Biskvit za torto

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. feb 2014 14:13

če je biskvit suh, je pač suh, mu ni druge pomoči kot da ga polivaš. to sproti vidiš. oziroma se odločiš za recepte, ki vsebujejo dovolj maščob

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. feb 2014 14:23

Kako pa se zamrzovanje odnese pri biskvitih, ki so vlažni že sami po sebi (npr. biskviti za schillerjevo torto, ki so narejeni brez moke)?

Life is war against boredom~

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2014 9:05

MiriBon je napisal/a:

Kako pa se zamrzovanje odnese pri biskvitih, ki so vlažni že sami po sebi (npr. biskviti za schillerjevo torto, ki so narejeni brez moke)?



Life is war against boredom~

Pacavasto, kako bi pa se lahko drugače.....

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. feb 2014 9:18

Aha, sama sem sicer predvidevala, da bi bilo najverjetneje precej pacasto.

;)

Life is war against boredom~

jezičnik  

član od: 20.10.2014

sporočila: 11

22. okt 2014 8:40

Bi mi znal kdo povedati kako ravnati z reform torto... Naredil jo bom en dan prej, ostanek pa bi potem postregel še dva dni kasneje (ko bo torta 'stara' 3 dni). Bo tako dolgo zdržala v hladilniku? Bi jo bilo boljše dati vmes v zamrzovalnik in kako bi se obnesla po odtaljevanju?

Mimogrede pa še vprašanje glede količin. Nekje sem prebral, da naj bi se računalo tam okrog 100 g torte na osebo. Je varno kar sešteti količine posameznih sestavin za torto in predpostavljati, da bo to njena skupna teža? V primeru reform torte (10 jajc ...) pride skupna teža okrog 2 kg, kar bi denimo zadostovalo za 20 ljudi. Je to res?

jezičnik

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. okt 2014 22:21

Mislim, da bi ostala tudi v hladilniku, ker te starinske torte so sladke in z maslom, prav zato, da so se dalj časa obdržale. Zato tudi niso namočene in okrašene s smetano. Če jo zamrzneš pa sploh ne tvegaš in gotovo bo nespremenjenega okusa in strukture.

Glede na to, da je torta zelo nasitna, bi je lahko bilo dovolj za 20 ljudi, vendar sama ne bi tvegala.

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. okt 2014 8:48

Reformico lahko pustiš v hladilniku ali na hladnem mestu zunaj haldilnika tudi več dni, štiri ali pet. Samo prepoji se še bolj in je še boljša. Pri nas več kot tri dni itak ne ostane, prej izgine.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. okt 2014 8:59

Reformico lahko pustiš v hladilniku ali na hladnem mestu zunaj haldilnika tudi več dni, štiri ali pet. Samo prepoji se še bolj in je še boljša. Pri nas več kot tri dni itak ne ostane, prej izgine.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti