Hren - shranjevanje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 1. nov 2013 22:58 | ogledi: 8.543 | odgovori: 6

Imam kar nekaj korenin hrena, ki bi ga rada shranila, oz. vložila za ozimnico. Mi lahko, prosim, kdo svetuje, kako naj to naredim?

 

daga

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

3. nov 2013 17:34

Hren daš lahko v zmrzovalnik, kar tako, cele očiščene korenine. Ko ga vzameš ven, moraš nastrgati še zmrznjenega in ga potem začiniš, kot ga že.

Kadar pa ga doma delamo za veliko noč, ga mož nastrga kar zajetno količino. Naredim vsega in kar ga ostane, ga dam v kozarec, ki ga dobro zaprem. Tak počaka kar nekaj časa v hladilniku, tudi mesec ali dva.

Tole so moje izkušnje, morda pa ima kdo še drugačne.

 

Se beremo!

Veronika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. nov 2013 21:11

VEROVNIKA je napisal/a:

Hren daš lahko v zmrzovalnik, kar tako, cele očiščene korenine. Ko ga vzameš ven, moraš nastrgati še zmrznjenega in ga potem začiniš, kot ga že.

Kadar pa ga doma delamo za veliko noč, ga mož nastrga kar zajetno količino. Naredim vsega in kar ga ostane, ga dam v kozarec, ki ga dobro zaprem. Tak počaka kar nekaj časa v hladilniku, tudi mesec ali dva.

Potrjujem prvo.

Naribanega v kozarcu se pa dobi tudi v trgovini.

rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

3. nov 2013 22:22

Hren nasadim v lonec  enako kot petršilj sedaj je še zunaj, ko začne zmrzovat ga prenesem v klet. Spomladi, če mi ga kaj ostane naribam , posolim in zalijem z olivnim oljem.

martina

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. nov 2013 11:05

Hvala za ideje.  Bom videla, za kaj se bom odločila.

daga

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. nov 2013 14:56

Hvala,Johanna, to sem že prebrala, a sem še enkrat, res je zanimivo.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti