Odstranjevalecvlage- razvlađilec zraka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. nov 2013 7:32

Naročila sem tega, mislim, da bo dovolj, ker ga rabim samo za spalnico (11m2), sine se je malo pozanimal na faksu in bi naj bilo OK. Cena je pa tudi sorazmerno ugodna.  Poročam, ko ga dobim in uporabim.

 

http://trgovina.mercator.si/tehnika/gospodinjski-aparati/

marjja

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

28. nov 2013 19:23

Tiste, ki imate razvlažilce bi prosila,če lahko napišete koliko časa imate vklopjleno to zadevo.Mi smo ga nabavili in bi prišlo prav, če poveste svoje izkušnje, tako za orientacijo.Je pa prostor 14 kvadratov.Hvala.

dari

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

29. nov 2013 20:05

Najboljša investicija do sedaj. Midva ga vklopiva in se izklopi sam ko v prostoru ni več vlage. 

Suzi

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

29. nov 2013 23:16

 

Prejsni teden se mi je kar srce trgalo od zalosti. Pa majhni otroci v hisi....pa ta pre....ta vlaga!!

Zdaj smo tudi mi zalaufali razlazilec in je ze boljse.

Me pa zelo zanima ta sistem od LEX....kaj lahko prosim za kaj vec informacij? Kje se to dobi. Nacin kako dela je ze dobro opisan.

Ker nam hise izolirat se ne bo ratalo tako hitro. Grajena je bilo v 50 letih. Odkar smo zamenjali okna je se huje.

Pa zanima me, ce kdo ve kje se dobi tista zadeva, da meri koliko je vlage v prostoru. Ker prevec izsusit nocem.

Zame je to precej grozno, ker tezko spim pri zaprtih oknih. Tudi ce je minus 10 me ne moti, ce sem zadekana, samo, da je zrak cist. Zdaj pa ne moremo met odprto, ker se natolce vlaga notri.

 

 

 

Schnugg

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

30. nov 2013 12:34

Sestra je kupila merilec vlage v Baby centru.

Suzi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. dec 2013 10:20

Tudi mi se spopadamo z vlago in plesnijo odkar smo kupili stanovanje. Problem je, da imamo toplotne mostove.

V začetku smo imeli razvlažilec Zibro, ki je nabiral veliko vode, vendar se v prostoru raven vlage ni bistveno znižala. Še vedno smo imeli po kotih polno plesni.

Očistili smo jo, premazali s varikino, prebelili. Nato smo na vse radiatorje namestili termostatske ventile, da se sobe otrok in kopalnica bolj grejejo. Zatem smo Zibro prodali in v dnevnem prostoru namestili klimo, ki ima tudi funkcijo gretja ( razvlaževanja, razkuževanja) tudi do - 15 stopinj.S tem, da dnevni prostor večinoma grejemo s klimo se nam na položnici za elektriko ne pozna bistveno v zimskem času - iz 47 evrov pride največ na 60. Ampak zato porabimo manj za plin.

Letos smo kompletno stanovanje prebelili z bio apnom.

Trenutno se ubadava z vprašanjem kaj narediti z steno v otroški sobi, ki meji na utility, ki ni ogrevan. Razmišljala sva o termičnemu premazu, pa najbrž ni prava rešitev. Ponujajo tudi IR panele, ki sušijo steno, pa se še nisva odločila. Najbrž po potrebno vgraditi rekuperator ( verjetno bosta 2 zadostovala) - sva dobila eno dober namig ( Lunos), vendar se bova še pozanimala, saj ni poceni. Zanimiv je, saj je primeren za stanovanje.

V spalnici plesni nimava, saj imamo tudi pozimi ponoči odprto okno (minimum) in zaprt radiator. Pa zelo jo zračimo.

V kuhinji pa sva na neogrevano severno steno zaenkrat čez zimo namestila na pult grelni kabel, ki skbi, da po ploščicah ne teče vlaga ob kuhanju in da je stena topla.Bova pa morala kuhinjo odmontirati in na steno namestiti grelno mrežo, ki se vklopi v zimskem času. Se pa kar bojim kako bomo kuhinjo spet sestavili, da se ne bo poznalo pri pultu.

Kupila sva tudi novo strešno okno - troslojno, ki ima tudi prezračevanje. Bomo videli kako bo letos, sezona kurjenja se je šele začela.

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02.dec 2013 10:21

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

2. dec 2013 11:21

Itak da lahko zračite, če imate probleme z vlago. Še priporočljivo je. Samo potrebno je pravilno zračiti. Parkrat na dan za par minut prepih na celo in to je prezračevanje.

Nikakor pa ni prezračevanje če odpreš okno na kip!

 

Parim ljudem sem že svetovala tako in so se znebili plesni in podobnih nadlog. Samo pravilno prezračevanje je popolnoma dovolj, če ni res zelo hud problem.

 

Največji problem pa je v tem da ljudlje mislijo da zgubljajo toploto če tako zračijo in jim je škodat tega...

Probajte me poslušati in nato povejte izkušnje.

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. dec 2013 12:14

Pri nas samo zračenje ne zadostuje.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. dec 2013 16:12

Tudi pri nas ne.

Nimam pa sreče z razvlažilcem. Pri  Mercatorju ni več na zalogi, smo zvohali na xxx strani ( sine je naročeval, ne vem kje, nekje v  Nemčiji)), pa ne dobavljajo niti v Avstrijo, kaj šele v Slovenijo. Zdaj smo pa malo dali na stran, bomo videli kako bo letos, ampak že slabo kaže. No, Air max imamo, bolje je kot nič, ampak še zdaleč ni v redu.

Bo pač res treba enega dragega kupiti...Problem je pa samo v spalnici, niti v kopalnici brez okna ni plesni, spalnica pač ima slabo izolirano zunanjo steno, pa še najvišje v bloku smo.  

 

!!!

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti