27. nov 2013 14:11

Predlagam razmislek o naslednjih vprašanjih:

Koliko ji pomeni moda? (ali ji zadostuje en kostim, ki ga kombinira s hlačami in krilom in različnimi topi ali 'rabi' vsaj tri kostime)

Katere barve ji najbolj pristojijo? (lahko izbere dve ali tri, ki se dobro kombinirajo)

V katerih oblačilih se dobro počuti? (Če ne mara nositi kril, jih ne rabi zdaj na silo kupovati)

Kako pomembno ji je udobje? (Nekatere ženske se super počutijo v visokih petah)

Koliko je pripravljena porabiti za oblačila?

 

Na ta način se bo izognila marsikateremu zgrešenemu nakupu. Meni se zdi, da ima za začetek vse (razen kakšne boljše majice, pulija ali bluze za h kostimu) in zato lahko počasi dokupuje dodatne kose. Do takrat se lahko igra z dodatki (nakit, rute, šali, torbice, ...). Res je, da ne bo oblečena super modno, bo pa oblečena primerno (pišeš, da pričakujejo zelo formalno oblačenje) In za začetek se mi zdi to najbolj pomembno.

Za nadgradnjo stila pa priporočam branje Vendelininih reportov.

facko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. nov 2013 18:13

Opozorilo: Tole ni za mimoze, ne glede na starost. Ne berite. Oziroma se pred branjem posvetujete s strokovno usposobljeno osebo.

Tako je v življenju: Človek ima voljo in interees za ene stvari in za druge manj. In morda ni hudega, če ni volje za kakšne stvari, ki jih morda niti ne bomo v življenju potrebovali, ali pa se jih ne bo potrebovalo velikokrat. Recimo, če kdo ne zna plesati ali peti, bo sicer rahlo dolgočasen  na veselicah, ampak brez te veščine se pripelje skozi življenje. Takisto ni nujno, da ljudi v resnici silno zanima oblačenje in da radi nakupujejo oblačila, ampak je resnica takšna, da večino življenja preživimo oblečeni. In precejšnji del življenja tudi posvetimo karieri in tam puščamo z videzom pomembno neverbalno sporočilo o nas. In če želimo z videzom ustvariti videz proaktivnosti in zanesljivosti in tega, kar se v službi pričakuje, se to z ležernim stilom oblačanja (ker nas to pač ne zanima in je naše bistvo nekje drugje)....pač ne bo doseglo. Bodo to dosegli drugi. Napredovanja bodo za druge. Ni treba biti hodča fashionista, če ni tega talenta, ampak, hudiča, odrasel človek se mora tega znati naučiti. Če tega ni storila mama, ko je bil čas za to, pač ni storila.  S tem nihče ne postavlja vprašanja vzgoje vobče, samo ugotavlja se, da se ta lekcija ni preparirala (ker se v nobeni failji ne preparirajo vse lekcije, ki jih starši namenijo otrorkom, in nekje pri štiridesetih odrasli ljudej to vemo in niti ne zamerimo staršem, da nas niso vsega naučili, niti si ne domišlamo, da bomo zanamce vsega naučili).  In če grem nazaj na oblačenjein odraslost in kaj se od mladega človeka pričakuje v službi:  Od mladega človeka se  pričakuje, da se bo naučil sprejemati kompromise in živieti z njimi in da se bo naučil boriti za ideje in se postaviti zanje, pa čeprav ne bo nihče potegnil z njim. In se tudi naučil ločiti, kdaj se delajo kompromis in kdaj se gre v boj. Ne pravim, da je to lahko, ampak je osnovno pravilo, da se v resnici odraste.  Žal poznam precej petdesetletnikov, ki še vedno niso prestopili tega kriterija odraslosti ...

 In pri oblačilih se ne splača iti naprej s kanonado, ampak se gre lepo v kompromis.

Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. nov 2013 4:42

Čisto resno.

Glede na to , da ste  nekateri prišli nevarno blizu priljubljene  dvoriščne panoge  vam svetujem, da se v primerih, ko rabite nasvet samo zase in ni splošnega pomena, obrnete na  Vendelino jr. po zasebni pošti. Tako ne boste dobili neljubih vzgojnih in še kakšnih  komentarjev, niti vam ne bodo odgovarjali člani, ki ji( morda) ne marate.

Pred tednom  sem tudi jaz imela majhen dvom. Govorim o cunjah, kajpada.

Vendelini jr. sem  poslala ZS, vse  dokumentirala  s fotko in  potrebnimi  podatki  ter dobila  nasvet po meri.

 

Punca, o kateri je bilo govora, ima že novo "opravo"  in je navdušena.

lp Lučka

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

30. nov 2013 8:08

 

Meni so pa ravno take teme všeč, kjer se vname debata (Ne prepir! Debata.) in mi dajo komentarji misliti.

Ni nujno, da se z njimi strinjam, me pa pripravijo k razmišljanju, kar človeku pomaga razumeti sebe in druge. Oziroma vsaj pomaga, da se zavemo, da smo različni.

In take debate včasih postavijo pod vprašaj stvari, ki se mi zdijo samoumevne. Kar je tudi dobro. Moje potomstvo bo gotovo zadovoljno, ker bom spremenila pristop nakupovanja oblačil 

facko

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. nov 2013 8:55

Upam, da te razumem. Sama bi pri nakupih razmišljala v tej smeri. Omislila bi si črn in temno siv kostim s hlačami in krilom in to taka kompleta, da bi se lepo lahko kombinirala tudi med sabo. Ta dva kompleta naj bi bila tudi kvalitetnejša. Od tu dalje pa se da veliko kombinirati - razne srajce - enobarvne, črtaste ali vzorčaste, razne majčke ai puliji in podobno. Veliko garderobo k raznolikosti garderobe pripomoreju tudi rute in šal, pa kakšna kvalitetnejša bižuterija - v smislu brošk, ogrlic ali zapestnic

Za pomlad pride v poštev tudi kvaliteten temno moder kostim.

Jaz bi se pri kostimih odločala bolj za klasiko, osebni stil in mladostno noto pa bi poudarila z zanimivimi bluzami, srajcami, majicami in rutami ter drugimi dodatki.

Pri obuvaliih pa bi najprej pomislila na ene ali dvoje kvalitetne črne salonarje z peto, ne bi pa tu pretiravala, ker bo v salonarjih preživela 10 ur dnevno in če je bilo do sedaj njeno obuvalo brez pete, bo v začetku kar mučno.

Ker je sedaj zima bo najbrž potrebovala tudi temen plašček - tudi tu bi izbrala nekaj, kar se bo lepo skladalo z osnovnimi oblačili in bo nosljiv vsaj še kakšno sezono.

Razumem te, da je preobrat iz študentskega oblačenja v poslovno oblačenje velik, vendar pa z malo potrpljenja in postopnim dokupovanjem posameznih kosov, se da tudi to težavo zadovoljivo rešiti.

Predvsem mislim, da morajo biti bazična oblačila kvalitetnejša - ostali kosi pa so lahko tudi cenejši.

 

Lep dan še naprej.

 

 

tedyka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

25. maj 2014 10:26

Pozdravljene,

da ne odpiram nove teme, nadaljujem kar tukaj.

Nepricakovano sem dobila pomembno mesto v eni financni druzbi. Do vceraj (dobesedno) sem bila solnica na poklicni soli, kamor sem lahko zahajala v kavbojkah, puloverju in telovadnih copatah, cez noc pa se moram preleviti v poslovno zensko (po oblacenju namrec - ne po strokovni pripravi). Tu pa se pojavi problem. Imam sicer (celo) dva crna hlacna kostima (poletnega in zimskega), crno pencil krilo (zimsko), ene crne cevlje s petkami, belo bluzo (ki pa je ne nosim, ker mi v kombinaciji s crnim daje vtis "zbora upokojencev na nastopu") ter nekaj puloverjev. Za poletne mesece imam se ene temno modre in ene bele hlace, little black dress, krilo koralne barve (nad koleno), temno modro krilo do gleznjev in nekaj majck za kombinaranje ter eno bejz jaknico. Tu pa se seznam "za to funkcijo primernih oblek" tudi konca.

Kako naj se oblecem, da se bom tudi v novi funciji primerno urejena? (sem edina zenska - vsi moski imajo obleko s kravato, sem krepko cez 40, sirokih bokov in ozkih ramen). Kje v Kopru ali Novi Gorici (sicer tudi Ljubljana ni dalec) lahko dobim kaj primernega?

Za vsak namig vam bom hvalezna!

 

 

ribica

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

25. maj 2014 20:09

Draga Ribica,

 

najprej čestitke za službo (zakaj nepričakovano, menda si kandidirala zanjo, ne? - no, saj me to nič ne briga, bilo je samo BTW).

Če si prebrala zgornje odgovore, si dobila najmanj 2 nasveta:

Pošlji ZS Vendelini jr., kot je napisala ena od članic je dobila super korekten odgovor.

Lahko pogledaš tudi njene oblačilne reporte - polno uporabnih idej, bodi le previdna, ker si priznala svojo starost (nič slabega o tem, le previdnost pri izbiri svetujem!)

Pa še moj preblisk: ker nekaj oblačil (seveda) že imaš, imaš pa postavo, ki jo je definitivno težko stlačiti v konfekcijo, predlagam počasnejše nakupe - npr. metrskega blaga in nato dobro šiviljo, ki bo pomanjkljivost znala skriti s kroji, če boš le dala dobro podlago s kvaliteto blaga in izbiro barv.

 

 

anaboleyn

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. maj 2014 9:08

Evo, nekaj bazičnih kosov za prvo silo (ostalo po tem, ko dobiš plačo v novi službi)

Obleka

http://www.puntroma.com/es/draped-dress-32473.html

Blazer brez rokavov, pametna stvar za tople mesece, to lahko kombiniraš z majčkami, ker brez tega krilo z majčkami res deluje šolniško v ne najbolj posrečenem pomenu besede....

http://www.zara.com/si/en/woman/outerwear/combine

Nujno pa potrebuješ korektno torbico in čevlje. Ker, draga moja, šola ali ne šola, na eni točki v življenju se superge ne nosijo več, tudi športnice to nehajo....... in ti si čez to točko.

http://www.zara.com/si/en/woman/shoes/flats/nauti

http://www.humanic.net/int/women/trend/2014/2/white-

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti