Pečenka s puranjih prsi

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 26. nov 2013 10:37 | ogledi: 8.441 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Rada bi spekla pečenko iz puranjih prsi. Ko sem guglala za nasveti, kako speči sočno pečenko (čez lužo vem, da je zelo priljubljena), sem naletela na to, da se pravzaprav pečejo prsi s kožo. Zdaj pa ne vem, kje bi dobila puranja prsa s kožo pri nas...  Ima morda kdo kak namig?

Hvala!

alibaba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. nov 2013 10:39

Uporabi vrečko za pečenje, bo čisto OK, pa ne peci predolgo.

rimljanka

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

26. nov 2013 11:19

 Za pečenje še nikdar nisem uporabila vrečke. Predvidevam, da ostane omaka... Pa bo skorjuca hrustljava? Kako dolgo se pa peče npr. 2 kg kos v vrečki?

 

Hvala!

alibaba

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

26. nov 2013 12:15

Jaz sem pred časom gledala oddajo 24 kitchen, ko je bil Rudolph na obisku pri enem znaném kuharju in sta pekla puranja prsa. Pod kožo je dal žajbelj in timijan, pekel pa jih je 30 min pri 200 stopinjah. Izgledalo je zelo mamljivo.

Sama recepta še nisem preizkusila, prsa s kožo pa sem videla na tržnici v btc, kjer prodaja Perutnina Ptuj. Najbrž se jih da naročiti.

Jaz pečenke pečem bodisi v vrečkah ali pa v pekaču s pokrovom, ki ima ob strani reže na vrhu pa lijak za dolivanje tekočine. Na koncu pokrov odstranim, kožo premažem z mešanico meda in kisa in se hrustljavo zapeče.

Kadar pečem v vrečki, meso začinim v vrečko nalijem še malo belega vina, malo vode, vrečko zaprem in prebodem. Pred koncem jo razprem, da se koža še bolj zapeče.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

26. nov 2013 17:04

Sem tudi jaz našla recept od Ane... Vsekakor vredno poskusiti.

Še vedno pa iščem prsa s kožo... Morda kdo pozna kakega rejca? Na PP pravijo, da se s kožo dobi le stegna in bedra... Mogoče bom pa na koncu celega purana kupila... bo še   vesel, saj se bližajo   , in ...



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 26.nov 2013 17:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti