Novoletno pecivo 2013

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2013 12:57

Nas je letos odneslo v kičeraj ...

mamamia

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

25. dec 2013 14:38

Krasne piškote ste ustvarile. Letos meni ni bilo ravno usojeno, da bi spekle več vrst, ker je prišla vmes poškodba gležnja.

Vmes sem vas spraševala, kaj narediti, če se čuti preveč kapučina, in moram povedat, da nisem nič naknadno dodajala. Po peki so bili zelo okusni. Zdaj vas prosim za namig, s čim bi jih zlepila. Spekla mi jih je svakinja, ker jaz več nisem mogla. Nekje dva pekača je bolj tankih, zato bi jih zlepila.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2013 16:55

Jaz bi jih lepila s čokolado, da se ne izgubi okus kapučina. Ali pa s kremo iz enega beljaka, ki ga stepešz 20 g sladkorja, poem pa v to vlijem vroč sirup iz 60 g ladkorja, ki ga segreješ z eno žloco vode, na koncu pa dodaš v kremo še 30 g zmehčanega masla. Je nevtralen okus, pa bela barva da kontrast temnejšim piškotom.

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. dec 2013 17:04

Ninja, to je bil pa pravi pekarski maraton. Tudi jaz sem morala ponoviti peko piškotov, ker jih je zmanjkalo, vendar samo moje tri najljubše: razpokane piškote po receptu Vanje_V-ZDA, pomarančne piškote in rozen torto, pa še pehtranovo in makovo potico (orehove noben noče več jesti). Do silvestra si bom ravno malo odpočila, da bom še kaj spekla, ta trenutek pa se mi vse gabi od preveč vsega dobrega.

Sweetie

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

25. dec 2013 21:15

Sweetie ja je bil kar zalogaj, od ponedeljka popoldne do četrtka pozno zvečer, s tem da je v sredo, ko sem imela dopust, pečica laufala skoraj 20 ur. No danes sem spekla še eno kokosovo potičko in pripravila okraske za silvestrsko torto. Mi cuker ne da miru .

Ninja24

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. dec 2013 0:32

Tako kot vsako leto, sem si dala duška in napekla eno malo brigado piškotkov. 

 

Takle mamo:

- marcipanovi

 

- kokosovi

 

- orehovi rogljički

 

- ingverjevi (zelo ingverjevi)

 

- mehki medenjaki

 

- klobučki

 

- čokoladni prtinkuš

 

- prtinkuš

 

-čokoladno orehovi

 

- huzarski

 

- frizijski

 

- razpokani

 

- kukiji

 

- speculaas

 

- zimska kolesa

 

- breskvice

 

Delala sem po receptih iz kulinarike, iz knjige Alenke Kodele, iz knjige Božična peka, Ramine knjižice, nekaj pa jih je iz mojega zvezka

 

 

 

 

 

MM

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. dec 2013 7:03

Letos nič, oz-pečem ko se mi zalušta. Imam toliko prijateljev in mojih posvojenih tetk, da dobiva konstantne pošiljke raznih dobrih zdravih, low sugar in prava čokoljat dobrot. Tudi od TETKE SKUTE fiiiina DOMAČA (nafilana da te podere) OREHOVA POTICA, marmeladni žepki ter keksi na metre. Jap, res je neverjetna in ravno zato je tudi njej dober mož nekaj prinesel. Je bila takooooooo presenečena in ganjena 

Kar dalje uživajte in pečite, pa slikice nalagajte. SUPER STE, moje dame in gospodiči

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

26. dec 2013 10:47

Wow, kakšni lepi piškoti! Ampak resno, a to zdajate za darilca a doma vse pokonzumirate? Če se ne motim, je ena napisala, da jih je napekla 23 kg  

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

26. dec 2013 11:02

Mamamia, hvala za odgovor.

Morska medvedka, kakšno kremo si naredila v zimskih kolesih?

Hvala za odgovor.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

26. dec 2013 12:46

za konec sem spekla še tele:

angleški kolački

lešnikovi kroketi

r

rumove kocke

limonine rezine

lp, tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti