Orehi, ponovno zamrzovanje

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

tema odprta - 6. nov 2013 22:08 | ogledi: 7.273 | odgovori: 6

Danes sem dobila v dar večjo količino (2 kg) mletih orehov, ki jih je darovalka pred tem hranila v zamrzovalniku. Orehe sem tudi sama shranila v v zamrzovalnik, saj jih na hitro in v taki količini ne bi znala porabiti. Glede nadaljnje uporabe imam sedaj nekaj pomislekov, saj nas izrecno svarijo, da se že zamrznjenih stvari ne sme ponovno zamrzovati.

Ali je kdo od vas že kdaj uporabil 2x zamrzovane stvari?

Hvala za kakšno mnenje o tem.

situla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. nov 2013 22:12

Pri orehih ni, vsaj kar se tiče mojih pogledov na zamrzovanje, nobenih zadržkov. Jaz bi jih na tvojem mestu pač porabila kdaj kasneje in bi jih mirno pustila tako kot jih imaš, toej drugič zamrznjene. Glede na to, da vsebujejo malo beljakovin, po moje ne more biti nobenih neprijetnosti.

Odločiti se boš morala seveda sama.

rimljanka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. nov 2013 6:13

Poskusi jih vseeno porabiti v nekem doglednem času (npr. do novega leta - pa mislim da to ne bi smelo biti pretežko), da ti ne postanejo žarki. Sklepam da bi se to lahko zgodilo, ker tudi pečenice, če jih hranimo predolgo v zamrzovalniku postanejo žarke. Sicer pa mislim, da ne bi smelo biti nič narobe.

 

 

tedyka

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

7. nov 2013 10:35

Hvala za odgovore. Podobno mi je rekla tudi oseba, ki mi je orehe dala, toda vseeno sem bila nekoliko v dvomih. Več glav več ve! Drugače pa sem si tudi sama zamislila, da bi jih porabila v decembru, okoli praznikov.

situla

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. nov 2013 12:42

Preživijo tudi dalj brez da bi postali žarki. lastne izkušnje, ker sem jih "pospravila" na dno zamrzovalnika in odkrila šele, ko sem le-tega ajala.

Loni Makaroni

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

9. nov 2013 9:53

Tudi sama hranim orehe v zamrzovalniku in to za dlje časa. Še nikoli niso postali žarki. Tudi glede ponovnega zamrzovanja ne bi smelo biti problema, čeprav se sama temu izogibam. Vendar v splošnem velja, da se ne sme ponovno zamrzovati mesa ipd, kar vsebuje kri... Sem pa npr. slišala, da kalamare lahko zamrzneš večkrat brez škode.

tisa55

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. nov 2013 15:18

Tisa, to so tudi meni rekli v ribarnici. Sicer pa ponavadi tudi v ribarnici če se da kupim zamrznjene kalamare, ker sem imela enkrat smolo, ko sem jih kupila v ribarnici trgovskega centra odtaljene in so doma zelo smrdeli (očitno so bili preveč časa odtaljeni v tisti vodi).

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti