Zdrobovi cmoki

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

23. nov 2013 19:25

Ne bi ti rada vzela veselja, a jaz jih vedno polagam v vrelo juho in vedno uspejo. Je pa res, da jih delam iz zdroba bele koruze, a to po moje ne vpliva in bi iz pšeničnega enako uspeli.

patka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. nov 2013 17:56

Tudi jaz jih vedno zakuham v vrelo vodo in uspejo. Ampak nam so všeč bolj trdi.

JJ

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. nov 2013 19:17

Bi rekla, da razpadejo, ker je preveč gresa v primerjavi z vezivom - jajčka. Kakšno žličko gresa manj, no, pa saj boš poskušala in nagruntala, ni kaj :)

Zanimivo, koliko vas da maslo/maščobo noter. Zame morajo bit trdivci :D

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. nov 2013 19:20

Jaz do včeraj nisem vedela, da se daje to v juho, ki še ne vre...

Hudega ne more biti, tudi, če se dajo kakšno minuto prej.

Jaz dajem sestavine po sistemu 1/3 umešano jajce, 1/3mehkega masla in 1/3 zdroba (gre s koruznim in pošeničnim) in zadeva še nikoli ni razpadla.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2013 19:31

Delam takole na oko glede količin, v stepen jajce dodajam zdrob postopa in iz izkušenj ocenim, kdaj je masa ravno pravšnja.  Vsekakor pa dodam nekaj olja v zmes jajc in zdroba. Žličnike dajem v vrelo juho, praviloma mi izpadejo mehki.

 

Sestrična, ki je kuariaca, mi je povedala, da večinoma doda tudi ščepec pecilnega praška. Sem poskusila tudi to, in morda res nekoliko bolj narastejo, ne bi pa rekla, da je kakšna bistvena razlika.

Sicer pa pri nas v goveji juhi kraljuje ribana kaša v spremstvu jetrnih cmokov. Pa rezanci kdaj za spremembo, zlate kroglice tudi ... 

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. nov 2013 20:02

Pa nikoli ne dajem maščobe, vedno samo jajce in zdrob.

JJ

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

25. nov 2013 6:07

Po vseh vaših receptih bom dodala še mojega! Jaz pa zdrob skuham posebej v soljenem mleku, dodam malce margarine. Skuham, da nastanejo žganci! Ko je trdo, ohladim, dodam jajce, petršilj in še malce zdroba do željene gostote. Oblikujem žličnike in jih posebej kuham  v slani vodi, kuhane pol dam v juho! Tako kuhane žličnike lahko tudi zamrzneš, jih oddtališ in daš v juho, pa lep pozdrav!

kvačkarica

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

25. nov 2013 6:10

Jaz jih tudi pripravljam brez maščobe. Do pred kratkim sploh nisem vedela, da jih kdo pripravlja tudi z maščobo. Sem jih potem poizkusila. Veliko enostavneje je z maščobo, ampak z mojimi dolgoletnimi izkušnjami jih tudi brez nje spravim skupaj. Jih pa tudi jaz polagam v juho tik pred vretjem in tako pustim nekaj časa, da se lepo napihnejo. Maščob, kjer ni nujno potrebna (recimo veliko masla v piškotih, tu se pa ne dam), raje ne uporabljam.

pirnica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

25. nov 2013 16:05

Tudi jaz jih vedno pripravljam tako kot kvačkarica in so vedno mehki. Včasih malo eksperimentiram in dodam v tekočino v katero bom zakuhala zdrob, nariban korenček, ali bučko ali malom parad. mezge, da so potem lepo pisani. LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti