Novoletno pecivo 2013

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

13. nov 2013 17:43

Še malo ,pa bo tudi prinas zadišalo.Trenutno zbiram ideje.Lanska peka je bila kar dobro sprejeta,tako bom kar peko ponovila.

Sodelovali so: dedkovi brki,čokoladno pomarančni piškoti,kokosove kroglice in lešnikovi piškoti

 

 

Keksi polnjeni z suhim sadjem,figove blazinice,čokol.pomaračni piškoti,čokoladni cantucini,čokoladne zvezdice s kokosom in kapučino keksi

suziqatro

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

13. nov 2013 18:26

Mammamia, tole so ubistvu kokosovi poljubčki. Trdno sem stepla 2 beljaka, dodala ene 100 g sladkorja v prahu(naoko) in tudi ene 100 g kokosove moke. Seveda sem kokos umešala z kuhalnico in ne z mešalnikom. Tako sem zelo enostavno nabrizgala in par ur sušila na 50 stopinj.

Sem bila presenečena, da se mi niso razlezle, ker sem delala ubistvu po receptu iz glave. Morda je bila zmagovalna formula zelo trdo stepen beljak in le narahlo vmešan kokos.

 

lp

ledenka_

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. nov 2013 18:30

rag_doll je napisal/a:

Z znanko, ki je prek tuje humanitarne akcije Basket Brigade (pri fundaciji Anthonyja Robbinsa) pri nas ustanovila in registrirala Četico prazničnih košar, se dogovarjam, če mi bo z žlahtnicami za vsaj eno ali dve košari uspelo napečt kaj piškotov. Pri vsej tej dobroti in količini na vaših fotkah in opisih bi morda še katero zanimalo sodelovanje pri tej akciji, če koga še kaj zanima, se še javim. Zaenkrat tole: https://www.facebook.com/groups/582043965176623/#!/gro



Ker nisem na fejsbuki, se ne morem prebiti do potrebnih podatkov. So še kje drugje nalimani? Ker, če odtipkam v Google "Četica prazničnih košar", mi vrže ven - nič - oz. veliko, samo ne v povezavi s to akcijo.

lp



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 13.nov 2013 18:32

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. nov 2013 18:49

@ elaphus - poizkusi na Google odpreti Suzana Ester Car/Facebook, potem boš na levi strani videla Skupine in odpri skupino Četica prazničnih košar, je treba čestitati za namen dobrodelne akcije

babka1951

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. nov 2013 19:14

Babka1951, če hočeš do tega moraš biti član FB.

 

Vanja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. nov 2013 19:23

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Babka1951, če hočeš do tega moraš biti član FB.

Vanja

Joj, sem pa res ena , se vidi, da sem imela na dopustu možgane na off

babka1951

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. nov 2013 20:20

Sem že kontaktirala gospo, ki je ustanovila skupino, tako da pričakujem kakšen kontakt, ki ni na FB, sporočim potem elaphus in ostalim interesentom

Seveda tudi mene srbijo prsti za praznično peko, najraje bi začela kar takoj pri meni bodo zagotovo spet dišavni piškoti z različnim okrasjem, pa huzarski krapki, ki so bili lani prava uspešnica, pa linški piškoti na željo mojega moža, zelo me pa mikajo mačje tačke, saj sem velika ljubiteljica mačk/ov . Sigurno pa ne bom pekla 20 različnih vrst piškotov ali enormnih količin, ker se to iz hobija lahko spremeni v pravo moro (še posebej potem, ko pride račun za elektriko )

JJ

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

13. nov 2013 23:02

[citat=--JanisJoplin--]

[citat=--rag_doll--]Z znanko, ki je prek tuje humanitarne akcije Basket Brigade (pri fundaciji Anthonyja Robbinsa) pri nas ustanovila in registrirala Četico prazničnih košar, se dogovarjam, če mi bo z žlahtnicami za vsaj eno ali dve košari uspelo napečt kaj piškotov. Pri vsej tej dobroti in količini na vaših fotkah in opisih bi morda še katero zanimalo sodelovanje pri tej akciji, če koga še kaj zanima, se še javim. Zaenkrat tole: https://www.facebook.com/groups/582043965176623/#!/gro
[/citat]

 

Ta ideja oz. akcija se mi pa zdi krasna, sploh za tiste, ki zelo radi pečemo pa ne smemo vsega pojesti. Sicer nimam problemov da bi ostajalo, ampak res se mi zdi lepo, da pomislimo tudi na tiste, ki nimajo takih možnosti, zato sem se akciji že pridružila.



JJ [/citat]

 

 Če že pečemo, res večinoma ni problem povečat maso za pol ali za enkrat. Ali pa če pri velikih količinah daš od vsake vrste 10 piškotov v ločeno posodo in se ti na koncu nabere za nekoga, ki jih bo zelo zelo vesel.

 

Za Četico prazničnih košar sem si drznila odpret novo temo, da ne bomo smetili tu : http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2604

 



Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 13.nov 2013 23:21

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. nov 2013 9:38

Danes in jutri imamo domač praznik,koline.Že večraj zvečer sem spekla dve pehtranovi potici in dve novi,to je takoimenovana bela potica,oziroma bela gubanc (pri nas se to izgovori med g in h..skoraj bolj podobno hubanci).Ta potica je šla čisto v pozabo,v starih časih pa so hodili goriška gospoda v naše kraje,predvsem v Šempeter na to belo potico.Da bi vedela,se je nikjer več ne peče,izbrskala sem recepturo in jo včeraj sprobala.Potica pri domačih požela pohvala..recepturo ,pa bom oddala drug teden.Škoda ,da bi tudi ta potica šla v pozabo,ker je prefinjenega okusa.

 

Vrtejbenka

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

16. nov 2013 10:27

Vrtejbenka je napisal/a:

Danes in jutri imamo domač praznik,koline.Že večraj zvečer sem spekla dve pehtranovi potici in dve novi,to je takoimenovana bela potica,oziroma bela gubanc (pri nas se to izgovori med g in h..skoraj bolj podobno hubanci).Ta potica je šla čisto v pozabo,v starih časih pa so hodili goriška gospoda v naše kraje,predvsem v Šempeter na to belo potico.Da bi vedela,se je nikjer več ne peče,izbrskala sem recepturo in jo včeraj sprobala.Potica pri domačih požela pohvala..recepturo ,pa bom oddala drug teden.Škoda ,da bi tudi ta potica šla v pozabo,ker je prefinjenega okusa.

 



Vrtejbenka

 

Tole super izgleda :) Za recept bom počakala, me pa vseeno zanima iz česa je nadev? Testo je pa kot vidim kvašeno ane?

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti