Prodam buče

saphira_anja  

član od: 19.7.2011

sporočila: 18

tema odprta - 28. okt 2013 17:54 | ogledi: 5.634 | odgovori: 6

Pozdravljene kuharuce in kuharji, 

 

Naneslo je, da mi je letos ostalo nekaj več okrasnih buč (nek gospod jih je celo vzel za kulinarične namene), 

če bi koga interesirale naj me prosim kontaktira na tel. št. 041 282 388 

cena je 1€/kos; buče so različnih velikosti in barv

lokacija : Komenda

 

Lp, Anja t.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. okt 2013 19:16

saphira_anja je napisal/a:

Pozdravljene kuharuce in kuharji, 

 

 ......okrasnih buč (nek gospod jih je celo vzel za kulinarične namene)....... 

 

Lp, Anja t.

Po moje bo tisti gospod 

lp

cervus

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

28. okt 2013 19:53

Pa ravno včeraj mi je svakinja povedala, da so nekatere buče strupene ( okrasne).... Jaz sem to slišala prvič, ta gospod pa sigurno ne....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

29. okt 2013 9:58

Kolikor vem, niso nobene strupene, so pa nekatere neužitne zaradi grenkobe. Več o tem bo sicer povedala Rimljanka.

Ampak, ni da bi razpravljali o okusih, ne?

Issi

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

29. okt 2013 16:16

Okrog buč je bilo govora v jutranjem programu na TV. Res je bila strokovnjakinja za vzgojo buč ga.Reš in je povedala, da je z bučami tako kot z gobami. Preden jo pripraviš je potrebno probat, če greni ni užitna. Pojavijo se enaki simptomi kot pri zaužitju napačnih gob. To  je sicer povedala, ko  je ena gledalka povedala, kako se je ena njena prjateljica zastrupila z bučo. Bo treba bit previden.

branka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. okt 2013 17:57

No ja, je pa moprala pojesti malo moje zelo, zelo grenke buče. Kukurbitacin, ki je odgovoren za to grenkost, je v velikih količinah strupen, ampak, ja, kdo bo pa pojedel poln krožnik grenkih buč, no?

Z gobami je vse kaj drugega, saj sploh ni nujno, da okusimo strupene snovi.

Koliko ljudi sploh poznate, ki so kdaj naleteli na grenke buče, koliko, ki so se z njimi zastrupili, za to, da vsako leto kdo umre od zastrupitev z gobami, pa smo slišali vsi, če že ne poznamo koga, ki se je zastrupil z njimi.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. okt 2013 18:25

Enkrat sem dobila na krožnik res grenko bučo - verjemite, še enega grižljaja ne spraviš po grlu, tako da res ne vem, kako se je kdo supel zastrupiti. Že res, da se o okusih ne razpravlja - pa vseeno mislim, da takega okusa, da bi mu prijale grenke buče, pa najbrž le nima nihče.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti