Pomoc pri tortnem nadevu

čapalinka  

član od: 18.11.2010

sporočila: 11

tema odprta - 11. nov 2013 18:58 | ogledi: 3.942 | odgovori: 12

Pozdravljeni, spravljam se pect tortico za mamin rjstni dan. Imam dva recepta izpiljena do konca heh, enega za cokoladno in enega za sadno torto, pa bi rada nekaj novega.

Problem imam pri nadevu, biskvit nameravam nardit standardni za torto, nadev pa sem kupila bananin puding ampak zdaj nevem ali naj ga normalno skuham in potem dam skupaj z biskvitom v obod? Se bo dovolj stradilo cez noc? Ali ima katera boljso zamislico? Torto bi nato prekrila z ganasejem iz bele cokolade.....

Hvala vsem za odgovore lp

čapalinka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. nov 2013 19:25

Ne bi raje poskusila z nadevom iz pravih banan? V bazi imaš najmanj 10 bananinih tort..... ali pa vsaj v puding zamešaj par na grobo stlačenih banan. Banana + čokolada je super kombinacija, sicer z belo še nisem poskušala, ampak po mojem bo zelo v redu.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2013 21:22

Če boš ostala zgolj pri pudingu, zmanjšaj količino mleka, bo bolj gost in bo bolj čvrst. Lahko pa v ohlajen puding vmešaš okoli 10 dag zmehčanega masla.

 

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

11. nov 2013 21:22

Puding kuhan v 500ml mleka se normalno strdi, tu se nimaš česa bati. Ni pa to neka krema. Ker puding je potem tak trd in želatinast. Primešaj mu vsaj nekaj smetane na koncu in dodaj kak list želatine ali pa vsaj del mleka pri kuhanju pudinga nadomesti s smetano. Čeprav meni že sama ideja ni preveč všeč.

Nevem no še nimaš boljše ideje od bananinega pudinga in standardnega  biskvita, se raje drži starih receptov.

 

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2013 21:24

Po moje je čapalinkaše mlada in neizkušena kuharica, zato se je odločila za bananin puding. Sicer pa velja upoštevati Vesnuskin nasvet o dodajanju dela sladke smetane namesto mleka.

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. nov 2013 21:38

V stari knjižici Regina receptov je večina krem za torte narejena s pudingom (OK, šlo je za reklamno publikacijo firme, ki je pudinge proizvajala). Krema se naredi tako, da namesto pol litra mleka vzameš samo 3dl - na ta način dobiš precej trdo zadevo, ki jo zmešaš z maslom (10-15dag) in dodatki. (skoraj hladen puding s penasto umešanim maslom) Pri bananini kremi bi bilo seveda treba dodati še stlačeno banano, morda malo ruma, lahko čokoladne ostružke.

Krema s pudingom je vsekakor "trotelziher", če pametno dodaš primerne dišave in dodatke, pa vsekakor ni bistveno slabša kot krema z moko in rumenjaki (ki pa se začetniku lahko sfiži). Tako da, Čapalinka, kar loti se!

Lisa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. nov 2013 12:14

Jaz bi bila za, če puding ne bi bil bananin. Meni nima dobrega okusa, prej po bananini zobni pasti. 

čapalinka  

član od: 18.11.2010

sporočila: 11

13. nov 2013 21:56

No tortica mi je uspela,na koncu sem naredila navaden biskit in mu dodala rdeco barvo da je prisel lepe rdece barve, za kremo sem naredila cokoladno mouss kremo, in dodala tankoplast banan, tortico pa sem "oblekla" v bel cokoladni ganache   in na vrh dodala dva cvetova ki sem jih kupila v trgovini pa s smetano ki sem jo tudi rdece obarvala sem dodala napis vse naiii naiii. 

Uspela je oodlicno! 

čapalinka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. nov 2013 22:06

Super, da ti je uspelo! Zdaj imaš v repertoarju že 3 torte



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 13.nov 2013 22:06

čapalinka  

član od: 18.11.2010

sporočila: 11

13. nov 2013 22:17

No tortica mi je uspela,na koncu sem naredila navaden biskit in mu dodala rdeco barvo da je prisel lepe rdece barve, za kremo sem naredila cokoladno mouss kremo, in dodala tankoplast banan, tortico pa sem "oblekla" v bel cokoladni ganache   in na vrh dodala dva cvetova ki sem jih kupila v trgovini pa s smetano ki sem jo tudi rdece obarvala sem dodala napis vse naiii naiii. 

Uspela je oodlicno! 

čapalinka

čapalinka  

član od: 18.11.2010

sporočila: 11

13. nov 2013 22:33

No tortica mi je uspela,na koncu sem naredila navaden biskit in mu dodala rdeco barvo da je prisel lepe rdece barve, za kremo sem naredila cokoladno mouss kremo, in dodala tankoplast banan, tortico pa sem "oblekla" v bel cokoladni ganache   in na vrh dodala dva cvetova ki sem jih kupila v trgovini pa s smetano ki sem jo tudi rdece obarvala sem dodala napis vse naiii naiii. 

Uspela je oodlicno! 

čapalinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti