Pekači za pečico

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

15. nov 2013 19:56

 Prvi pekač imam tudi jaz in sem zelo zadovoljna. Imam tudi enega manjših dimenzij za peko lazanje in je malo višji. Imela sem glinenega pa je po daljši uporabi počil pomivanje pa je ročno.

Od zenker imam dva podolgovata in sem z njima zadovoljna. Se nič ne prime. Pa še poceni sta bila. 

Pizzo pečem na navadnem pekaču.

Ko kupujem pekače vedno izbiram med tistimi, ki niso občutljivi na praske in so obdelani proti prijemanju. Ne pa teflon. V skrajnem primeru uporabljam peki papir.

Silikonskega imam v obliki srčka in je zelo praktičen.

Piškote pečem na emajliranih in na peki papirju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. nov 2013 9:15

Kaksni so to obdelani proti prijemanju in ni teflon?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

17. nov 2013 9:26

Ta, ki je na sliki prvi je že takšen, imam pa še enega manjšega druge firme. Uporabljam ju za musake, lazanje, peko mesa, biskvitov, tiramisu. Odprorna sta na rezanje in dotike lopatk. 

V ponudbi jih je precej vrst teh pekače ,  je treba preveriti kaj prenesejo ob uporabi, so pa dražjih od tistih, ki so prevlečeni s taflonom.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. nov 2013 8:19

Glede pekačev so moje izkušnje različne. Iz uporabe smo vrgli vse posode, preoblečene s teflonom zaradi strušenih snovi.

Posode s kovinskim obročem in steklenim dnom so slaeb, ker iz njih teče testo, zato so na počivanju.

Najboljše so emajlirane, le da ima Emo še zelo omejen izbor, ampak po smešni ceni 10€ v njihovi industrijski strgovini.

Jeklen pekač pod 1 se je slabo obnesel pri peki potratne potice, ki se ni zapekla po dnu.

Za precej stvari uporabljam steklene pekače ( narastki, loparnica, musaka).

Glede aluminjastih pekačev Gorenja: kupila sem jih kakih 20 po sedanji vrednosti 10c za kos in jih razdelila. Ko sem izvedela, da so jih ukinili zaradi snovi, ki so se izločale, so šle v razhod tudi vse moje.

Gorenje ima sedaj emajlirane, bojda neškodljive. Včasih se da kupiti nelepe za smešen denar. Problem je samo prostor za shranjevanje.

F r i n a

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

16. jan 2016 19:32

0ila

danes sem kupil okrogli ZENKER silver model za peko

 

Zanima me ste že kdaj uporabljali tak pekač v mikrovalovni pečici

 

Na njem piše da je do 230 stopinj

 

lp

LARYS

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

16. jan 2016 21:00

Kolikor vem se v mikrovalovni pečici  ne sme uporabljati nič kovinskega...če pa to drži bodo pa druge povedale sama žal nimam mikrovalovne pečice

bela120

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

16. jan 2016 21:59

Lepo se iskrijo kovinske stvari v mikrovalovki :)

nxyz

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

17. jan 2016 7:22

Nič kovinskega v Mv, ker imaš kar ognjemet. Sicer pa za par sekund lahko poskusiš sam, zaprasketalo bo takoj, eksplodiralo ne bo, ti boš pa ugotovil, ali gre ali ne.

marjja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2016 7:55

No, ja, jedilni pribor jaz kar dam v mikrovalovno, sploh ko segrevam tekočine (tako je pisalo že v navodilih za uporabo). Nič iskrenja in ognjemeta. Edino alu folija je problematična. Pred kratkim je mož grel večerjo za v posodi, ki ima notranjost kovinsko. Preživeli vsi 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti