Zanimivo

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

21. nov 2013 10:26

Fajn napisano, ja. :)

Margot

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

22. nov 2013 6:27

Meni se pisanje, ko opisuje in napada en način prehranjevanja, ne zdi strpno. Morda se zapriseženim mesojedcem zdi. tistim pa, ki smo verniki tako brezmesne kot občasno mesne prehrane, vsekakor ne.

Naj vsak je, kar mu prija, oziroma njegova vera in "vera" dovoljuje in kar mu standard dovoljuje. Saj vsak nosi sam posledice premalo ali "preveč" zdravega načina življenja. No, ne čisto sam. Posledično vsi davkoplačevalci. Ampak to je že tako daleč od jedilnikov, da večina ljudi o tem ne razmišlja.

pirnica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2013 7:15

Vsi (ali vsaj nekateri) davkoplačevalci tudi nosimo posledice marsikaterih drugih napačnih ali škodljivih ali neumnih odločitev drugih davkoplačevalcev, kadar so v večini, na primer na volitvah ali na referendumih, ali pri stvareh, ki včasih neposredno, praviloma pa posredno vplivajo na standard ali ekologijo ali pravice drugih, zlasti manjšin. Tako da se mi zdi pametno ne ravno preveč kurit svojega ega z narcisizmom minimalne razlike, dokler človek nima sam pri sebi zelo močno razčiščeno, koliko od posledic njegovih odločitev pade na pleča ostalih, tako rekoč njegov osebni ogljični odtis (kot je lepo povedano v precej zanimivem linku v zgornjem tekstu, koliko sužnjev dela za nekoga...). lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. nov 2013 11:21

Ravno včeraj sem pred spanjem spet vzela v roke knjigo Vse ob svojem času (modrosti in izkušnje iz preteklosti) in jo odprla na straneh, ki govorijo o vlogi prehrane v zdravem življenju. Avtorja knjige sta mnenja, da je najbolj zdravo dobro poslušati svoje telo in jesti tisto in takrat, kar telo zahteva. In da ni nujno, da so posamični obroki vedno sestavljeni iz vseh priporočenih sestavin. Da bo telo  z veliko željo po določeni hrani že samo povedalo, kdaj jo rabi.  Samo nikar  zamenjevati želje telesa z željami misli .

Predvsem pa, da se ljudje med seboj toliko razlikujemo, da kar je za enega dobro ali celo nujno, za nekoga drugega morda sploh ni primerno. In ponazori z basnijo, kako je svinja  zaradi  nasveta krta potonila v globoki reki, ker je  bil prepričan, da ji bo voda segla samo do prsi, kot je to  videl pri racah.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. nov 2013 11:48

pirnica je napisal/a:

Meni se pisanje, ko opisuje in napada en način prehranjevanja, ne zdi strpno. Morda se zapriseženim mesojedcem zdi. tistim pa, ki smo verniki tako brezmesne kot občasno mesne prehrane, vsekakor ne.

Noben človek NI zaprisežen mesojedec, tisti, ki jim ti zako rečeš, s(m)o v resnici vsejedci, kar ljudje smo, tako po zgradbi prebavil kot po svoji evolucijski zgodovini. Tej resnici se ne da ubežati. 

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. nov 2013 12:04

Cila je zadela žebljico na glavico. Sem že večkrat napisala, kako rada bi bila vegetarijanka. A ni šans, mi tako zapaše meso, da ne morem verjeti sama sebi. Pa ne rabim velikih količin, ne vsak dan, tako da tukaj razumem, kaj je Pirnica hotela povedati.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2013 13:26

pirnica je napisal/a:

Meni se pisanje, ko opisuje in napada en način prehranjevanja, ne zdi strpno. Morda se zapriseženim mesojedcem zdi. tistim pa, ki smo verniki tako brezmesne kot občasno mesne prehrane, vsekakor ne.

Naj vsak je, kar mu prija, oziroma njegova vera in "vera" dovoljuje in kar mu standard dovoljuje. Saj vsak nosi sam posledice premalo ali "preveč" zdravega načina življenja. No, ne čisto sam. Posledično vsi davkoplačevalci. Ampak to je že tako daleč od jedilnikov, da večina ljudi o tem ne razmišlja.



pirnica

 

Oprosti, pirnica, pozorno preberi, kaj je napisano. Avtor zgornjega prispevka nikogar ne napada, samo razlike opisuje in navaja nekatera dejstva. A očitno "slabo za dejstva", če nekateri mislijo drugače.

 

mamamia

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

22. nov 2013 13:51

Nekateri pa morda hočejo z svojo drugačnostji le pritegniti pozornost drugih.....v resnici pa? Kakorkoli je se mi zdi primerno sprejemat drugačnost, se pa  popolnoma strinjam z Cilo, telo samo poseže po tistem kar potrebuje, kar pa ni nujno, da je zdravo. Če pogledam sebe, joj, pride dan ali celo teden, ko bi nenehno jedla le eno vrsto hrane, pol pa je cel mesec niti ne pogledam....

kvačkarica

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

22. nov 2013 13:56

Točno tako, telo samo pove, kaj mu manjka. Ob spomladanskem postu mi kar godi, da se odrečem mesu, čokoladi in ostalim pregreham. Zadni teden pa se mi prikazujejo pohane piške.

marjanaj

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. nov 2013 21:13

Zelo zanimiv in presenetljivo strpen članek, pa tudi povezave navzven so takšne, da ti odprejo drugačen način razmišljanja.

 

Sicer se mi pa vedno zdi, da bi moral vsakdo opredeliti svoj način prehranjevanja s tem, kaj je, in ne s tem, česa ne je. Razen v primeru nekaterih zdravstvenih razlogov...

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti