Indijska hrana

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 11. mar 2004 11:26 | ogledi: 10.042 | odgovori: 12

Ali ste že kdaj kuhali in eksperimentirali z indijsko hrano?

Jaz sem nekajkrat delala piščančji curry to je pa tudi vse. V tujini sem sicer večkrat jedla v indijskih restavracijah, pri nas pa ni nobene (razen Okarina na Bledu, a se mi ni zdi prav nič pristna), tako da skoraj nimamo stika s tovrstno hrano.

Pa vi? A ima kdo kak preizkušen recept za kakšno indijsko zadevo? Je kdo že pekel kruh naan?

LP!

Darja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2004 13:10

V knjigarni ali knjižnici poišči kuharico KRIŠNOVA KUHINJA avtorja ADIRADŽA DASA. Včasih so te jedi predstavljali v Ljubljani, Žibertova 27. To je nekje v Šiški. Tam menda lahko kupiš sestavine in baje celo probaš njihovo hrano. Je pa to če se ne motim izključno vegeterjanska hrana, saj so v Indijo meso za prehrano zanesli šele Evropejci. Probaj, probat ni greh. lp Vesna Milek Recko

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. mar 2004 15:08

Vsake toliko casa naredim kaj z indijskim pridihom. Nazadnje sem naredila cicerikin curry. Na pamet ne vem tocnega recepta (predvsem pri zacimbah nisem sigurna) gre pa priblizno tako: na mascobi preprazis sesekljano cebulo, dodas priblizno 1 zlicko kurkume, zlicko kumine, zlicko koriandra, zlicko cilija, 3 na kocke narezane paradiznike, skodelico namocene cicerike, malo vode, solis in popras in kuhas pol ure, na koncu vmesas se garam masalo. Jed je gosta, kar precej pikantna. Naan sem tudi ze pekla. V bistvu je to navaden kruh, ki ga tanko razvaljas in v zelo razgreti pecici na hitro speces (kot pizzo, le da je brez nadeva). LP, R.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

13. mar 2004 16:54

Saj veste, kako je...receptov ni težko najti, bolj sem hotela povprašati, če imate kakšen preizkušen recept. In vaše izkušnje pa koliko ljudi je sploh že kdaj kuhalo indijske jedi... Ampak vseeno hvala za linke! LP! Darja

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

15. mar 2004 7:51

Obstaja vegetarijanski kuharski tečaj v Ljubljani, kjer je prioriteta priprava indijske hrane. Informacije dobite na telefonu številka 040/214-025. Alenka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

15. mar 2004 11:28

Mislim, da je avtentična Indijska kuhinja vegetarijanska, saj jim večinska (in tudi nekatere manjšinske) vera prepovedujejo uživatii meso. Prav gotovo pa ni tako v muslimanskem delu Indije. Naan je ena od izpeljank indijkega kruha, ki je začinjen s t.i. nigello (črna čebula oz črna kumina) ali pa z makom. Tukaj je lepo opisan postopek: http://www.taunton.com/finecooking/pages/c00144_rec0 s tem, da tak kruh v njegovi domovini pečejo na razgreti železni plošči brez maščobe. lp

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. mar 2004 12:36

Darja, povej, kaj te zanima. Imam kar nekaj receptov/izkušenj. Je pa res, da potrebuješ začimbe, ki pa se jih pri nas težko dobi (razen Garam masale in kurkume). Nada Vukadinovic

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

15. mar 2004 12:54

Začimb sem si kar nekaj že nabrala tudi na potovanjih... Rada bi kakšen nov recept za curry, mogoče tudi kakšno vegetarijansko varianto pa kakšen tandoori...tisto klasiko iz indijskih restavracij. Sweetie, kaj ti navadno delaš? Hvala in lp! Darja

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

15. mar 2004 15:15

Jaz imam dva recepta, prepisana s Travel channel ... če še želiš! Maruša Maček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti