Grški jogurt

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

tema odprta - 7. nov 2013 12:33 | ogledi: 14.077 | odgovori: 23

Zdravo

Mene pa zanima kje kupiti grški jogurt in če ima kdo kak dober recept z njim?

najlepša hvala,lp andraž

tamal_endi

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

7. nov 2013 12:39

V vsakem večjem supermarketu sem ga še videla.

Najbolj osnoven recept je, da ga posuješ z medom in orehi, ali praženimi mandlji. Tzaziki je tudi bolj gost, če je narejen z grškim jogurtom. Sicer se obnese povsod, kjer se navadni jogurt, le zavedati se moraš, da je bolj gost. Meni je najboljši sam.

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

7. nov 2013 12:45

Hvala za hiter odgovor :P

tamal_endi

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

7. nov 2013 12:48

V vseh večjih marketih, v Leclerku ga imajo pa vedno. Grški jogurt lahko preprosto ponudiš kot sladico - jogurt, žlica dobrega, tekočega medu, potreseš s praženimi mandljevimi lističi (mandljeve lističe popražiš na suhi teflonski ponvi, pazi, da jih ne zažgeš, ker so zelo tanki). Lahko narediš grški Tzaziki - nekaj receptov je tudi tukaj na kulinarili, drugače pa gre jogurt, naribana , sol, poper, olivno olje in koper. Jaz ga veliko uporabljam kar namesto kisle smetane, ker je nekoliko manj masten in se izogibamo živalskim maščobam (holesterol). Lahko pa ga uživaš tudi čisto samega ali pa z dodatkom sadja ali poljubne (tebi ljube) zelenjave.

Pa dober tek.

Hauschka

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

7. nov 2013 13:09

hvala

tamal_endi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. nov 2013 13:14

Da ga boš laže našel - je znamke Total (najbolj pogosto), meni se zdi tudi, da je bolj kisel. Najbolj me spominja na kislo smetano in jaz ga samega ne bi mogla jest. Dam ga v kakšno kremo za pecivo ali torto.

JJ

tamal_endi  

član od: 22.1.2012

sporočila: 22

7. nov 2013 14:13

hvala

 

tamal_endi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2013 14:53

Hauschka je napisal/a:

V vseh večjih marketih, v Leclerku ga imajo pa vedno. Grški jogurt lahko preprosto ponudiš kot sladico - jogurt, žlica dobrega, tekočega medu, potreseš s praženimi mandljevimi lističi (mandljeve lističe popražiš na suhi teflonski ponvi, pazi, da jih ne zažgeš, ker so zelo tanki). Lahko narediš grški Tzaziki - nekaj receptov je tudi tukaj na kulinarili, drugače pa gre jogurt, naribana , sol, poper, olivno olje in koper. Jaz ga veliko uporabljam kar namesto kisle smetane, ker je nekoliko manj masten in se izogibamo živalskim maščobam (holesterol). Lahko pa ga uživaš tudi čisto samega ali pa z dodatkom sadja ali poljubne (tebi ljube) zelenjave.

Pa dober tek.



Hauschka

 

A jogurt je pa  iz morske vode ali rastlin? Že, da je manj masten (no ja, bistveno sicer ne), samo se hecno sliši

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. nov 2013 15:57

Meni je 0% grški jogurt nepogrešljiv v kuhinji. Sama delam sadne jogurte odkar je Faye prvič prišel na trgovinske police, dodam ga mehiški hrani, delam polivke za solate ipd. 

 

Vanja

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. nov 2013 20:30

Jaz takega grškega jogurta kot v Grčiji še nisem jedla doma. So vsi nekam kiselkasti. Tekstura še je nekako, ampak okus pa čisto nekaj drugega in ne tisti pravi. Tudi tisti Total.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti