Jaffa pita

Matej slaščičar  

član od: 30.9.2012

sporočila: 27

28. okt 2013 11:38

hvala

Matej slaščičar

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

28. okt 2013 11:39

 ,   Vrtejbenka....

Johanna

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. okt 2013 13:30

No sem prav hotla iz glave napisat nasvet, pa me je Vesnuska prehitela z linkom do podobnega recepta

 

Za bolj rahlo pa lahko poskusiš vse to, ohlajeno a ne do konca strjeno, vmešati v stepeno sladko smetano.

 

Ko se tako luštno tam sladkaš, poslikaj pa vsaj pokaži, kako ta tortica zgleda

 

Sunny09

Matej slaščičar  

član od: 30.9.2012

sporočila: 27

28. okt 2013 14:59

to ki sem jo zdaj naredil, smo jo že skoraj pojedli. ko pa zdaj kmalu naredim novo, vam jo pa poslikam.

 

lp

Matej slaščičar

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. okt 2013 16:08

Spodaj je slikica Perline pomarančne pite( zadaj še košček pomarančne torte,pa ne moreš ven iz Dolce Vita samo z enim koščkom pite  )

Tako na hitro..tenko dobro krhko testo,krema pa je klasična slaščičarska krema z pomarančno aromo in barvo.Najbolj je podobna kremi,ki jo včasih kupim v Italiji,če želim kaj na hitro naredit in je dobra, znamke Paneangeli Crema pasticcera.Jaz bi v mleko zamešala pomarančno aromo dodala to kremo in to je to.

Ali pa narediš sam kuhano slaščičarsko kremo.Na vrhu je po moje čokoladni ganaš..

 

Vrtejbenka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

28. okt 2013 16:27

Mislim, da je to Pomarančna pita s čokolado, za katero je Alenka Kodele objavila recept v svoji knjigi Zavitki in pite. Zgleda tako in glede na to, da je Alenka delala v Perli bi si upala trditi da je to to. Recepta pa tu brez njenega dovoljenja ne morem objaviti.

 

patka

Matej slaščičar  

član od: 30.9.2012

sporočila: 27

28. okt 2013 16:30

Aha, hvala. Če sem prav razumel zmešaš 4 dl mleka in 1 dl pomarančne arome z to mešanico Paneangeli Crema pasticcera? Kje pa bi se dalo kupiti tole mešanico (v kakšni trgovini)? čene pa tako kaj bi se ti zdelo še NAJBOLJ podobno, tole, kar si ti povedala ali pa tale http://www.coolinarika.com/recept/tart-od-narance/ ? In še tole testo me zanima, ker to ki sem ga naredil zdaj je bolj debelo, če je kakšen drugi recept? Ah nebom kompliciral povejte vi tukaj je slikca, edino čokolada je bolj tenka, ker mi je malo čokolade manjkalo, bo pa v drugo boljše:

Kaj bi se dalo izboljšat??? Tista krema je malo bolj želejasta.

 

Lp

Matej slaščičar

Matej slaščičar  

član od: 30.9.2012

sporočila: 27

28. okt 2013 16:41

Mislim, da je to Pomarančna pita s čokolado, za katero je Alenka Kodele objavila recept v svoji knjigi Zavitki in pite. Zgleda tako in glede na to, da je Alenka delala v Perli bi si upala trditi da je to to. Recepta pa tu brez njenega dovoljenja ne morem objaviti.

 

 

Tega sporočila pa nisem opazil, ker sem ravno pisal moje. Bi pa prosil, če bi se dalo kako zmeniti, da se lahko recept objavi, brez da bi se kupilo knjigo. Če pa se ne da pa nič.

 

Lp

Matej slaščičar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti