Kombusha-japonska goba

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

tema odprta - 11. mar 2004 12:16 | ogledi: 10.479 | odgovori: 22

Kombusha je japonska goba,ki se goji v črnem čaju,kateremu se doda sladkor s katerim se hrani in raste..Čaj dobi čez 8 do 10 dni malo kisel okus,kot bi bil mešan s sodavico.Ima zdravilne encime,ki izboljšujejo celo vrsto bolezni,po nekaterih ocenah bi naj zdravila tudi raka.

Zanima me, če slučajno veste, kje bi jo lahko kupila.

Lp, Eva

Temo je spremenil(a) Mikrob dne 4. apr 2010 21:12

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

11. mar 2004 13:38

Pred leti sem imela kambušo. Uporabljala sem tako pravi črni čaj kot tudi različne sadne čaje. Meni se je zdel najbolj okusen čez 4-5 dni, ko še ni bil preveč rezek. Vem za znanko, ki jo je pred kratkim dobila in jo bom vprašala, če ji je že dovolj zrasla, da jo lahko malo odstopi. Potem vam jo lahko pošljem. LP lenca

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

15. mar 2004 13:12

men tut men tut

zverinca  

član od: 13.2.2003

sporočila: 3

30. mar 2004 15:01

Mikrob, kombusho uglavnem ni treba kupit, vecinoma jo ljudje razmnozijo doma in jo dajo naprej. Ko je goba namocena namrec raste, zato jo je kmalu prevec,... Ce jo potrebujes ti jo cez kaksen teden ali dva ko bo dovolj zrasla lahko nekaj opdstopim,.. moj mail: zverinica@yahoo.com lp zverinca

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

31. mar 2004 10:44

Kambušo imam obljubljeno za ta teden. Če je bo dovolj, jo dobita obe. Naslov mi lahko sporočita na "sporočila" v beležko, lahko pa se dogovorimo tudi drugače. V soboto bom v Ljubljani. LP lenča

igorz  

član od: 10.11.2003

sporočila: 3

6. apr 2004 21:53

Slišal sem, da ima kombuša tudi negativne stranske učinke (jetra?). Ali kdo ve kaj zanesljivega o tem ? igorz

neznan uporabnik

9. maj 2004 0:39

Kaj še kdo sploh pogleda to temo? Je že kr stara, tako da predvidevam, da so si tisti, ki imajo to gobo še vedno po vsem tem minulem času (po enem mesecu, zdaj je že maj ;) ) nabralli dovolj izkušenj. Rabil bi malo napotkov? Kakšen Ph razstopine najbolj ustreza gobi? Kako naj jo hranim? Kaj eni res pijete to kaj goba razkroji in sintetizira? Igorz ?!? Kaj misliš da goba sintetizira kaj takega, da slabo deluje na jetra? Meni se zdi da ker živi v kar nizkem Ph ombočju, lahko pitje te tekočine vpliva na trebušno slinavko. Ne vem če je to dobro ali slabo. Predator

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

17. maj 2004 8:02

živjo kako misliš "kaj eni res pijete to kaj goba..." seveda pijemo, zakaj bi jo sicer drugače hoteli imeti? nad okusom sicer nisem blazno vzhičen in si jo ponavadi s čim zmešam (npr. jabolčni sok). kadar ne fermentiram čaja, jo imam v vodi z ostankom prejšnjega čaja in dodajam sladkor, da živi. za pH ne vem, sama ga pa sicer niža. v omari, kjer jo imam, fletno "diši" po kisu. čisto po pravici povedano, tudi gobica je precej taka kot klobuk, ki se ti naredi na kisu...

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2004 15:34

No, jaz sem probala tole gobico uporabljat, pa... Meni je bil okus grozljiv, še sedaj, samo če se spomnim nanj, se mi naježi koža. Se pravi, da potem tudi poizkušala nisem prav prevečkrat. Poleg tega sem imela gobico na kuhinjskem pultu, da ji bo seveda čimbolj udobno. Prav lepo je dišalo, nek tak, saden vonj, vse do; dokler nisem prišla en dan domov in je bil vonj tako močan, da mislim da je izginil ves kisik v kuhinji... Ubogi moj papagaj, ki je tudi lociran v kuhinji... Pravzaprav pa tudi časa nimam za gobico, še takrat ko pa sem slučajno doma je drugih opravkov preveč, tako da tudi pozabim. To je za bolj umirjene ljudi od mene. Z več prostega časa popoldne... Takrat sem jo tudi zavrgla, morda se k njej še kdaj vrnem, zaenkrat pa ne. Poleg vsega sem tisti grozljivi vonj ˝luftala˝ še sigurno en teden, uporabljala izparilnike in vse možne dišave, da sem ga spravila ven. Prav zažrl se je... Malan, tebi pa uspeva v omari, pa te vonj ne moti? Pri meni so vsi obiski vedeli, da je nek čuden vonj... Lp, lidka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

18. maj 2004 9:47

saj pravim, da ima vonj kot kis. tako da ni preveč moteče, ker imam v omarah tudi kis (steklenice s kisom sicer niso odprte, pa tudi te kombuche ne delam več kot 1 liter). Ko je pijača sfermentirana, jo pa zaprem in dam v hladilnik.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. maj 2004 10:52

No, super, če tvoja nima takega vonja. Jaz sem takrat prav razmišljala, kam to gobico pospravljajo ljudje, v kako garažo, klet, ker vonj je bil nevzdržen. Ne neprijeten, premočan. Saj sem rekla, da sem en teden zračila in počela vsemogoče, da sem se ga kolikortoliko znebila... Zdaj je hvalabogu vse v redu, tako kot prej... lp, lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti