Novoletno pecivo 2013

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. nov 2013 10:53

Najprej pohvala vsem. Tudi jaz zelo rada pečem in vsako leto nekaj novega. Ampak zanima me kam date take enormne količine? Pri nas gre ampak da bi pa pekla take enormne količine mi pa negre skozi. Načeloma se mi zdi da se dosti manj poje kot včasih, stran pa ne mečem sploh v teh časih. Poleg tega pa tudi ni zravo pojesti nevem koliko sladkega raje dam na mizo sadje.

Pekla sem tudi že da sem dajala pri novoletnih darilih, ampak vidim, da nasplošno ljudje nimajo več tako radi sladkega oz. je vsega že preveč.

testeninca

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

10. nov 2013 11:00

Vesna rada peče, kaj vse je na prvi sliki?

Patricija

patricija

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. nov 2013 11:25

Sweetie je napisal/a:

o, Darjuška, všeč mi je pisanost na tvojem krožniku. Predvidevam, da pri rumenih piškotih ne gre za sladkorni barvni obliv, ampak daješ v testo barvilo, ali kaj? Daj, pojasni.



Sweetie

 

Pravilno predvidevaš, da dam barvo med testo. Dam jedilno barvo v prahu in nekaj tekoče. Mi pride lepše in manj sladko kot če oblivam z obarvano čokolado ali sladkornim ledom. Če hočeš mi na ZS pošlji tvoj mail in ti pošljem svojo skripto v kateri je okoli 40 receptov za piškote (večino tukaj s kulinarike), moje fotografije in nekaj nasvetov - tudi o barvanju testa. Lep pozdrav

http://www.mojalbum.com/tajda

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. nov 2013 11:28

Testeninca. Pri nas dajemo škatlo mešanih piškotov in nekaj medenih izdelkov kot darilo ob božiču. Eni dobijo manjše vrečke, drugi večje škatle. V teh letih se še ni nihče pritoževal nad darilom. Celo nasprotno včasih sprašujejo ali bodo letos tudi piškoti, ker jih z veseljem čakajo. Poleg tega pa pravilno shranjen piškot zdrži tudi en mesec.

http://www.mojalbum.com/tajda

Vesna rada peče  

član od: 9.11.2013

sporočila: 93

10. nov 2013 11:45

Testeninica - kot je povedala že darjuška. .. tudi jaz dajem piškote za darilo prijateljem, sorodnikom itd in vsi se jih veselijo in že zdaj nekateri spašujejo kaj bom letos splekla. Lansko leto mi jih je še zmanjkalo oz niso zdržali do novega leta :)

Vesna rada peče

Vesna rada peče  

član od: 9.11.2013

sporočila: 93

10. nov 2013 11:54

patricija je napisal/a:

Vesna rada peče, kaj vse je na prvi sliki?

Patricija



patricija

 

Huh to je lanskoletna praznična peka. Bom kar naštela:
Snickers arašidovi kukiji
Grške zvezdice
Mini pitke s suhim sadjem
Linški arašidovi im malinini piškoti
Cappuccinno piškoti
Brownie piškoti z arašidovo kremo
Mandljeve kroglice polnjene z marcipanom in brusnicami
Orehove zvezdice s spocoolos namazom
Speculaasi polnjeni s kostanjevo marmelado
Polnjeni medeni kvadratki
Makroni z marcipanom in praženimi lešniki
Nadevani orehovi kukiji
Karamelni rolo piškoti
Lešnikove kroglice s praženim kokosom
Linški piškoti z marmelado iz kuhanega vina
Orehovi piškoti s truffle nadevom in praženimi mandlji
Dvojno čokoladni kroglice
Sezamovi piškoti
Totalno čokoladno pomarančni kukiji

Vesna rada peče

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. nov 2013 12:25

Vesna ,tvoja ponudba piškotov je enkratna..pa so kje napisani recepti?...jaz zbiram recepte za piškote..imam kar lepo zbirko ,pa se še vedno kaj novega najde..

lp goga

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. nov 2013 13:14

Vesna tudi jaz se pridružujem goginim pohvalam in prosim za recepte. Če jih imaš v el. obliki, bi bila sploh vesela, če bi ti lahko sporočila svoj mail.

http://www.mojalbum.com/tajda

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

10. nov 2013 14:12

buaaaa! a ste res morale priti na dan s temi čudovitimi fotografijami! Prave mojstrice me spravljate v jok, ker jaz enostavno nimam časa...

Čestitke vsem!

beatrice

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. nov 2013 14:27

beatrice,

nisi edina. Zelo rada imam praznični čas in piškote, v zelo ješči družini sem zrasla in to se ni do zdaj prav nič spremenilo, ampak pri vsej ljubezni, da bi pekla 20 različnih vrst piškotov, mi pa na kraj pameti na pade. Naredimo dve ali tri vrste, malo se poigramo z dekoracijami in polnilom (marmelada, čokolada, marcipan, nugat - pa imaš iz istega testa štiri različne okuse), to je pa vse. Je pa tudi res, da ne moreš toliko speči, kolikor smo pri naši hiši sposobni pojesti., saj izginjajo kar sproti, kakor jih jemlješ iz pečice, tako da je treba kar precej partizanskih spretnosti, da sploh ostane kaj, kar se da krasiti.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti