Miklavževi parkeljni

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

tema odprta - 11. nov 2013 20:03 | ogledi: 4.468 | odgovori: 2

Dober večer,

najbrž bo marsikatera med nami za Miklavža pekla parkeljne. Tudi mene vse sorodstvo prosi za njih. Imam en dober recept, ki je sicer za pletenice, zelo okusen in okusen in sladek kruh pride. Imam pa težavo, da bom prav tiste dni na tesnem s časom. Pa sem pomislila, kako bi bilo, da jih naredim in na pol spečem, nato pa zamrznem in ko je treba samo še dopečem (približno tako kot dopečejo pekovske izdelke v trgovinah). Ima katera izkušnje s tem in kako se jih dokonča: se jih odmrzne in dopeče ali kako? Prosim za nasvet.

Recept ja pa takle:

70 dag moke

7 dag sladkorja

7 dag margarine (tudi z oljem so okusni)

4 dl mleka

1 dag soli

2 dag kvasa.

Ni treba narediti nič kvasca. Jaz kvas preprosto nadrobim v toplo mleko, malo razmešam in ga že takoj vmesim v testo. Čas peke je odvisen od tega kaj delate, za parklje bo po mojem 15 min na 180 stopinj zadosti. Ko so pečeni, še vroče premažem najprej s sladko vodo, nato pa še malo z maslom.

Za parklje testo oblikujem v svaljke in nato s škarjami zarežem noge, roke in roge. Oči so pa rozine, poper, leča ...

Zdaj pa na pomoč - kako je z zamrzovanjem, odmrzovanjem in dopeko? Hvala za pomoč!

Lep večer,

cukrpekarca1

cukrpekarca1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2013 20:09

Zamrzujem surove, drugič nevzhajane izdelke (vzhajam potem odmrznjene), morda bi tudi ti eno rundo poskusila tako, da bi jih polovico zamrznila tako, polovico pa napol pečenih. Po nekaj dneh jih odmrzneš in vidiš, kako in kaj. Toliko časa še imaš.

rimljanka

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

13. nov 2013 16:33

Hvala Rimljanka, prav zdaj preizkušam: odmrzujem surove. Bom videla koliko časa traja in kako bo izpadlo.

Lep dan,

cukrpekarca1

cukrpekarca1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti