Novoletno pecivo 2013

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

tema odprta - 8. nov 2013 17:40 | ogledi: 33.669 | odgovori: 216

Počasi korakamo proti sredini novembra. Lani se je tema o novoletni peki odprla ravno v tem času, zato sprašujem, ali že kaj razmišljate o letošnjih načrtih peke. Jaz bom ubrala sistem  nekaj starega in nekaj novega. Sicer pa, kaj pa je še sploh novega?  So najlepše pesmi že napisane .....

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. nov 2013 19:33

Kot vedno bom(o) napekla (napekle) nekaj iz železnega repertoarja, in nekaj novega. Kaj bo novega še ne vem, ker si sproti namislim, iz sestavin, ki jih imam.

Stalnica so: cimetove zvezdice

, istarski cukarini, brizgani keksi

, čokoladno pomarančni piškoti, piškotki s kardamomom  in rožno vodo, nebeški poljubčki

, kavni makroni, kapučino piškoti, zleplejni piškoti iz navadnega testa in zgornji del z oprtino pobarvan  z raznobarvnimi glazurami

, smrečice, marcipanovi srčki z rumom, orehi ali školjke, nekaj s pistacijami in seveda veliko z nugatom in marcipanom.

In potem je nekaj takega:

 

 

mamamia

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

8. nov 2013 23:46

 mamamiaaa, dobro izgledajo  

jaz letos poskusim narediti...ne vem kako se reče... češnje s peclji že namakam v alkoholu (vsaj 3 mesece se morajo utapljati :)) , potem se jih oblije s sladkorno glazuro, ko se le-ta strdi, se jih pa še oblije s čokolado... nekako se mi zdi, da bi to moralo biti na princip mon cheri-ja ..

 

Sunny09

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. nov 2013 0:03

Zakaj pa naslov teme novoletno pecivo? Meni je bilo čisto všeč praznično, ker če ne bi bilo božiča, najbrž sploh ne bi pekla..

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

9. nov 2013 6:26

Nekaj lanskega:

 

 

ali pa predlanskega:

 

 

 

letos obvezno tudi mačje tačke:

 

pirnica

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. nov 2013 8:45

Ko gledam vse te dobrote ,pristavim še jaz en košček ..naj se tudi letos šamrole preoblečejo v novoletne svečke..  

 

 

Pa ne pozabit na Lučkin velikonočni (božični) venec.recepturo dobite žal samo na njenem blogu (Lučka pa daj ga prosim med recepte,ker ne gledajo vsi blogov..saj napišeš samo sesatvine ,za postopek pa daj kar link bloga..aja.slikica je moja..ni tako lep kot Lučkin ,ma verjemite mi da je prav tako dober..

 

Vrtejbenka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. nov 2013 12:50

Nooo, a ste že morale začeti

kriznana

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

9. nov 2013 13:57

oooo punce, se že začenjajo prečudovite slike in recepti. Meni osebno je adventni čas najljubši in najlepši čas v letu, ko se skoraj vsaki dan nekaj peče.

Letos bodo zagotovo ma seznami cimetove zvezdice, medenjaki ter kokosovi piškotki z marmelado. Mislim, da se bom lotila mačjih tačk iz baze(slika od pirnice me je prepričala).

Kupila sem že božično Novo in revijo Sladki prazniki. Veliko domislic in lepih fotografij.

Sunny09 prosila bi za recept tistih češenj v čokoaldi in sladkorni glazuri, sliši se imenitno. Letos bi rada kot novoletno darilo podarila različne pralineje.

Sicer vam pa še javim svoj letošnji seznam, ko bo vsaj delno sestavljen.

predlanski krožnik prve runde peke

 

lp

ledenka_

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

10. nov 2013 6:48

o, Darjuška, všeč mi je pisanost na tvojem krožniku. Predvidevam, da pri rumenih piškotih ne gre za sladkorni barvni obliv, ampak daješ v testo barvilo, ali kaj? Daj, pojasni.

Sweetie

Vesna rada peče  

član od: 9.11.2013

sporočila: 93

10. nov 2013 10:07

Priprave za praznično peko so tudi pri meni že v delu. Trenutno še zbiram in ustvarjam recepte. Nekaj jih bom sicer ponovila iz prejšnih let, nekaj pa bo treba no novo sprobati.

To pa je lanskoletno ustvarjanje

 

Vesna rada peče

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti