Grški jogurt

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. nov 2013 12:06

Jaz ga kupim tudi v leclercu, njihovo znamko. Mi je pa zelo dober tudi Total 0%, vendar mi je predrag.

Zelo podobnega okusa in kosnsistence, kot grški jogurt, je jogurtova kisla smetana(Ljubljanske mlekarne).

Vesnuska

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

9. nov 2013 19:19

Zadnje čase se ga dobi tudi v Lidlu, vendar zame je še vedno najboljši tisti iz LeClerca (njihova znamka), vsi ostali jogurti, navadni, sadni mi niso všeč.

Levinjav

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

10. nov 2013 10:21

Ne dolgo nazaj sem prvič kupila grški jogurt in sicer navadnega od Dukata, zelo dober. Zadnjič pa sem za pokušino vzela še Total-ovega in mi ni preveč všeč, za pikico prekisel se mi zdi. Naslednji, ki ga imam namen sprobat je Lidlov in pa Dukatov z okusom pistacije, sem ravno brala pohvale kako slasten je.

Cinnamon Stick

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. dec 2013 0:16

Cinnamon Stick je napisal/a:

Ne dolgo nazaj sem prvič kupila grški jogurt in sicer navadnega od Dukata, zelo dober. Zadnjič pa sem za pokušino vzela še Total-ovega in mi ni preveč všeč, za pikico prekisel se mi zdi. Naslednji, ki ga imam namen sprobat je Lidlov in pa Dukatov z okusom pistacije, sem ravno brala pohvale kako slasten je.

Cinnamon Stick

Dukatov z okusom pistacije - poskusila par dni nazaj. Ni švoh, ampak - to ni to, niti toliko ne, da bi ga še kupila. Navadnega ni bilo, moram bit pozorna naslednjič. Bil je pa en jagodni, pa sem mal dvomila. Ma, bom drugič probala. Pa lidlovega tudi, če ne bom pozabila.

 

Pomojem bi bila najboljša varianta, ki bi nam rešila težavo, da začnemo razmišljat o dopustu  2014 oz. 2015 na kakšnem grškem otoku

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2013 9:57

Hm, najboljši izdelovalci grškega jogurta so iz Grčije.... In pri nas se največ grškega dobi od Totala. S tem, da se jogurtu doda med, pa eventuelno še praženi mandlji.

Dukatov je okej, ampak milje dalječ od grškega.

Vendelina jr.

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

7. dec 2013 11:16

Priznam, Totalu sem naredila veliko krivico - poskusila sem ga namreč kar direkt iz lončka, brez vsakršnih dodatkov in res se mi ni zdel nič posebnega. Naslednjič sem ga razmešala, da je postal lepo kremast, prelila z medom in potresla z drobljenimi lešniki (nisem imela kakšnih bolj "primernih" oreščkov), bilo je nebeško.

Cinnamon Stick

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

7. dec 2013 11:49

Ko pišete, da ga prelijete z medom je to razmerje 1:1 ali malo manj :D

 

simond

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. dec 2013 11:59

Cinnamon Stick je napisal/a:

Priznam, Totalu sem naredila veliko krivico - poskusila sem ga namreč kar direkt iz lončka, brez vsakršnih dodatkov in res se mi ni zdel nič posebnega. Naslednjič sem ga razmešala, da je postal lepo kremast, prelila z medom in potresla z drobljenimi lešniki (nisem imela kakšnih bolj "primernih" oreščkov), bilo je nebeško.

Cinnamon Stick

 

Tole se pa že sliši precej bolj mamljivo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. dec 2013 13:54

simond je napisal/a:

Ko pišete, da ga prelijete z medom je to razmerje 1:1 ali malo manj :D

 



simond

Manj.  Toliko da med prekrije povvršino, je čisto zadosti.

Vendelina jr.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. dec 2013 15:03

Veliko jogurtov dnevno pojem, na nobenega ne prisegam, mi je pa ta grški jogurt všeč zato, ker je bolj gost in kremast, to, da naj bi bil iz ovčjega mleka me ne gane, saj naj bi bilo naše kravje mleko tudi lahko tako kremasto dobro, dodam žličko Gelee royala medu za starejše, žličko drobljenih bučnih semen, žličko gostega dobrega bučnega olja, premešam ... in potem vsem razlagam, ki me hočejo poslušati, kako zdravo jaz živim

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti