Novoletno pecivo 2013

cveticamarjetica  

član od: 10.10.2013

sporočila: 21

3. jan 2014 19:00

Pozdravljeni vsi na tem forumu

Najprej vsem voščim vse naj naj v novem letu 2014, da bi se vam želje izpolnile, zdravje vam služilo, denarnice napolnilo, nasmeh in sreča v srcu izpolnilo.

Za praznike sem tudi jaz naredila štiri vrste piškotov iz receptov na naši Kul.Sloveniji:

-moji mehki medenjaki - različne oblike in velikosti ,ki sem jih še prelila z belo glazuro, rumovim prelivom  in s svetlečim prelivom za torte in kolače,

-orehovi rogljički - nastalo je nekaj rogljičkov, pa nekaj smrekic, zvezdic,... pa spet prelito z glazurami,

-ovseni piškoti z rozinami,

-navadni piškoti - raznih oblik in velikosti  in z barvnimi glazurami.

Vse mase za piškote sem pripravila med tem, ko se je pekla potratna potica - ta pa je najboljša od najboljših.

Vse piškote sem delala prvič, se  kolikor toliko držala receptov, seveda brez mojih dodatkov ne gre. To so limonina lupinica, cimet, klinčki v  prahu in začimbe za kuhano vino. Vsako maso sem zavila v polivinil vrečko in jo postavila na okensko polico, saj pred prazniki in tudi drugače nimam kaj dosti ptostora v hladilniku. Tako je nastalo pravo malo morje piškotov, vseh barv in oblik .

Nisem pa nič slikala, saj verjetno ne bi znala naložit slik.

lp  

 

 

 

 

 

 

 

 

cveticamarjetica

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

5. jan 2014 21:04

TMoji piškoti so pa bili: sadni kruh, čokoladni poljubčki, orehovi rogljički, gobice, razpokani piškoti, lešnikove razine s čokolado, linške oči, kosmate roladice (na sredini je čokoladna krema), orehi. Za na povrh pa še kremne rezine :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 05. 2014 21:12

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. jan 2014 6:36

Vrtejbenka, vprašanje zate. Ali si pekla kolače v modelih za enkratno uporabo in če si, kje si jih kupila. Oz. v čem si pekla, ker zgleda zelo lepo in v teh posodah lahko daš iz roke najbrž.

Hvala

karnak

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. jan 2014 10:31

Karnak,te posodice smo kupile v Peki.si v Ljubljani.V njih lahko pečeš peciva in kruh ,kar je bolj gosto testo.Mislim da je cena nekje okrog 0,50€ za posodico.Najbolj znana peka v teh posodicah,sicer okroglih in višjih je za panettone.Odlično se peče ,lep izgled (pazit pri polnjenju,ker meni je šlo malo testa po robu in ni ravno najlepši izgled) postrežeš pa kar v tem modelu.

Vrtejbenka

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

6. jan 2014 12:30

Teja, jaz bi te pa prosila za recept za kosmate roladice in čokoladne poljubčke. Sem bolj čokoholik ...  Sicer sem pa sama pekla twix piškote (prirejen recept snickers piškotov), kokosove solze v obliki zvezdic, čokoladne huzarske krapke, orehove rogljičke, nebeške poljubčke, linške, razpokane piškote, gobice ter božično-novoletne piškote. Malo za doma in malo za darila in Miklavža. Aja, Anja27, Vas pa prosim za recept za borovničeve čolničke in rožne piškote. Bom obema zelo hvaležna za pomoč. 



selčica

Sporočilo je spremenil(a) selčica dne 06. 2014 12:32

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. jan 2014 20:52

Vrtejbenka, hvala, bom kupila, zelo všečno.

karnak

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

11. jan 2014 13:54

Selčica recept za kosmate roladice je tukaj http://www.kulinarika.net/recepti/19182/sladice/kosmate

 

Recept za čokoladne poljubčke pa je iz knjige Alenke Kodale: Najboljši piškoti

Testo:

500 g moke

375 g masla

225 g sladkorja

3 rumenjaki

45 g kakava v prahu

1 vanilijev sladkor

malo cimeta

Nadev:

300 g jedilne čokolade

100 g sladke smetane

malo ruma

 

bela čokolada za okras

 

Vse sestavine zgnetemo v gladko testo in ga damo za dve uri počivati v hladnilnik. Potem oblikujemo manjše kroglice in v sredini s kuhalnico naredimo vdolbinico. Piškote pečemo 12 minut na 175 sto.cel. Pečene ohladimo.

Sladko smetano z rumom zavremo in prilijemo stopljeni čokoladi. Dobro premešamo, napolnimo v dresirno vrečko z ravnim nastavkom in nadevamo v vdolbinice. Pustimo jih, da se nadev strdi. Povrhu piškote malo popišemo z belo čokolado.

Anja27, Vas pa prosim za recept za borovničeve čolničke in rožne piškote. Hvala.

 

tej_a

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

11. jan 2014 14:55

Najlepša hvala! Bom poskusila v kratkem.

selčica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

11. jan 2014 18:30

Pošiljam recepte za borovničeve čolničke in rožne piškote, ki sem vam jih poslikala v letošnji decemberski Lisi. Upam, da se bo videl tisk.

Borovničevi čolnički se naredijo res super. Testo enkratno, tudi borovničeva marmelada se fino strdi, hitro so narejeni. So nekaj posebnega na krožniku tako po okusu kot po izgledu.

Rožni piškoti so bolj problematični za izdelavo. Lotila sem se jih, ker sem si v ta namen že poleti posušila cvetove vrtnic in sem pričakovala, da bodo res mega. Testa je ogromno, za prvič priporočam polovično maso. Meni se testo nikakor ni dalo brizgati, zato sem testo nazadnje razvaljala in izrezala rožice. Pri peki mi je testo zaradi pecilnega preveč narastlo, zato priporočam testo brez pecilnega. Ampak, če se dajo brizgati, je verjetno pecilni v receptu potreben. V čokoladni obliv sem dala samo en čili, ker sem imela strašno pekoče in se mi je zdelo več kot dovolj. Potem, ko se je obliv zlil z ostalim piškotom, pa se čili sploh ni čutil in bi verjetno res morala ubogati recept in dati tri stroke, kot je pisalo. Končni okus piškota je sicer dober, ampak ni pa bil "wow" - kot sem pričakovala glede na vse sestavine in čas, ki sem ga vložila v izdelavo.

LP ::: Anja

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

11. jan 2014 21:48

Anja27, čestitke za čudovito pecivo. Povsem očarana sem nad linškimi snežinkami. Krasne so. Ne morem si predstavljati, kako lahko naredite tako lepe krake. Imate valjar z distančniki? Meni se namreč konice vedno bolj zapečejo ... Lepo pa prosim za recept za lešnikove trikotnike; me mikajo. Za borovničeve čolničke, za katere sem tudi nameravala prositi, smo vmes že dobili -- hvala tudi v mojem imenu.

Poloni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti