Obroči za torte in ostali pripomočki

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 5. nov 2013 8:41 | ogledi: 9.920 | odgovori: 8

Rada bi kupila nastvljiv obroč za torte in sem slučajno prišla na internetno stran, kjer imajo akcijo in mislim da dokaj ugodne cene: http://www.edelstahl-in-bestform.de/shop-1/tortenr , če slučajno katero zanima.

 

Sicer pa bi vprašala, kakšne izkušnje imate s temi obroči in ali moram kupiti tudi postavek, da bom lahko spekla biskvit ali lahko dam kar na pladenj v pečici.

 

biba

Temo je spremenil(a) mbarbe dne 5. nov 2013 8:42

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. nov 2013 8:43

To je za sestavljanje tort, ne za peko. Ne enem mojem prav piše da ni za v pečico, čeprav je kovinski. Spečeš v njem lahko samo, če mu narediš dno iz alufolije in gor zapogneš. Jaz dam dve plasti.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. nov 2013 8:55

Sama pečem vse torte v teh obročih.Ga položim kar na pekač,kjer je peki papir,nastavim na željeno velikost...če pa kje zeva luknjica med obročem in peki papirjem,pa od zunaj potresem žlico drobtin,da ustavi zlitje surovega in tekočega testa.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 05.nov 2013 08:56

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. nov 2013 9:28

ne pozabi dodat se postnine. Drugace pa se mi zdi, da sem jih videla po ugodni ceni v muellerju ali nami.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2013 10:11

V tej zadevi se čisto lepo peče (kombiniraš pločevinasti pekač, peki papir in obroč), je pa rahlo sitnobno to zadevo potem očistiti (ker se tista biskvitna zadeva prime na kovino, pred tem je pa tak raztegljiv obroč malo težej kvaliteno namastiti).  Jaz sem enkrat raztegljiv model potem še en dan namakala v plastični posodi in prilu, da se je zadeva toliko zmečala, da se je dala očistiti

 

Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. nov 2013 13:15

Tak obroč, ki ga opisuješ, imam že nekaj časa (kupljen v Nami). Na veliki pekač dam peki papir, gor obroč, notri zlijem biskvit in v pečico. Uporabljam ga, ko hočem, da mi je tortica manjšega premera, čeprav največkrat uporabljam snemljiv tortni model 28 ali 26 cm. 

Za pravokotni biskvit pa sem nabavila obroč v Pekarni Vrhnika na Brnčičevi. 

Edino ga je - kot pravi Vendelina jr. - težje namestiti, jaz ga zagozdim kar s selotejpom. Za pranje pa ga je treba nekaj časa namakat.

 

Pozdravček!

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

5. nov 2013 17:48

Občasno imajo res ugodne in dobre v Hoferju - okrogle in pravokotne. Imam tudi enega iz Mullerja, pa mi je Hoferjev bolj všeč.

roža

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

6. nov 2013 9:07

Jaz tudi pečem v raztegljivem okroglem. Na pladenj dam peki papir, potem pa še dva trakova ovijem po notranjem delu oboda, da ni toliko čiščenja. Dokler ne vlijem mase papir po obodu pritrgim s ščipalkami, potem pa ga sama masa drži ob robu. Čeprav se vedno na spodnjem robu kaj prime in je potrebno kar res namakati... Masa ni nikoli tako težka, da bi sama od sebe raztegnila pekač, tako da ga kaj posebej ne pritrjujem

Obroč je super za oblikovanje torte, za pečenje ga imam pa počasi že zadosti. Enega navadnega obroča s snemljivim dnom (ali pa brez) si še nisem kupila le zaradi pomanjkanja prostora. Ponavadi tako ali tako pečem torte ene dimenzije in ne potrebujem toliko prilagajanja velikosti pekača, tako da bi bilo to najbrž zame dovolj.

Aha še to: za oblikovanje se mi zdi tale raztegljiv bolj praktičen, kot fiksen, saj ga lahko "zategneš" okoli torte, pa snemanje je enostavno - grem s tankim nožem po obodu, raztegnem obroč in ga odstranim. Ne predstavljam si, da bi fiksnega vlekla s torte stran, saj se kakšna krema kar rada prime. Razen seveda, če  zaščitiš obod s folijo, potem bi šlo.

 

Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 06.nov 2013 09:09

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. nov 2013 10:01

urssa, bolj se ne bi mogla strinjati! če bom kdaj začela še več peči, si bom omislila set fiksnih modelov za peko biskvitov, za sestavljanje pa raztegljive. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti