Novoletno pecivo 2013

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

23. nov 2013 20:09

Pirnica hvala. Bi rada naredila nekaj podobnega settembrinom (piškoti s figovim polnilom), ker en kozarec figove marmelade ne gre in ne gre v promet, pa bo pomoje tole testo kot nalašč za take piškote.

motovilčica

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

23. nov 2013 22:28

Živijo, jaz sem že pekla eno poskusno peko in sicer orehove rogljičke, polovici sem končke pomakala v čokolado in posula s kokosom in mehke cimetove kekse, take veliike kroge z obročkom, vmes sem namazala marelično marmelado, manjšim krogcem, ki so mi ostajali pa sem ohlajenim nažličkala čokoladni obliv in vtisnila oreh. Izgled na poln pladenj me je očaral, prvič sem piškotke pedenala.

Jutri pečem poskusno medenjake in klasične piškotke, polovico bom z ribezovo marmelado in kokosom posula, polovici pa bom pred peko nabrizgala orehovo-beljakov nadev, že preverjeno pa spečem tudi skutne blazinice . Juj se že veselim.

Nalašč sem si kupila piment, madona kak vonj ima, me je kar malo presedlo, a za piškote da je to, no pride še na vrsto, komaj čakam da vidim kako pridiši, mislim da bo za speculaase...

Pozdravček, pa veliko mamljivih dišav in veselja ob peki želim vsem!

ursiii

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

24. nov 2013 10:31

pri nas je v teh dneh dišalo po poskusnih piškotkih in sicer piškotkih s karamelno čokolado, kokosovih rožicah in mandljkevih kroglicah.

 

pred leti sem zasledila, da je ena članica prilepila link in opisala kako se doma naredi škatlico za praline iz tršega papirja.Nikakor ne najdem tega linka, pa me zanima če katera ve, v kateri temi se je govorilo o tem.Namreč rada bi naredila praline za božična in novoletnacdarila.

Lp

ledenka_

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

24. nov 2013 11:08

Jaz pa obožujem piškote Cuor di mela, tiste jabolčne. Ali ima kdo kak približek recepta?

Zelda

urška_  

član od: 26.11.2009

sporočila: 3

24. nov 2013 12:18

Bannanna, hvala za koristen nasvet..res bi raje videla da esenca ni obravana..verjetno se bom odpravila ponjo kar v njihovo trgovino, ki je baje na Rudniku :)

urška_

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. nov 2013 12:21

Zelda,to so moji Cuor di mela,recepturo sem pred časom pobrala z enega italijanskega bloga.

Testo:

50 dag moke

20 dag sladkorja

20 dag masla

2 jajci

1/2 pecilnega praška

semena 1 stroka vanilije

ščep soli

 

Nadev:

4-5 jabolk

žlica masla

sladkor po okusu

cimet,sok limone po okusu

Po pravilih za krhko testo zamesiš vse sestavine za testo in naj počiva zavito v hladilniku vsaj urco.Med tem narediš nadev.Jabolka olupiš.dve jih naribaš dve pa narežeš na kocke,Na žlici masla jih podušiš,dodaš sladkor,cimet.limonin sok po želji in okusuter jabolčno maso ohladiš.Testo razdeliš na dva dela,na en del polagaš kupčke nadeva,pomeri z modelom ,kakšna naj bo razdalja,z drugim delom razvaljenega testa pa pokriješ.Z okroglim modelom za kekse ali  kozarčkom potem počasi oblikuj biškotek.Moraš počasi pritiskat da se lepo obe testi sprimete.Lahko pa izrežeš že prej krogec  ,v sredino daš nadev in z drugim krogcem prekriješ ter stisneš.Pečeš približno 15-20 minut na 175,odvisno od pečice.

Vrtejbenka

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

24. nov 2013 13:30

Vrtejbenka hvala. Bom poskusila.

Zelda

enadvatri  

član od: 17.6.2011

sporočila: 24

26. nov 2013 14:32

oj

mi bomo tudi že ta teden začeli s peko, kako bo dišalo pa še ne vem....gotovo bodo medenjaki, lincerji, čokoladno huzarski krapki, čokoladne zvezdice.... več pa še ne vem....

 

me pa zanima recept za novoletne svečke v obliki šamrol...res so fajni.....

 

veliko uspehov pri peki

enadvatri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti