Gorenje ali beko

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. nov 2013 12:00

Jaz imam z Gorenjem slabše izkušnje, ne slabe. Dober primer je bil toaster v primerjavi z Boschevim, kot noč in dan,  kar še zdaleč ne odtehta tistih 10€ prihranka niti slovenske proizvodnje.

kupujem pa kar mi je vsec in kar zadosti moje potrebe, se nikoli nisem ob nakupu pomislil na servis. V osmih letih se vse dela, tako da se mi zdi moja odlocitev takrat da investiam malo vec v nakup tehnikalij pravilna Tudi iz ekonomskega vidika.

s top Pininfarina serijo iz Gorenja smo imeli nemalo problemov. Mama kot mama z aparati tudi, kot tudi s Cliom,  samo ker je tezko sprejeti nekaj novega in se v zivljenju odlociti za kaksno spremembo.

Commis débarrasseur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. nov 2013 12:02

Frina, se popolnoma strinjam!! Le, da imaš pri enih firmah manjšo verjetnost za to smolo, pri enih pa večjo. Tako kot pri avtih.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. feb 2018 21:04

Pozdravljeni! Odločam se za nakup beko indukcijske plošče. Ima mogoče kdo izkušnje z njo? Hvala!

Bernarda

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. feb 2018 2:48

Jaz sem par let nazaj kupila akcijsko znižano ploščo Beko, prej sem imela Elkoluxovo. (Ne Elektrolx) Po dveh dneh sem nad njo obupala in jo oddala naprej. Zdaj imam Elektrolux, a če bi jih ocenila, bi bilo nekako takole: Elkolux (ni je več v naših trgovinah),  Elektrolux, potem pa dolgo časa tema, nato Beko.  To je bilo takrat, pa znižana cena ima verjetno tdi svoj vzrok, a upam, da so  zdaj kaj boljše. 

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 12. feb 2018 02:52

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

14. feb 2018 13:31

Ne dolgo nazaj,sem dobil informacijo od serviserja,ki popravlja Beko.Da indukcijske plošče niso uredu od Beko.Da se še učijo na njih,da bo delovala nemoteno kod ostale.Ima jo tud moj sodelavec.Je že obupal nad njo.2x so mu jo že menjal.Naslednjič ko se pokvari,mu je sam serviser reku.Naj zamenja znamko.Kot so Bosch,Gorenje,Aeg,Elektrolux,Miele,Siemens itd.

 

Imam Bosch indukcijo, ravno zdej je blo 4 leta.Do danes brez probemov.Priporočam.

Miele

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

14. feb 2018 15:46

Terlikar1, po mojih izkušnjah je štedilnik najbolj važna naprava pri hiši. Če bom kupovala novo ploščo, ne bom gledala na denar, vse ostalo lahko počaka, štedilnik pa ne. Vsaj zame. Ena sama stvar me moti pri vseh ploščah, velikost. Ves čas moraš paziti, kam so obrnjeni ročaji. Obstajajo tudi večje plošče, a na te takrat sploh nisem pomislila.

Upam, da se bo še kdo  oglasil s svojim mnenjem. Veliko sreče pri izbiri ti želim!

Katrin11

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

15. feb 2018 14:00

terlikar 1 je napisal/a:

Pozdravljeni! Odločam se za nakup beko indukcijske plošče. Ima mogoče kdo izkušnje z njo? Hvala!

Bernarda

https://katalogi.merkur.si/vsebine/2018/m2/4/

Če bi se jaz odločala, se sigurno ne bi odločila za Beko, pač pa za Gorenje ali Bosch.

 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

15. feb 2018 15:12

Štedilnik imam elektrolux ,sicer dva plin in dve indukciji,ni problemov.Pomivalni stroj pa Boschi n tudi ni problemov,edino enkrat mi je zastala voda na dnu in mi je serviser pokazal,kako odprem na dnu in očistim,čeprav ne vem,kako je mogla priti peška od limone skozi dva filtra.

dvorana

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

15. feb 2018 15:32

jaz sem pred časom na novo kupovala in oprmljala kuhinjo.

Glede kuhalne plošče se strinjam s kerin11...pomembna je velikost in razporeditev kuhalnih plošč....če bi jaz še enkrat kupovala bi si večjo od 60 cm, ker ko sem v akciji mi ne gredo vsi lonci gor....

glede znamk  pa moj serviser pravi da je itak vse s kitajske in da znamka nima več nekaj posebnega pomena...... jaz sem vzela vse gorenje in to izključno iz enega razloga .....5 let garancije.

lp

bučmanka

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

16. feb 2018 12:10

Definitivno Gorenje, imam vse od Gorenja že vsa leta. Imela sem tudi pomivalni in pralni stroj Candy, ne hvala, pa pralno sušilni stroj Indesit, impulziven nakup in groza od groze, po dveh letih je šel papa, pa en pomivalni stroj Bosch, odpovedal natanko pa  7 letih in dveh mesecih, konec življenske dobe, kosi pa dragi ko žefran. Imam pa steklokeramično ploščo z pečico v stari kuhinji, na njej kuhali 20  let brez premora in še deluje. Lani opremila novo kuhinjo, vse Gorenje, pralni stroj in sušilec tudi. Baje ima Beko bolj vse v plastiki slabše kakovosti, zato se prej pokvari. 

Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti