Pomarančna krema za torte

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 26. okt 2013 17:09 | ogledi: 20.909 | odgovori: 9

Pozdravljeni vsi skupaj 

Zanima me, ali ima kdo kak dober nasvet/recept za pomaračno kremo za torte? Naj bi bila gosta, kompaktna (ne smao stepena smetana z malo arome in lupinico pomaranče). Je že kdo delal kaj podobnega? 

Testo bo čokoladno, krema pa naj bi bila na bazi pomaranče, tako da (vsaj kar se tiče mojega okusa) odpade krema na bazi sirnega namaza (kot je philadelphia). Edino če je kdo že poskusil to kombinacijo in da je NORO DOBRA.. potem bi še premislila.. 

 

vanilia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. okt 2013 17:47

zelo enostavna varianta kreme je, če vanili puding namesto na mleku, skuhaš na pomarančnem soku (1 vrečka pudinga, 3dl soka). V mlačno potem vmešaš maslo, naribano pomarančno lupinico (ali pomarančni liker).

Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2013 17:56

Meni je super kombinacija čokoladne kreme z okusom pomaranče. Lupino pomaranče drobno naribaš, iz pomaranče iztisneš sok. Narediš klasično slaščičarsk kremo: v vrelo mleko zakuhaš stepene rumenjake, razmešane s sladkorjem in moko z malo jedilnega škroba. V mleko daš pomarančno lupinico in malo ruma. V še vročo kremo vmešaš sneg iz beljakov. Posebej stopiš čokolado in jo vmešaš v mlačno kremo. Na koncu dodaš še pomarančni sok.

Lahko uporabiš tudi oetkerjevo pomarančno lupinico (jaz jo uporabim poleg soka in sveže naribane lupinice).


Narediš  lahko tudi rahlo masleno čokoladno kremo in dodaš pomarančno lupinico in sok. Stopiš čokolado, prej pa stepeš maslo s sladkorjem v prahu, da je belo in rahlo in svetlo, dodaš lupinico in sok, stepeš, in dodoaš staljeno čokolado in zmešaš, da nastane rahla krema.

Lahko pa v sveže stisnjen pomarančni sok vmešaš želatino in daš plast med biskvit in vanilijevo kremo,v katero prav tako dodaš sok pomaranče in še lupinoc za povrh. Taka plast osveži torto.

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 26.okt 2013 18:04

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

26. okt 2013 18:13

Uau, zelo zelo okusne ideje!!! Super hvala obema!!

vanilia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. okt 2013 18:18

Meni je bila dobra tale krema  

Tudi z zgoraj omenjeno želatino v pomaranči sem se že srečala, v zmrznjenem stanju sem zmes dala na čokoladno kremo in pokrila s plastjo testa. pred postrežbo sem pustila torto nekaj časa zunaj.

lp

 

mzm

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

26. okt 2013 19:43

Hvala tudi tebi, mišzmoke!: )

Evo, sem se odločila tako - ker bodo 4 oblati (dva čokoladna in dva vanilijeva) bom naredila dve plasti "vetle" kreme iz linka, ki ga je pripisala mišzmoke, na sredini pa bom pripravila masleno čokoladno kremo s pomarančo (kot je napisala mamamia). Bom pripravila tudi tanko plast pomarančnega soka v želatini, samo ne vem ali naj ga dan pod obe svetli kremi ali pod čokoladno?

vanilia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2013 20:19

Jaz bi ga dala pod čokohladno kremo. Lahko pa pod obe. 

Pa slikaj trotico in poročaj, kako je uspela.

 

mamamia

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

26. okt 2013 20:34

Bom! Zdaj pa veselo na delo! :DD

vanilia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. okt 2013 23:50

Za tanko plast me diski je super pomaranca tudi na nacin kot se dela "lemon curd". Iz rumenjakov, sladkorja, masla in pomaranc. Mmmmm. Pride pa kot namaz

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

1. nov 2013 20:10

Bannanna: a veš da vedno delam lemon curd, ampak mi ni padlo na pamet, da bi naredila tudi pomarančnega??:)) Bom poskusla si naredit par lončkov, bom vidla, če mi bo tako všeč, kot mi je limonin  hvaallaa za namig! 

 

Sedaj sem pa končno prejela eno slikico od mame ene rezine torte. Slikica ni lih za v revijo, ampak bo ok 

Od roba proti sredini: čokoladno testo, pomarančna krema, vanilijevo testo, čokoladna krema, pomarančni žele (ki se je malo mimetiziral s čokoladno kremo - naredila sem preredkega :/... in od tu naprej se nadaljuje isti vrsti red, le obratno:) Za okoli sem se odločila dati samo stepeno smetano, nesladkano, da ublaži vse arome znotraj :) Bila je ZELO dobra, sočna, lih prav sladka, aromatična, super!! Hvala za vse nasvete! 

vanilia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti