Navadni tekoči jogurti -zveza potrošnikov slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. nov 2013 6:55

Lučka52, ne vem, če bi ti potem rezultati testov sploh kaj pomagali, saj se nanašajo samo  na znamke jogurtov, ki so v prodaji v Sloveniji. Domnevam, da tudi v državi, v kateri živiš, obstaja podobna organizacija in podobna revija, v kateri bi našla podatke za ponudbo v tvojem okolju. 

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. nov 2013 7:00

lucka52 je napisal/a:

jernej je napisal/a:

NE SME SE OBJAVITI!!! Kupite VIP!

Jernej, brez zamere, pa saj to je naravnost smešno! ( ali pa žalostno,kaj pa  vem). A se potem tudi posojati ta revija ne sme?

Nimam možnosti, pa tudi želje ne, da bi kupila omenjeno revijo. V Slovenijo pridem le občasno, bi pa ravno tako rada vedela, kaj je dobro in kaj manj.

Kaj niti ZS ne morem dobiti omenjenih podatkov??

Lep dan!
lp Lučka

 

Smešno ali ne, iz VIP vedno zahtevajo izbris rezultatov, zaradi avtorsko zaščitene vsebine. Torej javna objava. Kaj ti kdo pošlje po ZS pa ni javna objava, to je tako, kot če ti nekdo posodi revijo ali rezultate testa pove prijateljica. Govora je o javni objavi.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. nov 2013 7:10

Cila, saj ne gre za to, ali kaj pomaga ali ne. Ali pač, da takrat ko pridem k vam, kupim taboljši jogurt

Le smisla ne vidim v tem, da se dela neke raziskave samo za določen del prebivalstva.Tistega torej, ki ponovno plača s tem, da kupi omenjeno revijo.

Taki podatki bi morali biti javni in dostopni vsem, povsod. 

 

 

 



lp Lučka

 

Hvala, Jernej, če me bo zanimalo, si torej priskrbim podatke na ZS.

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 19.nov 2013 07:11

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

19. nov 2013 8:24

No, saj jaz sem napisla da če je kdo tako dober naj pošlje ZS, kar ni javna objava, pa je bilo takoj kričanje :).

Jogurte kupujem od bližnje kmetije ki jih prodajo zelo veliko, ukvarjajo se le z mlečnimi proizvodi, mleko v mlekomatih, jogurti, skuta... ostalo mleko od njih odkupujejo Ljubljanske mlekarne. Jaz vem da je okus drugačen in boljši od kupljenega. Pa da nebo pomote, še vedno včasih kupim v trgovini če mi tega zmanjka. Na naši tržnici imajo vsako soboto gužvo... in mislim da si nesmejo privoščiti česa nezaželjenega, kakor ti govoriš, saj živijo od tega...

Nikjer pa ne trdim da kupljeno ni dobro, nikakor, meni je le ta boljši :)

Če koga zanima cena 0,70€ za 250g in sadni 10 centov dražji. Pa naj bo debata ali je drago ali ne :)

testeninca

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

19. nov 2013 11:20

testeninca je napisal/a:

Da ampak še vedno ne vemo ocen :(, saj če se nesme objavit gor lahko pošljete na ZS :).

Pojdi v knjižnico in si preberi prispevek.

Lahko pa vsak prispeva nekaj ZPS (namesto, da to obdrži država):

http://www.zps.si/o-nas/zveza-potrosnikov-slove

 

Glede testiranih jogurtov me moti le nabor - večino je manj mastnih oziroma lahkih. Na maščobo se vežejo nekatere koristne sestavine (npr. vitamini ...) in z odstranitvijo maščobe se odstrani tudi koristni del sestavin. Ne vem, zakaj bi uživala manj masten jogurt in zraven še prehranska dopolnila.

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. nov 2013 14:45

rimljanka je napisal/a:

Tale zadnji odgovor pa že meji na misel, da izhajaš iz katere od proizvajalk jogurtov, ko tako po dolgem in počez udriihaš po manjših proizvajalcih jogurtov.


rimljanka

 

 

Jaz pa nikjer nisem opazila udrihanja po majhnih proizvajalcih jogurtov. Hlev in domača kuhinja pač nista sterilna, saj so tudi industrijski obrati težko, zanesljivo pa temu veliko bliže kot domači. Pa tudi ni problema zaradi tega - sterilno je nepotrebno, če nočeš ali ne potrebuješ zelo dolge trajnosti živil, in za domačo rabo za sproti je res ne. Zdi se mi zelo dobrodošlo, da kaj napiše kdo, ki se očitno res spozna na stvar - pa četudi je "od proizvajalcev". Kdo bo pa vedel, če ne ti? Kako pa naj ve nekdo, ki se s tem ne ukvarja in ga takole, v vsakdanjem življenju, niti ne zanima preveč? Inšpekcijske kontrole so naključne in občasne, tako pri velikih kot pri malih proizvajalcih, s to razliko, da imajo velike mlekarne tudi lastne laboratorije, kjer vršijo dnevno kontrolo kakovosti surovin, procesov in proizvodnih prostorov, tega si pa kmetje sami preprosto ne morejo privoščiti (pa to ne pomeni, da so zato "umazani" in da "packajo").

Nima smisla, da zajadramo v kako žolčno polemiko. Se pa zelo dobro spomnim jogurtov "včasih" - veliko bolj pogosto kot danes so bili kisli, da ti je usta potegnilo skupaj (vsaj tisti Mariborskih mlekarn, ob katerih sem rasla), ali pa z napihnjenimi pokrovčki. Zastrupil se pa z njimi, vsaj kolikor vem, ne pred 30 leti ne danes ni nihče.

Sonja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

20. nov 2013 1:45

Seveda je očitno, da maskaa zelo dobro pozna tehnologijo izdelave jogurtov .

In mislim, da smo ji dolžni zahvalo, da svoje znanje deli z nami .

Z moje strani pa še čestitke, da se ji ljubi bosti z mlini na veter in zagovarjati industrijsko proizvodnjo

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 20.nov 2013 01:58

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. nov 2013 2:03

Se strinjam s tabo, Nastja.Mislim, da je živilska tehnologinja, naj sama pove. Sicer menim, da so pri nas mlekarne vrhunske in jim je zaupati, a tile roki me pa vseeno malo vznemirjajo. Vedno daljši so. Zato nikoli ne kupujem alpskega mleka. Okus mi ne ustreza, odkar pa se mi je že davno tega pokvaril, me je pa minilo uživanje le-tega za vedno. Zato me res preseneča, kako gre v promet. A mogoče postajam ena sitna gospodinja, ki kar naprej zdravo je in bo živela sto pet let.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. nov 2013 3:02

naor je napisal/a:

... A mogoče postajam ena sitna gospodinja, ki kar naprej zdravo je in bo živela sto pet let.

naor

Nč bat, se kompenzira s ponočevanjem

lp

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. nov 2013 7:09

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti