Kisle kumarice

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

22. nov 2013 6:09

Po dolgoletnih izkušnjah lahko dodam, da je krivo, ker jih nisi pasterizirala.Jaz sem delal poiskus in sem jih dala le v soljeno vodo in pasterizirala, nič se ni pokvarilo! Shranjujem jih na sobni temperaturi in mi držijo po nekaj let...

kvačkarica

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

22. nov 2013 8:54

Tudi pri meni kumarice nekako ne  ratajo, tako kot bi morale. Sicer nimam problemov z usedlino, čeprav jih nikoli ne pasterizira, so pa ponavadi neenakomerno kisle. Ko vlagam naredim vedno količinsko enako razmerje kisa in vode ter ostalega. Vendar pa pride kakšen kozarec tako kisel, da te kar skupaj potegne. Ampak pojemo pa vseeno vedno vse .

 

Kvačkarica, me pa zanima kako je tole samo z soljeno vodo in pasterizacijo. Lahko napišeš kakšno besedo več, prosim.

kriznana

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. nov 2013 9:18

Jaz kumaric nikoli ne pasteriziram-kumarice umijem in jih posušim, naredim mešanico 1:3 solim in malo sladkam, ter jih le toliko pokuham da spremenijo barvo. Nadevam v kozarce v katre sem dodala začimbe ter zalijem z vretim kisom, zaprem in ovijem z brisačo in jih pustim do naslednjega dne.Nikoli se mi niso pokvarile.  Za belo usedlino bi pa jaz rekla, da je krivo to, da mešanica kisa in vode i bila vrela, ko si zalivala, ali pa premalo zatesnjeni kozarci.

anibas

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

22. nov 2013 12:49

Delam po enakem načinu kot anibas in še nikoli ni bilo potrebno zavreči vsebine. Tekočina mi med polnjenjem kozarcev ves čas malo vre.

eta

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

22. nov 2013 13:05

Tole z soljeno vodo sem poiskusila tako, da sem na 3l vode dodala 3 žlice soli, nalila hladno na kumare v kozarcih, jih zaprla in pasterizirala. Jaz pasteriziram takole, da dam v lonec na dno krpo, gor nalijem nekje 3 prste vode, dam noter kozarce, pokrijem in na štedilnik. Ko opazim, da se v kozarcih pojavijo kroglice na steklu, vzamem ven, pokrijem z brisačo in pustim, da se takole ohladijo. Tole sem poiskušala, resnici na ljubo, se mi je pa zgodilo, da sem pri eni seriji pozabla kis dodati in ugotovila, da tole sploh ni slabo, pol sem pa tole napravila namensko.Se mi je pa napravila bela usedlina pri rdeči pesi, ko je nisem pasterizirala, tako, da tudi rdečo peso pasteriziram, pa še kisla je bila kot vrag, ker je očitno kvarjenje povzročilo dodatno pokislitev, ne vem, mislim pač tako!

kvačkarica

alenka  

član od: 1.4.2004

sporočila: 30

25. nov 2013 17:04

Prvič sem se skorajžila in vprašala za nasvet. Vse pohvale vsem, ker ste se tako hitro odzvale in povedale svoje mnenje. Glede mojih kumaric pa, čeprav imajo usedlino, so kumarice trde in čvrste, okus imajo malo spremenjen, nekako za malenkost pogreni, če delam tatarsko, jih kar uporabim, za jesti tako pa ni uredu. Vlagam jih pa tako, da surove zložim v kozarec (s kupljeno mešanico začimb za vlaganje), zalijem s prevreto mešanico kisa, vode, soli in sladkorja. Hitro zaprem in za 40 min v vročo pečico. Ko jih poberem ven, jih pokrijem z več dekami in pustim, da se ohladijo. Moja sestra jih dela isto, pa seji to še ni zgodilo. Tako, da bom sedaj poizkusila še kaj od vaših predlogov. Še enkrat hvala!

Alenka

alenka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

25. nov 2013 17:35

Lepo,da si se oglasila in povedala,kako vlagaš.Zdaj pa me še bolj firbec martra,zakaj tebi tako,sestri pa OK.

andreja m

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

25. nov 2013 17:52

Kaj pa če ima pri tem kaj sorta kumar? Menda ni vsaka sorta za vlaganje....dandanašnji je vse mogoče!

kvačkarica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

25. nov 2013 18:31

Si kozarce dobro oprala? Ko še ňisem imela pomivalnega stroja sem kozarce in pokrovčke  vedno pregrela na 200 stopinj za 10 minut.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. nov 2013 19:39

kvačkarica je napisal/a:

Kaj pa če ima pri tem kaj sorta kumar? Menda ni vsaka sorta za vlaganje....dandanašnji je vse mogoče!

Ne, ta razlog ni verjeten.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti