Ajdova kaša s tartufi

Eleanor  

član od: 22.10.2009

sporočila: 26

tema odprta - 25. okt 2013 14:26 | ogledi: 5.848 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Zanima me, če je že kdo probal kombinacijo ajdove kaše in tartufov? Kako se obnese?  Me skrbi, da nista dva premočna okusa skupaj, da se ne izgubita. Nisem našla nobenih podobnih receptov... Jaz bi dodala še gobice - jurčke ali pa šampinjone. Če je že kdo poizkusil, bom vesela mnenja.

Lep dan.

Eleanor

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

25. okt 2013 14:45

Jaz tega še nisem sprobala, ponavadi jo delam samo z gobami in obvezno dodam sladko smetano, ki omili okus. Če boš dodala tartufe pazi pri količini, ker so zelo aromatični kot gobe,  bi pa znalo biti zelo dobro. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. okt 2013 15:09

Če kombiniraš dva močna okusa, se rada tepeta; sicer še nisem poskusila, ampak si ne predstavljam prav, kako bi šlo to skupaj. Sama raje tartufe kombuniram s čim bolj nevtralnim, ajdovo kašo pa tudi.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2013 18:37

Meni ta kombinacija nikakor ne sede, kot je rekla limnol, dva premočna okusa skupaj.

Bog ne daj pa potem še kakšne jurčke dodajat - ajdova kaša in jurčki ja, a jurčki k tartufom - jaz ne bi. Škoda tako enega kot drugega.

 

In zanimivo. Trixi dodaja sladko smetano ajdovi kaši, jaz nikoli. Se mi zdi, da jo čisto "ubije". Se mi zdi, da gobam in ajdovi kaši ni potrebno omilit okusa.

 

Sem pa danes sprobala jesensko kombinacijo - golaž iz kosatnjev in gob. Uh, je bilo dobro. Pravo jesensko kosilo ...

 

mamamia

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

25. okt 2013 19:20

Jaz bi poskusila, saj je lahko malo manj tartufov oz. omiliš njihov okus z vrhnjem (smetano)

majaos

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

26. okt 2013 7:02

Kombninirala nisem tega še nikoli, poskusi in poročaj.

Drugače pa se tartufate v trgovninah dobijo z mešanico jurčkov in meni so odlični. Medtem ko mi kombinacija s črnimi olivami na primer ni všeč.

Vilma

Eleanor  

član od: 22.10.2009

sporočila: 26

26. okt 2013 13:23

Tudi jaz že nekaj časa delam ajdovo kašo brez smetane. Sem ugotovila, da je čisto nepotrebna, za moj okus.  Kombinacija jurčkov in tartufov mi je zmagovalna, saj mi je oboje zelo dobro. Karkoli s tartufi mi je dobro... No, edino za ajdovo kašo še ne vem, hehe. Bom pa zagotovo poizkusila. Sicer mislim, da imam še tartufato za porabit, ampak bo tudi ta vredu. Bežim pred tartufovo policijo.

Lp

Eleanor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti