Kisle kumarice

marcipančica  

član od: 20.6.2011

sporočila: 7

24. jul 2014 13:00

Zdravo!

Prosim za pomoč, namreč pri vloženih kumaricah sem danes opazila motnost v kozarcih. Vlagala sem jih prejšnji teden. Kumarice sem oprala, naložila v kozarce, zalila z vročim kisom,jih zaprla in pustil da se ohladijo zavite v deko. Tako sem jih vlagala zmeraj, zdaj pa ne vem kje se je zalomilo.Prosim za kakšen nasvet,če se da kaj rešit.

Probala sem jih in so čvrste in še okusne.

 

Hvala

marcipančica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jul 2014 14:46

Pri nas smo jih reševali tako, da smo moten kis odlili, kumarice obrisali in ponovno zalili z vročim kisom. V drugo so se vedno obdržale.

Sonja

marcipančica  

član od: 20.6.2011

sporočila: 7

25. jul 2014 6:05

Hvala za nasvet, grem takoj v akcijo.

lp

marcipančica

Kiwwwi  

član od: 19.7.2014

sporočila: 2

15. nov 2014 14:05

Pozdravljeni,

kumarice vlagam tako kot marcipančica in nisem imel nikoli težav. Letos pa so  v le nekaj kozarcih  (3 od 33)  kumarice postale bele. So povsem čvrste, odličnega okusa, le povsem so postale bele. gre sicer le za lepotno napako a me vseni zanima kaj je vzro. morda to , d aniso v temi?

Kiwwwi

marju  

član od: 31.5.2011

sporočila: 76

15. nov 2014 16:18

živjo!

Že leta vlagam kumarice, tako, da jih operem, posušim in zložim v kozarce. Kumarice potresem s čajno žličko začimb za vložene kumaric(kadar jih nimam pa dodam malo celega popra, lovorjev list, koper). posebej prevrem kis in vodo/1/3kisa, 2/3 vode ter jušna žica soli in 3 žlice sladkorja. Vse skupaj ohladim in nalijem v kozarce ki jih nato dobro zaprem. Kozrce zložim v večjo kozico v katewri je hladna voda in vse skupaj kuham toliko, da voda v kozici zavre in da se vkozarcih pričnejo delati mehurčki ( par minut).
Nato kozarce poberem iz vode in jih obrnjene nanpokrovek zložim na deko, jih pokrijem in pustim, da se ohladijo. Tako vložene kumare se ne pokvarijoi, so čvrste in hrustljave. Pomembno pa je , da so vse kumare zdrave, brez nagnitih ali udarjenih, objedenih delov.
marju

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti