Biskvit za torto

Lony247  

član od: 23.2.2012

sporočila: 38

tema odprta - 5. nov 2013 9:09 | ogledi: 18.574 | odgovori: 18

Živjo! Narediti moram torto in me zanima, koliko prej lahko naredim biskvit, da bo še vedno vredu? Torta je bolj zahtevna in se ne upam lotiti vse zadnji dan, pa me zanima, koliko časa lahko čaka biskvit in koliko časa potem narejena torta. Torta bo čokoladna. Hvala vam za odgovore, lp!

Lony247

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. nov 2013 9:32

jaz ga pogosto specem en dan prej, lahko ga pa tudi zamrznes.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2013 10:12

Vsaka torta, ki da kaj nase, je narejena vsaj 18 ur pred serviranjem, sedaj pa računaj, kdaj moraš začeti.

Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

5. nov 2013 10:19

Lony247 je napisal/a:

..koliko prej lahko naredim biskvit, da bo še vedno vredu? 

Jaz pogosto spečem biskvit 2 dni prej, kremo pripravim & torto sestavim pa en dan pred dogodkom.

Bo biskvit navaden? Takega sigurno lahko narediš tudi 3 dni prej, bolj zgodaj pa po moje ni smiselno, saj toliko dela pa tudi ne more biti s to torto...?

perpetua

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. nov 2013 12:25

Delam tako kot perpetua. 2 dni prej spečem biskvit, ga zavijem ali vsaj pokrijem s folijo, da se ne suši. En dan prej torto namažem s kremo in sestavim, zadnji dan pa jo okrasim. Včasih, ko sem delala vse naenkrat je bilo čisto preveč in na koncu, ko je bilo treba okrasiti, že nisem imela več volje, pa ravno takrat jo potrebuješ največ.

JJ

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

5. nov 2013 14:06

JanisJoplin, se podpišem pod tvoje besede! Na koncu res potrebuješ največ volje in časa. Pred leti sem torte vedno delala en večer prej ali celo isti dan (dopoldne) in morem povedat, da sem vedno precenila čas, ki sem ga imela na voljo. "Ah saj potrebujem le x časa za okrasitev" ... hja... niti ne...  

Vedno dodat najmanj eno uro k planiranju! :) NAJMANJ :)

vanilia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. nov 2013 23:18

Jaz specem biskvit kmalu za tem ko se odlocim da bom torto naredila in ga zamrznem. Tako mi ni treba hiteti in zapolnim luknjo v dnevu. sestavljam zamrznjen biskvit. Je lazje za manevrirat :)

Lony247  

član od: 23.2.2012

sporočila: 38

6. nov 2013 7:14

hvala vam za odgovore :) biskvit ni najbolj navaden, je prav za sacher torto iz neke knjige. ni mi pa jasno glede zamrzovanja biskvita...potem ko se to odtaja, ni nič preveč mokro, da bi mi pokvaril torto? problem je, da ni možno dobiti modela za to torto in bom mogla improvizirati in sestavljati - je tudi v tem primeru vredu če zamrznem biskvit, naj prej naredim oblike ali kako? zamrznjenega bom težko oblikovala?

perpetua sama receptura torte ni zahtevna, ampak oblika, ker je nekaj posebnega in ni nikjer za dobit modela. recept je pa tale: http://www.kulinarika.net/recepti/18543/sladice/sacher-

 

Lony247

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2013 9:00

Dragi otrok, poskusi, pa boš videla, pa saj je samo biskvit, ni raketna znanost...

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. nov 2013 10:03

meni je ta "vlaga" ki jo sicer minimalno pridobi zamrznjeno pecivo, pozitivna. Sploh pri kaki sacherci brez krem. ravno oblike boš najlažje naredila pri zelo mrzlem (skoraaj odtajanem) biskvitu. 

eni torte polivajo z mlekom, da so potem cele pocaste in izgubijo strukturo, zamrzovalnik naredi veliko manj škode

nana06  

član od: 11.12.2011

sporočila: 20

5. feb 2014 13:15

Bom kar tukaj nadaljevala. Pomeni, če damo biskvite v zmrzovalnik, so dovolj navlaženi in jih ni potrebno

polivat in jih kar zamrznjene namažemo s kremo. Za soboto moram naredit čokoladno torto, biskvite pa bi

pekla danes.

 Hvala

 

nana06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti