Novoletno pecivo 2013

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

11. jan 2014 22:15

Anja27 hvala za recepte. Prosila bi še za naslednje recepte: linške snežinke, čokoladno pomarančne zvezdice,ingverjevi medenjaki, kukiji, ajdovčki, frankfurtski adevntni možici. Se zahvaljujem.

tej_a

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

12. jan 2014 10:07

Super, Anja, hvala! Vse se vidi. Čolničke zagotovo poskusim, sploh glede na tvoje pohvale. 

selčica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 11:30

Hvala vam za vse pohvale. Teh sem res zelo vesela.

poloni, linške piškote vseh vrst delam vedno po naslednjem ogromnokrat preverjenem receptu:

350 g moke/150 g sladkorja/ščepec soli/zavojček vanilinega sladkorja/limonina lupinica/100 g olupljenih mletih mandljev/250 g margarine/jajce (pečemo na 180°C) ter marmelada za namaz in sladkor v prahu za posip

Testo je tako super, da se da krasno valjati brez vsakih distančnikov. Tudi peče se enkratno. Recept je preverjen, sem ga posredovala že mnogim, in so vsi zelo pohvalno govorili o nastalih piškotih.

Recept je iz knjige Nova velika knjiga o peki (iz davnega leta 1997), ki je najboljša knjiga za sladice, ki jo imam. Vse, kar sem pekla iz te knjige, je uspelo v nulo. Če jo kje še dobite, nikar ne razmišljajte, ampak jo takoj kupite.

 

Kar se tiče lešnikovih trikotnikov, imam tudi čudovit recept, ki vedno uspe. Dobila sem ga od moje tete. Ti piškoti so všeč prav vsem jedcem. Preverila sem recepte na temo lešnikovih trikotnikov na Kul, obstaja eden, ki pa ni isti kot moj, tako da bom recept naložila na Kul. Zato spremljajte objave novih receptov. Če pa se komu neznansko mudi, pa ga lahko napišem tudi na forum.

LP

 

 

Anja

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

12. jan 2014 11:58

Anja27 kdo pa je izdal to knjigo? Letnica izida je 1997? Moram namreč vedeti, da jo lahko poiščem ali v knjigarnah ali v knjižnici. Hvala.

tej_a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 12:07

Teja, recepta za ajdovčke in kukije sta iz kulinarike:

ajdovčki: http://www.kulinarika.net/recepti/13535/sladice/ajdovck

kukiji: http://www.kulinarika.net/recepti/11088/sladice/kukiji-

Recept za adventne možice je prav tako iz prej omenjene knjige. To so pa eni izmed mojih najljubših piškotov.

 

Recept za ingverjeve piškote je iz knjige Kuharska knjiga za punce od Učil. Knjigo je dobila devetletna hčerka in se je strašno veselila, da bo sama spekla kekse iz njene knjige. Ampak recept je bil katastrofa, šele po mnogih dodatkih in izboljšavah se je testo komaj dalo valjati. Recepta ne bom objavila, ker je slab. Knjige pa prav zato tudi ne priporočam.

Čokoladno pomarančni piškoti so izjemno dobri piškoti, zato bom tudi ta recept objavila na Kul, sledite objavam novih receptov.

LP

 

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 12:10

teja,

knjigo je izdala Cankarjeva založba.

Vidim, da se tisk pri receptu za adventne možice zelo slabo vidi. Tako da, kdor bi rad imel recept, naj mi napiše na ZS svoj e-mail, pa mu bom poslala originalno sliko po mejlu.

LP

Anja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. jan 2014 12:33

Tej_a knjiga je že en par let razprodana,tako da poišči jo v kakšen antikvariatu ali pa v knjižnici..je pa res tako kot pravi Anja27 ena izmed najboljših knjig pri nas o pecivu............

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jan 2014 17:02

Ima veliko različni revij, večinoma slovenskih, o praznični peki, največ je seveda drobnega peciva. Dobršen del revij bi oddala, tako da če katero zanima, naj mi javi na zasebno pošto. So pa izdaje Anje, Lise, Sladki prazniki, nekaj je hrvaških, tu in tam se kakšna v nemščini najde ..

mamamia

mamamia

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

12. jan 2014 19:06

Pred novim letom sem vnuku kupila knjigo KUHATI ZNAM - velika kuharica za male mojstre. Skuhal nam je odlično silvestrsko večerjo:sladko kislo svinjino in spekel še čudovite medenjake. 

Knjiga je res odlična, saj so vsi postopki točno opisani in še slikovno predstavljeni. 

daga

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

14. jan 2014 21:31

tudi jaz sem imela katastrofalni rezultat z temi ingverjemi piškotki mislim da so jih imenovali "duhci", po mojem primerni le kot okraski za na smerčko, čeprav jaz jih delam iz slanega testa in okrasim zato sem recept v po mojem v dobre ingverjeve piškotke popravila takole:

250 g moke

150 g masla lahko kokosova maščoba

1,5 žličke ingverja

0.5 žličke cimeta

ščepec pimenta

ščepec mletega muškatnega oreščka

100 g marcipana

100 g rjavega sladkorja,ki ga z kavnim mlinčkom zmeljem v prah

1 žlička pecilnega BACKIN dr.oetker

ščepec soli

žlička mleka

žlička arašidovega masla

so piškotki šli hitro v promet,pa še antirevmatični

 

lp   

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti